Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
IŠTRINTAS GYVENIMAS (2004) 89 min.
The Forgotten
Fantastinis trileris
JAV
Premjera Lietuvoje: 2004 11 19
Kino platintojas: Acme

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Knygų leidėja Teli Pareta (akt. Julianne Moore) jau 14 mėnesių gedi mažo lėktuvo katastrofoje žuvusio sūnaus Semo (akt. Christopher Kovalevski), kurio kūnas niekuomet nebuvo rastas. Bent keletą kartų per dieną moteris užeina į dingusio be žinios 9 metų berniuko kambarį, kad vėl ir vėl peržiūrėtų nuotraukų albumus, vaizdajuostes, žaislus, rūbus ir kitus daiktus. Ji iš visų jėgų siekia, kad prarastas sūnus niekuomet nebūtų pamirštas.

Moters sielvartą ir liūdesį stengiasi bent kažkiek nuslopinti rūpestingas vyras Džimas (akt. Anthony Edwards), jų šeimą konsultuojantis psichologas Džekas Munsas (akt. Gary Sinise) ir netoliese gyvenantys kaimynai.

Vieną dieną, grįžusi namo Teli neranda daugybės sūnaus nuotraukų, pasigenda jo žaislų ir pastebi, kad kažkas ištrynė iš vaizdajuosčių visą archyvinę medžiagą apie mažąjį Semą. Apimta įsiučio ir nevilties moteris net negalvodama užsipuola savo vyrą, nes yra tvirtai įsitikinusi, kad būtent jis šitaip pasielgė, norėdamas palengvinti jos kančias ir pagreitinti sugrįžimą į normalų gyvenimą.

Tačiau Džimas ryžtasi papasakoti žmonai siaubingą naujieną - ji niekuomet neturėjo jokio sūnaus! Gydytojas Džekas patvirtina, jog prieš pat gimdymą moteris patyrė persileidimą ir sufabrikavo visą neegzistuojančio Semo gyvenimą, kad galėtų lengviau atstatyti psichologinę pusiausvyrą.

Bet ar gali būti, kad Teli galėjo išgalvoti tokį vaizdingą sapną apie sūnų, kurį ji pati augino 9 metus ?! Abejones stiprina labai realūs prisiminimai apie sūnų ir neatslūgstantis jausmas, lyg kažkas specialiai norėtų, kad patys gražiausi prisiminimai būtų pamiršti per amžius…

Tuomet Teli kreipiasi pagalbos į savo kaimyną Ašą Korelį (akt. Dominic West), kuris prieš keletą metų mėgavosi ledo ritulio lygos NHL profesionalaus žaidėjo šlove, bet po to viską nugramzdino alkoholio taurelėse. Šio vyro dukrelė Loren taip pat buvo lemtingam skrydžiui į vasaros stovyklą pakilusiame lėktuve, kuris vandenyne paskandino 10 vaikų gyvybes. Tačiau prasigėręs Ašas visiškai neprisimena, kad kada nors turėjo dukterį vardu Loren, ir apie keistą kaimynės vizitą praneša policijai.

Įdomiausia, kad "New York Times" redakcijos darbuotojai neprisimena jokios prieš 14 mėnesių įvykusios aviakatastrofos ir tikina niekuomet nerašę didelio straipsnio apie šią siaubingą tragediją, nors Teli puikiai prisimena tos dienos laikraščio pagrindinę antraštę.

Galbūt ji jau išprotėjo ir iš tiesų sugalvojo sūnų, kurio niekuomet neturėjo? Tuomet kodėl ja staiga susidomėjo nacionalinio saugumo agentai ir tuomet ką veikia šalia jos namų vis dažniau pasirodantis keistas vyriškis (akt. Linus Roache) ?

Dramatiškų, fantastinių ir šiurpių scenų kupinas trileris "Ištrintas gyvenimas" yra skiriamas ne tik psichologinių detektyvų ir šeimyninių dramų gerbėjams, bet ir populiaraus TV serialo "X-Failai" žiūrovams.

ARGUS  2005-01-27 17:54:32 

Jo, cia tik X-failai. nothing more..


FISHY  2004-12-13 14:21:26 

Gan originali, neiprasta, prikaustanti siuzeto linija. Visgi jauciasi, jog tai JAV filmas, ypac antroje filmo puseje, kur atsiranda specialiuju efektu, sugadinanciu visa mistiskuma (kartais geriau visko neparodyti iki smulkmenu). Idomi pradzia, lyg ir zadanti pamatyti gilesnes minties filma, taciau deje siuzetui skiriama daugiau demesio nei kazkokios problemos analizavimui. Jei negaila pinigu, nueiti tikrai galima, ypac del puikios aktores Julianne Moore vaidybos, bet is esmes nematau nieko, del ko verta begti i kina, jei si filma uz pusmecio rodys televizija.


TO ARJ  2004-11-25 21:36:07 

Oho, na tu cia ir pavarei. Tavo komentaro reziume: visi kas man nepritaria, tie debilai. Net bijau ir prisipazint kad man filmas didesnio ispudzio nepaliko, o tai dar busiu apkaltintas kad esu ribotu paziuru :) Mokslas, Dievas, X-failai... Daug skirtingu dalyku suplakei i viena kose


EGIS  2004-11-22 22:00:39 

Na cia tikrai X-failai, pagrindiniai herojai kaip mulderis ir scali tik smegenis reikia sukeist vietom :), siaip tikejausi rimtesnes minties, kazko mistiskesnio, filmuose apie ateiviu yra didziule laisve koreguoti siuzeta ir del to prikisama per daug fantastiniu epizodu, kai jau nieko neina normalaus sugalvot, 3 balus duodu uz tai, kad jau senai maciau ateivius :P


ZIURMENAS  2004-11-22 14:41:38 

pradzia nelabai.. bet veliau prasideda sokai vienas po kito , beje neskaitykit filmo aprashymo nes puse filmo bus neydomu.


ARJ  2004-11-22 12:12:25 

Tiems kas mano, kad X-failai ir siaip visa fantastika ir tik kliedesiai neturintys jokio rysio su tikrove. Yra galimi 2 variantai: 1. Jus esate supergenijai atskleide isnarse visata skersai ir isilgai ir atskeide visas jos paslaptis. Ir todel visiskai pagristai ir teisetai tvirtinate, kad: zmonija yra vienintele protinga rase visoje visatoje, visos teorijos apie ateivius arba kad mes esame eksperimento dalyviai yra gryna nesamone, nera jokio pomirtinio gyenimo, jokio dievo, ir isviso jokiu nezinomu dalyku. 2. Jeigu jus tokia patys paprasti zmogeliai kaip as ir dauguma kitu, tai yra nesate fizikos, chemijos, biologijos astronomijos, matematikos ir visu kitu mokslu habilituoti daktarai 100 procentu issitikene, jog atskleidete visas siu ir galbut kitu (kokie jie ten bebutu) mokslu paslaptis, tuomet jus tiesiog labai siauru paziuru (svelniai pasakius).


AS  2004-11-21 01:35:50 

o man filmas primine eiline X-File'u serija... tik be Muolderio ir Sculley :) vitoj ju kita porele :)


VIDMANTAS  2004-11-20 23:44:52 

Filmo pradzia labai suintrigavo ir as buvau labai naivus tikedamasis kad scenaristai sugalvos koki nors logiska, gyvenimiska, nefantastini paaiskinima visam tam kas ten vyksta. Deja prasidejo X-failai, dar viena eiline serija. Truko tik Malderio su filosofavimu ar mes vieni visatoje... Nors manau filma verta pamatyti del Julianne Moore. O be to daugeliui patiks kad keliose vietose visa sale krupteli is netiketo isgascio


SPEC  2004-11-20 20:11:41 

Pasiskaites kitu zmoniu komentarus, kurie mano, kad sis filmas bus super, manau kad sis filmas bus tikrai labai geras. Taip pat esu labai dekingas, kad yra kur pasiskaityti ka zmones mano apie filma dar jo nemate.


ROLBAC  2004-11-20 19:57:44 

Sito filmo moralas toks...JIE yra( kas ir taip aisku:) ).Jei rimtai filmas geras iki to momento, kai pagrobia negre. Po to visos emocijos digsta...12
Filmo aprašymas aplankytas kartų: 15093
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt