Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
13-SIOS NUOVADOS APGULTIS (2005) 109 min.
Assault on Precinct 13
Specialiųjų efektų veiksmo filmas
JAV
Premjera Lietuvoje: 2005 03 11
Kino platintojas: Acme

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Paskutinę 2004-ųjų dieną daugelis žmonių praleido linksmai ir vėjavaikiškai. Bet Detroito policijos seržantui Džeikui Roenikui (akt. Ethan Hawke) tą dieną nebuvo taip smagu. Jis vis dar išgyveno dėl dviejų geriausių draugų netekties, nors nuo tos siaubingos akimirkos prabėgo jau 8 mėnesiai.

Beveik metus Džeikas skausmingus prisiminimus ir psichologinę traumą malšino raminamųjų vaistų injekcijomis ir atvirais pokalbiais su psichologe Aleks Sebian (akt. Maria Bello). Reabilitacijai jis pasirinko žymiai ramesnį administracinį darbą Detroito priemiestyje esančioje 13-oje nuovadoje, kurią policijos vadovybė jau nusprendė greitu laiku perkelti į naująjį pastatą.

Būtent todėl šiame skyriuje paskutinę 2004-ųjų diena dirbo tik Džeikas, į pensiją besiruošiantis airių kilmės policijos veteranas Džasperas O'Šea (akt. Brian Dennehy) ir apie seksą nuolat galvojanti bei švęsti nusiteikusi sekretorė Airis Feri (akt. Drea de Matteo).

Likus kelioms valandoms iki Naujųjų metų dėl prasidėjusios sniego audros į 13-ąją nuovadą netikėtai užsuka pavojingus nusikaltėlius pervežantis autobusas.

Džeikas ir jo kolegos nenoriai priima nepageidaujamus svečius, tarp kurių yra įtakingasis Detroito nusikaltėlių lyderis Merionas Bišopas (akt. Laurence Fishburne), pravarde "Kunigas", nei minutei neužsičiaupiantis paranojikas narkomanas Bekas (akt. John Leguizamo) ir žiaurusis sadistas pravardė "Šypsenėlė" (akt. Ja Rule).

Šia visiškai neatsitiktine situacija greitai pasinaudoja korumpuotas pulkininkas Markusas Diuvalis (akt. Gabriel Byrne). Vyriškis įsako greitojo reagavimo būriui visiems laikams užtildyti įtakingąjį mafijos bosą Merioną Bišopą, kad šis niekuomet nepasiektų kalėjimo, nesulauktų teismo proceso ir neišplepėtų apie nešvarius policijos pareigūnų darbelius.

Markusas Diuvalis pasiryžo nužudyti ne tik nusikaltėlius, bet ir savo kolegas - 13-sios nuovados policininkus, nes liudininkai juk niekam nereikalingi.

Nepavydėtinoje apgultyje atsidūrusiems Džeikui, Džasperui, Airis ir Aleks beliko vienintelė išeitis - išlaisvinti iš kamerų pavojingus nusikaltėlius, aprūpinti juos ginklais ir stoti į nelygią kovą su greitojo reagavimo būriu…

"13-osios nuovados užpuolimas" - tai kultinio amerikiečių režisieriaus Johno Carpenterio ("Helovynas", "Pabėgimas iš Niujorko", "Kristina", "Vampyrai") žanro klasika tapusio 1976-ųjų kriminalinio trilerio šiuolaikinė ir gerokai atnaujinta versija, kurioje vis dar jaučiama 1959-ųjų vesterno "Rio Bravo" su nemirtinguoju Johnu Wayne įtaka.

V  2005-06-09 11:41:41 

Filmą žiūrėjau vien dėl Ethan Hawke :) Tačiau ir šiaip pasirodė neblogas - daug veiksmo, įtampos, keletas netikėtų siužeto vingių. Patiko.


MCGEORGE  2005-03-21 15:41:32 

Labai pritariu pries tai esanciam komentarui. Nors tai ir veiksmo filmas, bet jis nuobodus... Zodziu visiskai nieko ispudingo... tikrai neiciau i kino teatra ziureti :)


KANDIS  2005-02-24 01:04:21 

eiliniu eilinis filmas, kuri bando istempt geri aktoriai. John Wayne dvasios- ne kvapo :)


INCO  2005-02-23 18:03:29 

Geri aktoriai, originalus siuzetas, lengvai ziurisi, rekomenduoju!Filmo aprašymas aplankytas kartų: 7538
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt