Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
9/11 PAGAL FARENHEITĄ (2004) 122 min.
Fahrenheit 9/11
Dokumentinis / Karo
JAV
Premjera Lietuvoje: 2004 12 03
Kino platintojas: Garsų pasaulio įrašai

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

2004 m. KANŲ KINO FESTIVALIO "AUKSINĖS PALMĖS ŠAKELĖS" LAIMĖTOJAS

Tai vienas labiausiai provokuojančių ir kontroversiškiausių metų filmų, sukurtas gausius kino apdovanojimus pelniusio JAV režisieriaus Michealo Moore‘o. Filmas tiria George‘o W. Busho administracijos veiksmus prasidėjus Rugsėjo 11-osios tragedijai.

Su jam būdingu humoru ir atkaklumu tiriant faktus, Michaelas Moore‘as svarsto apie prezidento George‘o W. Busho kadenciją ir apie tai, kur ji atvedė amerikiečius ir visą pasaulį. Demaskuojantis režisieriaus žvilgsnis atskleidžia mums nežinomą JAV prezidento pusę ir jo slaptus ryšius. Nevykęs verslininkas, turintis tamprių ryšių su karališkąja Saudo Arabijos šeima ir Bin Ladenais, abejotinomis aplinkybėmis išrenkamas JAV prezidentu. Pradėjęs eiti savo pareigas, jis nebereguoja į perspėjimus apie gresiančią jo užsienio partnerių klastą ir išdavystę. Šio abejingumo pasekoje įvykusi Rugsėjo 11-osios tragedija dar kartą atskleidžia Busho abejingumą savo tautai: jis laiku nesugeba imtis skubių reikalingų veiksmų apsaugoti žmonėms, tačiau vėliau labai puikiai ir ciniškai šia tragedija naudojasi siekdamas pradėti skambiai vadinamą „Karą su terorizmu“.

Filmo režisierius faktų, archyvinės medžiagos, interviu pagalba aiškinasi, kodėl ir kaip Bushas ir jo aplinka vengė pripažinti saudo arabų ryšius su rugsėjo 11-osios tragedija, nors net 15 iš 19 lėktuvų užgrobėjai buvo būtent saudo arabai ir Saudo Arabijos pinigai finansavo „Al Qaedą“.

„Farenheitas 9/11“ atskleidžia tautą, įbaugintą nuolatinių FTB skelbiamų pavojų ir užliuliuotą pasaulinės taikos pažadų. Sukuręs sumaišties, įtarimų ir baimės atmosferą, JAV prezidentas Bushas skuba kuo greičiau įgyvendinti savo tikslus ir pradėti karą Irake.

Filmas atskleidžia karo užkulisius ir pasakoja mums istorijas, apie kurias nieko nežinojome ir apie žmogiškąją kainą, kurią šiame kare turi sumokėti eiliniai kariai ir jų šeimos.

HEHE  2005-11-06 17:56:50 

Nerealus filmas! Visiškai pakeičiau nuomonę apie G.Bush'ą. Jis tikras ŠIKNIUS!;)


TOMAS  2005-01-31 16:30:33 

Šiame filme įvairiais pjūviais nagrinėjamos tikrosios priežastys, dėl kurių šiandien žūsta Amerikiečių ir Irako žmonės kare. Siužetas vystomas labai nuosekliai, todėl palaipsniui išryškinamos visos pasaulio ir JAV problemos, kurias lėmė Bush'o ir jo administracijos veiksmai. Režisierius labai šmaikščiai ir nuosekliai atksleidžia begėdiškai melagingą Irako puolimo "motyvaciją", kuri neva buvo paremta žvalgybos duomenimis. JAV vadovas ir jo administracija šiame epizode pavaizduoti kaip marionetes tampantis lėlininkas klounas. Sekančiame filmo loginiame epizode autorius analizuoja tikrąsias šio karo priežastis. Nagrinėjami JAV naftos kompanijų interesai Irake. Parodomas ir visas grobuoniškas cinizmas. JAV kariai, kurie rizikuoja mirtimi, uždirba mažiau nei Irako naftos telkinius eksploatuojančių JAV kompanijų vairuotojai, kurie vežioja naftą saugojami tų pačių kareivių. Kitas įdomus šio filmo momentas yra epizodas, kuriame režisierius nagrinėja JAV visuomenės stuktūrą ir atskleidžia visuomenės grupes, kurios labiausiai kenčia dėl šio beprotiško karo. Su visomis ciniškomis detalėmis parodoma, kaip beveik vaikai buvo verbuojami į šitą karą. Čio epizodo finalas - begėdiškas reklamos klipas, kuriame vos ne atvirai JAV jaunuoliai kviečiami mirti mainais už galimybę susimokėti už mokslą!


TOMASAS  2005-01-31 16:28:13 

Geras filmas ir Busas taip debiliskai parodytas bet taip ir priklauso:)Bet va trupuka per ilgas o pamatyti tikrai verta ypac tiems kas publicistikos nemegsta. Turetu nuomone pasikeisti.


VYTAS  2005-01-12 11:32:50 

na tai tendiencingas politizuotas slamstas. Daug nelogiskumu, tendencingas infomracijos atrinkimas, yra ir neetisku dalyku - kaip jums patiko rumunijos ar olandijos pavaisdavimas. Jei taip pavaizduotu lietuva? O kodel pamirso kad prie busho koalicijos prisijunge ir Didzioji britanija, japonija ir daug kitu saliu. Zodziu slamstas, pavyzdys kaip nereikia daryti rimtos dokumentikos. Bet pavyzdys kaip sukurti nebloga rinkimini filmuka vienai partijai.


ZIUREJAU  2005-01-11 20:02:40 

manau, apie siuzeta jau kalbeta daugiau negu reikia, tai noriu pora zodiu apie menine sio filmo puse: LAAABAI GERAI!!! ir muzika ir "operavimas", ir montazas, kad visa tokia dokumentika butu, tai jauciu, ji sudomintu liaudi ir uzdirbtu kur kas daugiau nei visokie egzorcistai ar srekai.


VYTAUTAS  2005-01-07 12:57:24 

Sis filmas yra pernelyg tendencingas, kad butu vertintinas teigiamai. Jei tai tiriamoji dokumentika, Moore'as "nepasivargino" isklausyti antrosios puses nuomones. Taip, Busas nera proto bokstas, taciau jo emocinis intelektas ir ivaizdis imponuoja mazdaug 100 mln tokiu paciu nelabai intelektualiu amerikieciu. Moore'as daro tokio lygio isvadas: Saudo Arabijos ambasada saugo vienas patruliu ekipazas, reiskia, JAV su arabais turi ziauriai slaptu ir rimtu rysiu. Aisku idomiausia man yra kodel taip keistai filmo ispromotinimas sutapo su Prezidento rinkimais JAV? Kodel taip teigiamai parodomi demokratai (atstovaujantys nebaltosios rases amerikiecius), o respublikonai (ant kuriu laikosi 2/3 visos JAV ekonomikos) pavaizduoti kaip paskutiniai nieksai. Labai primena garsuji filma "Uodega vizgina suni": TV gali viska, "if it's not on TV, it doesn't exist."


WARDAZ  2005-01-03 17:57:44 

teisingas filmas. aisku, nesiekia tapti tikejimo dogma ir siek tiek provokuoja. Taciau pvz Busho fanatiku tribuna - Fox news ir kita respublikonu purvasklaida - tikrai objektyvumu nelenkia. Bet kokiu atveju, lietuvis ras ka pamatyt. Ne viska delfis rase, kas Shtatuose vyko.


BLOGASDAKTARAS  2004-12-14 23:18:07 

Verta paziuret, kaip Bushas visiem shuda mala


MAGNA  2004-12-14 20:29:47 

Vakar ziurejau si filma. Siulau visiems, kam yra bent siek tiek idomu, kas darosi uz musu "kiemo" ribu. Pati esu praleidusi metus JAV, butent per "orange level" laikotarpi. Gal todel mane filmas sujaudino. Taciau visiems bus idomu pamatyti, kuo gyvena paprastas zmogus - ar tai butu amerikietis, ar irakietis...


PJ  2004-12-14 16:58:52 

.. ir man patiko "aktoriu" sarasas: Ben Affleck - turbut visos 5 sekundes, G.W. Bush'ius, Osama... Turbut jokiam kitam filme tiek zvaigzdziu nera buve :)) .. o jei rimciau, tai sis filmas argumentuociau kalba apie kara Irake (del $$$), nei Busho administracija (neva del masiniu ginklu). ir niekaip is galvos neiskrenta mintis, kad Bushas gali ir Lietuva veidmainiskai naudotis draugyste Lietuva - tipo dar viena sajungininke, nors niekas realiai pas mus ir neraukia, apie ka ten tas karas is tikruju. man butu geda matyti Lietuvos varda filme salia Maroko ir Rumunijos. .. ir dar - turbut isties geriau sita filme paziuret namie per kompa, nei kine (filmas yra hdd.takas.lt)12
Filmo aprašymas aplankytas kartų: 16722
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt