Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
JAUSMAI (1968) 90 min.

Drama T

Kalba:  lietuvių

Lankytojų reitingas:
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Per 1997 metų žiūrovų ir kritikų apklausą "Jausmai" buvo Lietuvoje pripažinti geriausiu lietuvių filmu. Filme vaidina nepakartojamas aktorių duetas - Regimantas Adomaitis ir Juozas Budraitis. Išskyrus Lietuvą, filmas buvo uždraustas rodyti visoje Sovietų sąjungoje.

Šiam filmui, pasakojančiam apie žvejo Kasparo jausmų dramą, būdingas ryškus nacionalinis koloritas. Meilės, ištikimybės, pareigos, sudėtingų vidinių pergyvenimų tema plėtojama pirmųjų pokario metų fone. Pasakojimas apie intymius tarpusavio santykius pereina kone į epinį paveikslą apie laiką, apie jo poveikį žmonėms.

Filmas apdovanotas specialiu žiuri prizu San Remo'76 festivalyje.

Baigiasi karas, vienoje Kuršmarių pusėje dar vokiečiai, kitoje – sovietai. Pamario žvejo Kasparo žmona Morta gimdydama miršta. Jaunas našlys, likęs su dvyniais, keliasi per įlanką pas brolį Andrių, gyvenantį su buvusia Kasparo mergina Agne. Pastaroji neslepia nepasitenkinimo atvykėliu ir įduoda jį milicijai. Mažakalbis Kasparas rūpinasi kaip sugebąs vaikais ir neprisileidžia moterų. Grupė protestuojančių prieš sovietų valdžią lietuvių, tarp jų ir Andrius, pasiryžta bėgti į Švediją, tačiau jiems nepasiseka... Prabėga dešimt metų, Kasparas jau seniai nebežvejoja – dirba vietinėje užeigoje. Kartą ant jos slenksčio pasirodo savo gražiausius metus Sibire atpylęs Andrius. Paaugę Kasparo dvyniai susidomėję žvelgia į nematytą dėdę, klausosi jiems nesuvokiamo neskubraus brolių dialogo.

2009 metų gruodžio mėnesį režisierius Almantas Grikevičius pelnė 20-ąjį kartą teikiamą Nacionalinę kultūros ir meno premiją - už viso gyvenimo nuopelnus.


Filmo aprašymas aplankytas kartų: 6526
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt