Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
PAGIEŽA (2004) 96 min.
The Grudge
Siaubo trileris
Japonija, JAV
Premjera Lietuvoje: 2005 01 21
Kino platintojas: Acme

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Giminingi filmai: 
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Netoli Tokijaus esančiame name kadaise įvyko žiauri ir nesuvokiama žmogžudystė. Neapsakomo įniršio apimtas tėvas nužudė savo mažąjį sūnelį ir mylimą žmoną, o po to pasikorė pats. Jų dvasios nebegali ilsėtis ramybėje, todėl išlieja savo rūstybę visiems žmonėms, kurie nutaria apsigyventi nuostabaus grožio name.

Jauna studentė amerikietė Karen Davis (akt. Sarah Michelle Gellar) atvyksta į Japoniją pagal savanorių darbo ir mokslo programą. Po paskaitų ji savanoriškai pradeda rūpintis katatonija sergančia senute vardu Ema (akt. Grace Zabriskie), kurios ankstesnis prižiūrėtojas paslaptingai dingo be žinios.

Mergina net neįtaria, kad prabangiai įrengtas namas yra užkeiktas, o kai kurių kambarių durų jokiu būdu negalima atidaryti !

Karen atkreipia dėmesį, kad visą laiką lovoje gulinti ir į vieną tašką žiūrinti Ema retkarčiais prabyla ir bendrauja su paslaptingais žmonėmis, kurių niekas kitas nemato.

Kodėl iš gretimų kambarių dažnai sklinda keisti ir siaubą keliantys garsai, o nežinia iš kur pasirodo, bet po to vėl pradingsta keisto chrakterio juoda katė… Galbūt šiuose namuose dar kažkas gyvena?

Netrukus paaiškėja, kad bent trumpam į paslaptingąjį pastatą užsukę žmonės pradeda matyti keistas vizijas, juos šiurpina svetima aplinka ir nesuprantama japonų kalba.

Žiaurus įniršis esantis name pagimdo paslaptingą užkeikimą, kuris visiems laikams paženklina tą vietą ir į ją įžengiančius žmones.

Karen susidomi kaidaise čia gyvenusios šeimos paslaptimi, nes jai pačiai dažnai vaidenasi demoniško berniuko vaiduoklis ir savo pavidalą pastoviai keičianti šmėkla. Kartu su architektūra studijuojančiu draugu Dugu (akt. Jason Behr) ji mėgina surinkti kuo daugiau informacijos apie šiame name gyvenusius svečius iš Amerikos.

Gavusi nepaneigiamų įrodymų, kad kai kurie tautiečiai taip pat paslaptingai dingo be žinios, Karen kreipiasi į vietinės policijos detektyvą (akt. Ryo Ishibashi). Ji ryžtasi išsiaiškinti tiesą apie piktų dvasių užkeiktą namą, kuri gali būti kažkaip susijusi su iš gyvenimo savanoriškai pasitraukusiu žinomu amerikiečių profesoriumi Piteriu Kirku (akt. Bill Pullman).

IEVA  2006-10-15 15:04:34 

na sio filmo geru siaubeku nepavadinciau,nes nepaisant keliu itampos sekundziu isimintiniausios vietos buvo kai mergina apsislapino is baimes ir kaip isgerusi 2l pieno ji isveme atgal i buteli..... :/ filme pasigedau siuzeto ir pabaigos.na nemanau,kad ji verta ziuret kino teatre,nebent norit pasijuokti is apgailetinu scenu ;)


PAULYTE  2006-01-24 21:32:38 

niu zhinot tokiu wietu baisiu buwo o shiaip wisai geras filmas werta pazhiuret:)))shi filma maciau per dvd svarbiausia kad kai kazkokia ten japone i palepe nuejo ir ja ten ishgasdino taj kazhkaip nespejau sureaguot o shiaip wiskas puiku:)))


GINTARIKE  2005-05-08 15:44:22 

na siaip nesu siaubeku megeja.. bet si teko ziureti :) ziurejau per dvd ir man visaj patiko ;) norint suprast esme reikia siektiek isigilint.. vienu metu net kruptelejau, kaj maudes duse ir ta ranka... :P siaip filmas geras ir verta paziuret.. :)


MARIO  2005-04-02 19:36:17 

Visiskai pritariu Kosmarui, krc malalietkos, neikit i si filma, nes ne jums suprast ji. O filmas tai jega, man jis po abieju skambuciu. ir beje, antras skambutis toks pat geras, kaip ir pirmas, kaip kazkas sako jog jis fiasko. nu krc


KELMAS28  2005-03-19 18:23:50 

Shiap filmas viska labai aiskiai supratau, priesh zhiurint toki filma reik tinkamai nusiteikt ir nepaverst visko komedija! Dar galiu pasakyt, kad "The Ring Two"-visishkas fiasko, nors pirmas tai geras buvo!


XENU  2005-03-13 23:15:30 

Ne nu rimtai, ozhiai jus, sukrushot ivertinima iki 4 balu. Ne jums suprasti tokius filmus. Gal tuo metu, kai buvo sakomi svarbiausi ir pagal jus "prasmingiausi" dalykai, geret alu, plepejot mobiliu ar smauket and tos "juodos mergos". Ozhiai.


GOPAS  2005-03-02 09:52:23 

filmas kaip sakant be dideles esmes ir be pabaigos. vienok, geras tuom kad yr daug ir periodiskai pasirodanciu scenu suvirpinanciu nervus ir sukelenciu sioki toki siauba. siaip verta paziuret kad susikelt truputi adrenalino.


KOSMARAS  2005-02-24 14:35:36 

!!! Keletas pastebėjimų dėl vertinimų apie filmą Pagieža. Zinote ką, jūs, silpnapročiai ir praskydę kino "gurmanai", kurie nesusigaudote tikro siaubo scenarijuose - jūsų visų vieta - sėdėt namuose prie teliko ir nutaisius rimtas "žinovų" povyzas stebėti praskydusias TV show laidas ale Nomeda Show !!! Jūsų suknista nuomonė cia nereikalinga, nes jūsų kompetencija dėl šio super žanro yra nulis ! Psichologinio siaubo žanro kaipo tokio vertinimas - ne jūsų nosiai . O šiaip mano nuomone, kad ir kaip ji bebūtų nereikšminga jums, argentinietiškų "trilerių" žinovamas, Pagieža vertinčiau 5, tik galėjo visi aktoriai būti japonai- europiečių veidai suteikia filmui šiek tiek raminančio realizmo,duoda suprasti, jog tai "tik filmas, o ne realus tikroviškas siaubas", ir tai kiek "neleidžia" pilnai įsijausti į mistinį nesuvokiamą, bekompromisinį ir košmarišką siaubą. O šiaip Pagieža pasisekė, praktiškai 99%.


KATYTĖ  2005-02-21 13:47:30 

Šita filma įvertinu 5 balais.Nors man nelabai patinka siaubo filmai,bet šis filmas mane sužavejo.Kai kuriose vietose buvo neaiškumu,bet geriau panagrinėjus,viskas tapo aišku.Filmas įdomus savo scenarijumi,siaubo elementai privertė kruptėlėti daugelį scenose,pasijaučiau tikrame siaubo filme.:)


VAIDAS  2005-02-20 22:30:35 

Gerulis. Liuks. Galeciau pasakyti dar kelis panasius zodzius. :) Keista nuotaika apeme paziurejus filma. Norisi sviesos ir tikru zmoniu salia. :) Suzavejo itampa. Galbut ne tokia didele, kaip skambutyje, taciau - tokia pat pastovi, isliekanti iki pat filmo pabaigos. Nesuprantu zmoniu, kurie filme nerado uzbaigtumo. Viskas cia uzbaigta. Labai padoriai. Ir ideja yra, tik apipinta pakankamai dideliu simbolikos kiekiu, kas vercia permastyti viska pamacius filmo titrus ir pajusti tikra kurinio zavesi. Tie, kas zavejosi "Skambuciu" tikrai neliks nuvilti "Pagieza". Kai kuriais atvejai cia dar geriau - rezisierius japonu (vietinis), filmuota Japonijoje ir Holivudo atspindziu galima rasti nebent negrinejant filmavimo kokybe ir skaitant aktoriu pavardes. Zodziu - nevisai banalu. :)Filmo aprašymas aplankytas kartų: 22784
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt