Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
MERGINA SU PERLO AUSKARU (2003) 100 min.
Girl with a pearl earring
Drama
Liuksemburgas
Premjera Lietuvoje: 2005 04 08
Kino platintojas: Acme

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Apytikriai 1665-siais olandų kilmės dailininkas Johannes Vermeer nutapė garsiausią savo paveikslą "Mergina su perlo auskaru". Paveikslas yra vadinamas klasika ir sukelia panašią intrigą, kaip legendinė "Mona Liza". Jau keletą amžių daugelį žmonių kankina klausimas, kas yra ta paslaptingoji mergina, aistringai žvelgianti į mus, ir kokios mintys tą akimirką sklando jos galvoje.

Konkrečios informacijos apie 35 paveikslus palikusį garsųjį Johannesą Vermeerą beveik nėra išlikę. Visiškai nieko nežinoma apie dailininkui pozavusią mūzą, tačiau žinoma, kad ji nebuvo dailininko meilužė, nes Johanneso Vermeero namus akylai saugojo jo uošvė. Šiame nuostabaus grožio ir užburiančios nuotaikos filme pamatysite vieną iš daugelio interpretacijų.

Delfto miestelis, Olandija. 17-metė Grytutė (akt. Scarlett Johansson) paklūsta aklo tėvo valiai ir išeina dirbti tarnaite dailininko Johaneso Vermeero (akt. Colin Firth) namuose, kad galėtų išlaikyti skurdžiai ir neturtingai gyvenančią šeimą. Tačiau ji neįsivaizduoja, koks psichologiškai sunkus ir fiziškai alinantis bus tas darbas.

Šeimininkas pasižymi labai keistu ir nenuspėjamu charakteriu ir beveik visą laiką sėdi užsidaręs savo kambaryje. Namuose tvarką prižiūri negailestingoji ir pedantiškoji uošvė Marija Tins (akt. Judy Parfitt), kurios duktė Katarina (akt. Essie Davis) yra ištekėjusi už dailininko ir turi užduotį lyg konvejeriu gimdyti vaikus. Po vieną per metus!

Vienas iš jaunąjai tarnaitei atitekusių darbų - prižiūrėti tvarką dailininko studijoje. Valydama dulkes Grytutė nepaprastai susižavi originaliais paveikslais ir pati to nenorėdama sugeba padaryti įspūdį pačiam Johanesui Vermeerui.

Vos tik šis skiria didesnį dėmesį beveik nepažįstamai merginai ir netgi leidžia jai sumaišyti paveikslui reikalingas spalvas, eilinį kartą tapusi nėščia Katarina pradeda žiauriai pavydėti. Jos mama Marija taip pat nejaučia jokių simpatijų savo tikrąjį grožį po paprasta suknele ir galvos apdangalu slepiančiai Grytutei, o vyresnieji dailininko vaikai merginos visiškai nekenčia.

Paslaptingasis Johanesas Vermeeras neskuba atskleisti tikrųjų jausmų Grytutei. Savo ruožtu, jo finansinis rėmėjas Van Ruijvenas (akt. Tom Wilkinson) nėra toks drovus ir išnaudoja kiekvieną pasitaikiusią progą pademonstruoti didžiulį susižavėjimą Grytute.

Tačiau žaviajai merginai labiausiai patinka bendrauti su miestelio mėsininko jaunuoju padėjėju Pieteriu (akt. Cillian Murphy), bet ji dar nėra tvirtai apsisprendusi, ar priimti jaunuolio pasiūlymą sukurti šeimą.

Turtingasis gašlūnas Van Ruijvenas netikėtai užsimano, kad Johanesas Vermeeras nutapytų Grytutės paveikslą specialiai jam. Grytutei nebelieka kitokios išeities, kaip tik pozuoti dailininkui ir kantriai kęsti padažnėjusius Van Ruijveno vizitus. Galutiniame rezultate gausis vienas iš didingiausių kada nors nutapytų paveikslų. Tačiau kokia bus tikroji jo sukūrimo kaina?

OXIUKE  2005-04-10 14:37:58 

Paziurekit www.imdb.com ir pamatysit kelintu jis metu:DDDD


DIJA  2005-03-25 18:56:01 

filmas prastas.zavesi teikia tik gera aktoriu vaidyba...jokios intrigos jokios prasmes...


LANA  2005-03-19 14:31:24 

Skaiciau knyga anglu kalba, pagal kuria pastatytas sis filmas. Labai patiko-super!Filmas daug prastesnis-nuobodus,nera intrigos. Beje, Scarlet-nuostabi!


GRIAUSTINISS  2005-03-18 16:31:19 

Tai ipatingas filmas. Jis turia unikalia dvasia, tai tarsi filmas apie nieka, bet kartu ir apie viska, pasijutau taip tarsi as ten buciau ir viska stebeciau tos merginos akimis. Tikroviskumas ir paprastumas - tai filmo varikliai.


D.J.MUSĖ  2005-03-13 13:30:14 

To _EXTASY Sio filmo pries 3 metus (ar daugiau) negalejai matyti, nes jis sukurtas 2003 metais. Tad kai tu ji ziurejai (pries 3 metus) jis dar ko gero nebuvo sukurtas :)


...  2005-03-12 20:01:55 

rubbish


ZIDANIUKE  2005-03-06 21:04:41 

Filmas gal ir neblogas. Toks ramus, bet wiskas ten perdaug niuru. Wisi waiksto, eilgiasi, kalba kaip apmire... Niu zozdiu jokio weismo. Ir tas paweikslas nelabai kuo ypatingas...gal jis ir garsus, bet tokio filmo tai newertejo kurti...=)


_EXTASY  2005-03-01 22:09:53 

filmas be ryshio ash shi filma macew apie 3m. atgal jej nedawgiaw...


DIANELLO  2005-02-19 15:25:48 

Filmas tikrai be jokios intrigos - visiskai nesudomino.


NNET  2005-01-30 10:53:18 

Siužetas be jokios intrigos, o iki kulminacijos dar labai toli. Argi čia filmas?12
Filmo aprašymas aplankytas kartų: 11840
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt