Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
SCENOS GRAŽUOLĖ (2004) 110 min.
Stage Beauty
Kostiuminė drama
JAV, Vokietija
Premjera Lietuvoje: 2005 01 28
Kino platintojas: Acme

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Gražiausia 1660-ųjų Londono moteris iš tikrųjų buvo... vyras.

Laikais, kai teatras priklausė tik vyrams, Edvardas "Nedas" Kynastonas (akt. Billy Crudup) buvo pati populiariausia "scenos moteris" Anglijoje - jo gracija ir mokėjimas atrodyti itin moteriškai žavėjo publiką.

Talentingo ir gražaus aktoriaus pasirodymai Londono teatro scenoje būdavo palydimi triukšmingomis ovacijomis. O neįtikėtinas sugebėjimas perteikti ryškiausius moteriškumo bruožus Viljamo Šekspyro kūrinių moteryse leido Edvardui triumfuoti.

Po spektaklių dauguma vyriškos lyties atstovų fantazuoja, kaip jie mylėtųsi su Nedo suvaidintomis personažėmis Ofelija ar Desdemona. Savo ruožtu jaunos merginos trokšta išsiaiškinti, kokius siurprizus jis slepia po ištaigingomis suknelėmis.

Tačiau "scenos gražuolė" Nedas yra beprotiškai ištikimas jį įkvepiančiai mūzai, kostiumininkei ir asistentei Marijai (akt. Claire Danes), kuri neapsakomai trokšta siekti aktorės karjeros. Mergina atidžiai stebi Nedo darbą scenoje ir stengiasi atkartoti visus judesius, bet negali oficialiai įgyvendinti savo svajonės dėl karališkosios valdžios draudimų.

Vieną vakarą ji ryžtasi nelegaliai suvaidinti pogrindinio teatro pastatytame spektaklyje "Otelas", nors puikiai supranta, kad už tokią savivalę gali būti žiauriai nubausta.

Tačiau XVII-tame amžiuje viskas radikaliai pasikeičia, kai į sostą sugrįžta daugelį metų tremtyje Prancūzijoje praleidęs Karalius Čarlzas II-asis (akt. Rupert Everett). Kadangi jo žavioji meilužė Nelė Gvyn (akt. Zoe Tapper) taip pat svajoja tapti aktore, naujasis karalystės vadovas pasinaudoja savo padėtimi ir atšaukia draudimą moteriškos lyties atstovėms vaidinti teatro scenoje.

Tai reiškia, kad Nedas daugiau nebegalės vaidinti moteriškų personažių ir nebeturės darbo. Netgi ilgą laiką vyrą globojęs įtakingasis Bekingemo kunigaikštis Džordžas Vilarsas (akt. Ben Chaplin) staiga praranda bet kokį susidomėjimą. Vos per vieną naktį Edvardo garbingoji šlovė nugrimsta į praeitį, o vyras visą gyvenimą vaidinęs moteris tampa nebereikalingu.

Tuo tarpu, teatro scenoje vis dažniau pasirodanti ir saldžius populiarumo vaisius skinanti Marija yra įsitikinusi, kad Nedas sugebės sukurti bet kokį vaidmenį ir stengiasi surasti spektaklį, kuriame jie galėtų pasirodyti kartu.

Tai filmas apie vaidybos meną ir uždegančią meilę su puikiais kostiumais, nuostabiomis dekoracijomis, intriguojančiais dialogais ir uždegančia muzika. "Scenos gražuolė" tikrai patiks tiems žiūrovams, kuriems patiko romantinė komedija "Įsimylėjęs Šekspyras".

EDITULICKA  2005-02-04 21:57:17 

Tikrai sukrečiantis filmas...man labai patiko.....siūlyčiau pasižiūrėt...


VYTENIS-  2005-01-29 23:13:41 

Visai nieko :0Filmo aprašymas aplankytas kartų: 6270
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt