Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
ŽMOGUS ŽMOGUI (2005) 122 min.
Man to Man
Drama


Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Antropologui Džeimiui Dodui (akt. Joseph Fiennes) nusišypso neregėta laimė – jam pavyksta sučiupti du pigmėjus. XIX a. mokslo pasaulyje tai didžiulė sensacija. Džeimis Dodas tikisi sulaukti dėmesio ir šlovės: tuo metu buvo manoma, jog primytyviosios tautelės – tai trūkstama grandis evoliucijos grandinėje.

Padedamas draugės Elenos (akt. Kristin Scott Thomas), Džeimis parsiveža pigmėjų porelę – Toko (akt. Lomama Boseki) ir Likola (akt. Cecile Bayiha) į Škotiją. Čia daktarą Džeimį pasitinka du kolegos – Aleksandras (akt. Iain Glen) ir Freizeris (akt. Hugh Bonneville). Jie laikosi tos pačios nuomonės kaip ir Džeimis: pigmėjai – tai trūkstama grandis žmogaus evoliucijoje. Toko ir Likola jiems be galo vertingas laimikis. Tačiau pigmėjų porelė mokslininkams tėra tik tiriamieji objektai, nedaug tesiskiriantys nuo beždžionių.

Trokšdami išsvajotosios šlovės, trys mokslininkai entuziastingai griebiasi darbo. Tačiau, įpusėjus tyrinėjimams, kolegų keliai išsiskiria. Aleksandras ir Freizeris tiesiog fanatiškai ieško įrodymų išankstinei teorijai patvirtinti. Jie, akinami noro išgarsėti, aklai laikosi nuomonės, jog Toko ir Likola – primityvai, ne ką toliau pažengę evoliucijos keliu nei žmogbeždžionės.

O Džeimis savo nuostabai suvokia tai, ko visai nesitikėjo - bendraudamas su Toko ir Likola, Džeimis įžvelgia daugiau nei jo moksliniai bendradarbiai. Jis supranta, kad pigmėjų pora - ne išsigimėliai, kuriuos galima laikyti zoologijos sode, už grotų, nuobodžiaujančių poniučių ir retenybių mėgėjų džiaugsmui. Toko ir Likola pasirodo esantys protingi ir turintys jautrias širdis maži žmogučiai.

Buvę draugai tampa oponentais. Kieno ryžtas, įrodyti savo tiesą, didesnis? Aleksandro ir Freizerio, trumparegiškai skelbiančių, jog pigmėjai – trūkstama grandis tarp žmogbeždžionių ir žmonių? O gal Džeimiui vis dėlto pavyks įrodyti, kad Toko ir Likola niekuo nesiskiria nuo civilizuotais save laikančių europiečių?

Galbūt trūkstama grandis žmonijos evoliucijoje yra ne žmonės su išoriškai matomis fiziniais skirtumais?... Galbūt mus nuo beždžionių skiria kur kas daugiau – jautrumas ir pagarba, tave supantiems, noras pažinti ir suprasti ne tik savo kiemo kampelius.

„Trūkstama grandis“ – tai jautri istorija, apie vertybes, kurių ne vienas pasigenda šiandieniniame galvotrūkčiais lekiančiame pasaulyje. Istorija apie pakantumą ir supratingumą kitokiems nei esame patys, istorija apie pastangas išgirsti ir pamatyti kitą pasaulio pusę.

PAULUX  2006-02-10 20:32:03 

geras filmas!Filmo aprašymas aplankytas kartų: 4226
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt