Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
ALEKSANDRAS MAKEDONIETIS (2004) 173 min.
Alexander
Istorinis epas
JAV, Nyderlandai, Vokietija
Premjera Lietuvoje: 2004 12 10
Kino platintojas: Acme

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Jis buvo drąsus, bebaimis ir ambicingas karys, išdrįsęs mesti iššūkį didžiulei Persijos armijai.

Jis buvo kruopštus strategas, nepailstantis užkariautojas, nepralaimėjęs nei vieno mūšio ir nuvedęs savo karius 35 tūkstančius kilometrų per dykumas, kalnus ir džiungles bei sukūręs didingiausią pasaulio imperiją.

Jis buvo vadinamas Aleksandru Makedoniečiu ir iki šių dienų išliko vienu iš svarbiausių istorinių veikėjų.

13 metų brandintas Oliverio Stone'o kūrinys apie galingąjį Aleksandrą Makedonietį, kuris sugebėjo užkariauti didžiulius Europos, Azijos ir Afrikos plotus. Filme kruopščiai ir chronologiškai atkuriamas Aleksandro Makedoniečio gyvenimas nuo svajonėmis paremtos jaunystės iki didvyriškos šlovės ir paslaptingos mirties visiškoje vienatvėje.

Aleksandras Makedonietis (akt. Colin Farrell) - 323 m. pr. Kr. istorijon įžengė šlovingu karvedžio Didžiojo Aleksandro Makedoniečio vardu. Jis svajojo užkariauti kuo daugiau valstybių, suvienyti visus žmones ir pažinti pasaulį.

Laimėjęs 3 svarbiausius mūšius, jis nutraukė didingosios Persijos imperijos viešpatavimą. Vėliau prie savo karalystės Aleksandras prijungė didžiulius Azijos ir Afrikos plotus. Galiausiai savo kariais perkopė Himalajų kalnus, ko tuo metu dar nebuvo pavykę padaryti nė vienam žmogui iš Vakarų pasaulio, įžengė į Egiptą ir Indiją, tapo turtingiausiu žmogumi visoje žemėje ir užkariavo visą tuomet žinomą pasaulį.

Aleksandro Makedoniečio mirtį iki šiol gaubia paslaptis. Vienuose šaltiniuose minima, kad jį paveikė nežinoma paslaptinga liga, kituose iškeliama versija, kad jis buvo tyčia nunuodytas.

Istoriniuose šaltiniuose minima, kad Aleksandras buvo biseksualus. Tuo metu vyrams buvo populiaru turėti meilužius vyrus, bet tam labai aktyviai priešinosi Aleksandro motina Olimpija, kuri labai pavydėjo savo sūnui.

33 metus gyvenęs Aleksandras Makedonietis karaliavo 12 metų ir 8 mėnesius.

Hephaestionas (akt. Jared Leto) - geriausias Aleksandro draugas, svarbiausias patarėjas ir… ištikimiausias meilužis. Savo karjerą pradėjęs kaip eilinis karys, vėliau tapo karvedžio dešiniaja ranka. Hephaestionas buvo laikomas žymiai geresniu strategu ir diplomatu.

Karalienė Olimpija (akt. Angelina Jolie), - Aleksandro motina, nepaprasto grožio moteris, garsėjusi ambicingumu, negailestingumu ir kerštingumu. Epiruso (dabartinės Albanijos) karaliaus Neoptolemo duktė princesė Olimpija 359 m. pr. Kr. ištekėjo už Filipo II-ojo ir po trejų metų pagimdė Aleksandrą. Šeimyninius poros santykius atšaldė neįtikėtinas Olimpijos pavydas ir vis didėjanti Filipo neištikimybė.

Ji labai mylėjo savo sūnų ir visai įmanomais metodais siekė, kad Aleksandrui atitektų Makedonijos karaliaus titulas. Dėl šio tikslo Olimpija nebijojo išsitepti savo rankų žmogžudystės krauju. Kai kuriuose šaltiniuose, ji netgi vadinama ragana, blogio įsikūnyjimu ir šaltakraujiška žudike.

Tačiau po savo mylimo sūnaus mirties ji iš visų jėgų globojo pirmąją žmoną Roksaną ir sūnų Aleksandrą. Olimpija buvo nuteista mirties bausme ir nužudyta daugelio jos pačios aukų artimųjų prašymu.

Karalius Filipas II-asis (akt. Val Kilmer) - Aleksandro Didžiojo tėvas, puikiai išmanęs politiką ir karinę strategiją.

59 m. pr. Kr. Filipas II-asis nuvertė nuo sosto savo sūnėną ir tapo Makedonijos karaliumi. Jis sugebėjo suvienyti graikų tautą, ir V - IV a. pr. Kr. Makedonija ypač klestėjo. Ambicijų kupinas Filipas II-asis tapo Graikijos karaliumi ir paskelbė apie artimiausius planus mesti iššūkį Persijos imperijai, bet buvo žiauriai nužudytas.

Filipas II-asis labai rūpinosi savo sūnumi Aleksandu vaikystėje, mokė jį karo meno, dalijosi patirtimi ir žiniomis, turėjo didelės reikšmės jo karjeroje. Tačiau tarpusavyje jie nelabai gerai sutarė, nes Aleksandras buvo žymiai artimesnis motinai Olimpijai. Savo ruožtu, Filipas II-asis garsėjo kaip nepataisomas mergišius ir galutinai sugriovė savo pirmąją santuoką, vedęs Makedonijos gražuolę Kleopatrą.

Princesė Roksana (akt. Rosario Dawson) - Persijos karaliaus duktė, pirmoji Aleksandro Makedoniečio žmona ir vienintelio jo sūnaus motina.

Pasibaigus Aleksandro kariuomenės susirėmimams Persijos imperijoje, 16-metė mergina turėjo tapti jaunojo karvedžio įkaite ir verge. Tačiau Roksana sugebėjo taip sužavėti Aleksandrą, kad šis nusprendė paskelbti apie vestuves. Kai kuriuose šaltiniuose minima, kad Aleksandras taip pasielgė dėl politinių paskatų.

Tą pačią dieną, kai Aleksandras susituokė su nugalėto Persijos karaliaus dukterimi Roksana, Hephaestionas vedė jos seserį, nes meilužiai norėjo, kad jų vaikai būtų giminaičiais.

323 m. pr. Kr. Roksana pastojo, tačiau Aleksandras savo vienintelio sūnaus taip ir nepamatė, nes mirė nuo paslaptingos ligos pasėkmių. Vėliau Roksana aktyviai dalyvavo nužudant antrąją Aleksandro žmoną Statirą.

Kasandras (akt. Jonathan Rhys - Meyers) - Aleksandro Makedoniečio giminaičiu laikomas Kasandras garsėjo ypatingu žiaurumu. Išsikovojęs Makedonijos karaliaus titulą, Kasandras (Aleksandro draugo ir Makedonijos generolo Antipaterio sūnus) pasmerkė mirčiai Aleksandro motiną Olimpiją ir sadistiškai nužudė Aleksandro Makedoniečio pirmąją žmoną Roksaną bei sūnų. Kasandras įkūrė Salonikus ir pavadino šį Graikijos miestą savo žmonos vardu.

Generolas Ptolemijus (akt. seras Anthony Hopkins) - Aleksandro generolas, kuriuo jaunasis užkariautojas ir karvedys labiausiai pasitikėjo. Jo patirtis ir idėjos turėjo lemiamą reikšmę mūšių Indijoje ir Afganistane metu.

Po savo vado mirties iš didžiulės pagarbos savo bičiuliui Ptolemijus atsivežė Aleksandro kūną į Egiptą ir palaidojo Aleksandrijoje. Ptolemijus ėmė vadovauti trečdaliui Aleksandro užkariautų žemių ir pasiskelbė Egipto valdovu.

Per 38-erius valdymo metus jis įkūrė galingą dinastiją, kuri viešpatavo Egipte apie 300 metų ir turėjo didelės reikšmės pasaulio civilizacijai. Taip pat jis pastatė muziejų ir pradėjo rinkti graikų bei romėnų literatūros knygas į didžiulią biblioteką.

Ptolemijus užsakė pastatyti 120 metrų aukščio švyturį netoli Aleksandrijos krantų esančioje saloje. Dabar tai yra vienas iš septynių pasaulio stebuklų.

ANDRIUS  2006-04-01 17:10:53 

Yra idomiu vietu, bet labai istemptas filmas... Antra filmo puse prasukinejau nes labai daug kalbu ir jokio veiksmo...


>>>>*<<<<  2005-05-07 11:49:45 

Ka gi, dar karta isitikinau, ir manau visi kiti, jog didinga, ispudinga istorija, taciau sausa-yra beverte. Jog graziai atrodantys aktoriai (ypac Farrel), nepatrauklus, jei nepabreziami ju bruozai, kiekvieno savitumas, isskirtinumas.As nejau i si filma del to, jog pamatyciau Jolie ar dar koki populiaru saldainiuka. Ir dar karta irodyta, jog populiarus aktoriai filmui nesuteikia sodrumo, jei visa filma jie tik staiposi ir demonstruoja save. Juk netgi negrazus akorius gali tapti paciu graziausiu, jei jis mokes perteikti jausmus, vaidinti naturaliai, isijausti i savo vaidmeni. Na, o prie Aleksandro faktu neatitikimo , manau, nereiktu kibti, nes kaip minejau jau 10 kartu, jus kabinates del to, jog filmas neturi daugiau nieko, isskyrus faktus, ir tai netikslius.Daugelis rezisieriu daro sia klaida, pamirsdami, jog zmones eina pasiziureti ne vien ispudingo reginio, kuris po dienos pasimirs.KA gi, Darau isvada: FILMAS BUVO SUKURTAS, NES ZMONES, KURIANTYS FILMA, NOREJO UZSIDIRBTI PINIGU, ATVERSDAMI ALEKSANDRO MAKEDONIECIO ISTORIJOS PUSLAPI.


JOJO  2005-03-01 16:37:50 

tikrai, ginklai, daiktai ir drabuziai ir kt neatitinka istorijos, is psichologines puses filmas visai nieko nevertas, jo populiarumas yra tik del labai geros reklamos


CILO  2005-03-01 16:30:36 

Matosi kad filmas amerikieciu, nezino kuo skiriasi romenai nuo graiku, jame iskraipyta visa tu laiku istorija


ALBIN  2005-02-23 20:47:25 

tokiam filmui deretu desimt avieciu


RICARDO  2005-02-19 18:04:13 

Na ka, auksines avietes tris gavo sitas jusu geras. ha ha ha :))


MILDA  2005-02-16 21:20:48 

Vaikinai, paaiskinkite, kodel jums gejiskos meiles scenos atrodo nepriimtinos, o tuo tarpu jei filmas butu apie lesbietes, kai niekad plustumete i kino teatrus ir girtumete toki filma???:)


LEDER  2005-02-08 20:22:44 

Filme aiskiai yra perdaug kalbejimosi scenu kas kartais tikrai vargina,beto truksta veiksmo, kuri galejome matyt pvz:Gladiatoriuje. Bet is esmes filmas yra neblogas,bet nevertas 12 lt :D


LINAS  2005-01-31 12:14:29 

didesnio slamsto nemaciau meksikietiski serialai simta kartu geriau susukti nei sitas meslas.


DOVANA  2005-01-26 18:38:42 

Nerealus filmas. Nepamenu kada ziurejau geresni. Visiem rekomenduoju.Filmo aprašymas aplankytas kartų: 45123
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt