Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
STIKLO ŠALIS (2004) 68 min.

Sukurtas pagal Vandos Juknaitės apysaką „Stiklo šalis“
Lietuva
Premjera Lietuvoje: 2004 11 05
Kino platintojas: Garsų pasaulio įrašai

Lankytojų reitingas:
Režisierė: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Nuostabūs operatoriaus Algimanto Mikutėno nufilmuoti vaizdai!

Filmo siužete nėra aistrų. V.Juknaitės kūryba laikoma artima japonų haiku stilistikai. Japonų kultūroje viskas vyksta tarsi viduje ...“ Janina Lapinskaitė

Sukurtas pagal populiarios lietuvių rašytojos Vandos Juknaitės apysaką, filmas pasakoja jaunos šeimos dramą.

Filmo centre – nepaprastai vieniša provincijos miestelyje gyvenanti moteris. Antrojo vaiko gimimas, sunki kūdikio liga, iš mylimo žmogaus sklindantis šaltis jaunos moters kasdienybę pripildo nerimo, baimės ir laukimo. Prasideda irzlus blaškymasis, „nešvarūs“ vizitai pas gydytoją, keisti pasivažinėjimai naktį, ašaros, tabletės...

Vyras negali suprasti ir pateisinti tos psichologinės būsenos, jo manymu, ardančios šeimos ramybę. Stiprėjanti įtampa skaudžiai atsiliepia septynmetės dukros gyvenime – tyrą vaiko veidą sukaustęs liūdesys, ryškėja savotiškos agresijos ženklai, nuolat kyla keisti egzistenciniai klausimai.

Neišvengiamai artėja šių santykių atomazga, ją paspartina pasiklydusi šuniukų besilaukianti kalė ir įvykdytas nusikaltimas.

Rašau mažai. Rašymas man yra tik būdas suprasti. Daug metų bandžiau pasakyti apie motinystę. Kas ji yra, ne iš išorės, bet iš vidaus. Labai nustebau, kad beveik niekas apie tai nėra kalbėjęs.“ Vanda Juknaitė

Tobulai kuriama šalčio, liūdesio ir moters vienatvės atmosfera...

RŪTĖ  2005-03-31 21:07:02 

Juknaitės kūrinys gana suidomavo, nors jis ir gana tipishkas XXa. lietuviu kuryboj, tachiau ekranizacija vis delto butu idomu pamatyt.. Gal kas zhino kur pazhiuret butu galima? Gal zhinot kokia videoteka padoria vln?


AIDVA66  2004-11-26 10:04:09 

Filme susipina harmonija ir visiškas sąmyšis. Aišku, buvo ir pernelyg primestų detalių, tačiau pavyko pasijusti lyg stiklo šaly. Truputėlis gyvenimiškos magijos:)


JULIUSAN  2004-11-26 09:08:11 

Kaip pagal feministinį - pesimistinį kūrinį galima sukurti gerą filmą? "Stiklo šalį" perskaičiau tik todėl, kad buvo plona... Pastebėkite - nė vieno teigiamo vyriško personažo. Kai Juknaitė atėjo į klasę, dar ir dabar gailiuosi, kad nepaklausiau, kodėl jos knygose visi vyrai yra blogis... Filmo man užteko ir reklamos, kad suprasčiau, į kokią juodą derpresiją jis varo... Lietuviai, sukurkite kokią lengvą komediją, tai būtinai eisiu :)


MARIUS  2004-11-17 17:48:26 

Filmas puikiai iliustruoja, kaip žmonės kankinasi namuose be televizoriaus. Be to turiningi dialogai tiesiog pritrenkė. Viskas dėl per mažo bendravimo, kaip aš manau. Neduok dieve nuosavoj šeimoj iki to nusigyvent.


AISCIUKE  2004-11-13 18:41:25 

Filmas yra manau skirtas vyresnei auditorijai. Jis yra pilnas jausmų, išgyvenimų..O pabaiga kartu yra ir idomiai paslaptinga. Filmas yra labai liūdnas.. kartais ir LABAI sunkiai suprantamas, ir as manau, kad lietuviams dar yra toli, iki tokių filmų, kurie sudomintų plačią žiūrovų auditoriją (ypač JAUNIMĄ.) Iš septynių žmonių ėjusių į šį filmą, jis patiko tik vienam - T.y., man, ir taip, tik tam tikra prasme.... :)


JOLITELE  2004-11-10 09:02:24 

Ale, kaip buvo sunku aktoriams vaidint...Neisivaizdavau, kad skausma, nevilti galima parodyt su tiek spalvu...Aciu!


GOPAS  2004-11-09 23:41:23 

kada galu gale lietuviai sukurs filma tinkanti ziureti placiajai auditorijai, o ne mazham menininku ir siaip kitaip mastanciu zmoniu ratui? puse sales juokesi is filme skamanciu dialogu. atsiprasant, sukuria kazkoki marazma suprantama tik kurejams ir ju draugams, ir dar reklamuoja kur tik imanoma. duodu 2 balus vietoj 1, tik del to kad kazkas stengesi ir bande padaryti kazka idomaus ir naujo...deja,ir vel nepavyko.


UGNINIS JUSTUKAS  2004-11-09 00:24:05 

nu ku as galiu pasakyc, prisminiau jaunysty, tadu ir man panasiai buva, sunku tuos vaikus auginc ale ir dziaugiuosi, internetu ismoke naudotis, tai ir myrkynu kazdu dien, net kaimyne, nu zinot tu Jurksaiciu Dana, pasgedo mani ant suoliuko po alyvom, ty mes kazdu dien sedim ir aptarinejam jaunima.nu tai insipleciau labai, gers films buva, verke tadu mano sirdis kai suniukus paskandyno toji, ir as savosios kalukes skandyjau nu ir ku, gaila buva gaila. nu einu tevukas krenkscia girdziu, moka litovcai moka kinus gamint.oo ismokau gamint makaronus su suriu,ale skanu!!! nu kitu kart paporysiu apie makaronus, girdz senis ne juokais krenksc, pyksta mano tas rupuziokas. nu bukic sveiki, labunakc


PROPAGANDA  2004-11-07 22:17:27 

tikrai neblogas filmas, ne tiek turinio, keik formos prasme. isimintinas operatoriaus darbas, jau vien del to verta pamatyti.


ARŪNAS  2004-11-05 21:51:00 

Nuostabus filmas. Tačiau nors buvo ir filmo pristatymas, vis tiek atsirado žmonių, kurie atsistojo ir išėjo dar nesibaigus filmo seansui. Turbūt apie tuos žmones skausmingai kalbama filmo pabaigoje: "Kiek jų daug.." Ačiū J.Lapinskaitei, V.Juknaitei ir visiems padėjusiems kurti šį tikslų "stiklo šalies" atspindį.



12
Filmo aprašymas aplankytas kartų: 17684
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt