Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
URVAS (2005) 97 min.
The Cave
Įtempto siužeto veiksmo drama
JAV, Vokietija
Premjera Lietuvoje: 2005 09 30
Kino platintojas: Acme

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Gūdžiuose Rumunijos miškuose mokslininkai aptinka 13 a. vienuolyno griuvėsius. Ėmę tyrinėti vienuolyną, mokslininkai jo požemiuose atranda įėjimą į milžinišką požeminių urvų sistemą. Paslaptinguose urvuose teliūškuoja požeminiai vandens telkiniai. Kur vanduo – ten ir gyvybė, nusprendžia mokslininkai.

Vietiniai biologai taip pat pritaria tokiai nuomonei: urvuose gali egzistuoti uždara ir ypatinga ekosistema. Rumunijos mokslininkai kreipiasi į pačius profesionaliausius amerikiečių speleologus.

Džekas (akt. Cole Hauser) ir jo brolis Taileris (akt. Eddie Cibrian) – profesionalūs urvų tyrinėtojai. Jie entuziastai, kokių reta. Džeką ir Tailerį vilioja nuotykiai ir pavojai, kurie tokiame darbe tyko kasdien. Taigi, gavę pasiūlymą iš kolegų rumunų, broliai ilgai nesvarsto ir išvyksta tirti paslaptingo požemių pasaulio.

Džekas ir Taileris dirba ne vieni. Jie vadovauja profesionalių narų-tyrinėtojų komandai, lydinčiai juos beveik visose ekspedicijose. Nujausdami, jog ši ekspedicija gali būti ypatinga, broliai pasikviečia dar ir sprogmenų specialistus – Čarlį (akt. Piper Perabo) ir Bačananą (akt. Morris Chestnut). Niekada negali žinoti, kokios kliūtys pastos kelią...

Jau pirmi žingsniai, nusileidus į vienuolyno urvą, mokslininkams atneša atradimo džiaugsmą. Pasirodo, jog biologai neklydo – požemiuose iš tikrųjų knibždėte knibžda keistų ir nematytų gyvių.

Mokslininkus pagauna tyrinėjimo įkarštis: kas dar slypi urvo gelmėse? Vejami smalsumo, jie leidžiasi gylyn ir gylyn į urvą, vildamiesi atrasti ir pamatyti kuo daugiau. Izoliuotos ekosistemos vystymasis nenuspėjamas. Mokslininkai nežino, kas jų laukia kitame požeminiame ežere, telkšančiame ten, tamsoje, už uolos.

Tačiau tyrinėjimo įkarštį staiga pakeičia siaubas. Vienas po kito itin keistomis aplinkybėmis ima žūti profesionalūs speleologai. Ir kas tie padarai be garso šmėžuojantys tamsoje ?! Niekas nesitikėjo, kad uždaros ekosistemos evoliucija gali nukeliauti taip toli...

N3RIJUS  2005-11-14 21:23:58 

Filmas labai panašus į "The Descent", irgi viskas vyksta urve ir labai panašios pabaisos, žmonių skaičius irgi apyligis...


KRISTINA  2005-10-22 16:36:36 

Bet jau nuomonių skirtingumas.. Nuo penkių iki vieno.. Tai kaip žinoti ar geras?!


BAFE  2005-10-21 12:15:12 

net ir tiek newertas.vissika LEVATA.neidomus,siuzetas hhhhmmmm rekt saudyt ir begt.eilinis slamstas.wot taip


TOMELIS  2005-10-13 22:40:11 

Siaip jei einate su nauja mergina, tai visai gerai. Ja per filma reikia apkabinti, nes joms baisu ir tamsu ;)


AUGIS  2005-10-11 02:38:13 

Beryshio. Be grazhiu aktoriu filme yra tik tamsa ir blykchiojimai. Galvojau bus filmas su mintim... mintis tik viena begti. Logikos lygiai nulis. Nerdami y apchia ishneria i vyrshu. Ish kur apachioj ledas kaj virshuj garuojantis vanduo? Kuo maitinosi pabaisos kol nebuvo zhmoniu? Kodel uzhsikrechia tik keli? Jei nusprendet parsisiust - nesisiukit, jej jau parsisiuntet ir nusprendet zhiuret - nezhiurekit. Jei jau pazhiurejot, parashykit ir perspekit kitus kad neverta gaisht tu dvieju valandu, del tokios banalybes.


EROTIKAS  2005-10-09 18:37:34 

gaidys ne kinas!!!!!!!!!!!!!!!!


KAZYS  2005-10-04 14:11:35 

Karoche, films gers yr. Daug nuzhude ir ten daug pabaisu. Kill.Kill.Kill


LAURA  2005-10-02 00:20:20 

Na kad tai šabloninis "siaubiakas" sukurtas "Svetimo" stiliuje, neverta net ginčytis. Bet paminėsiu kitą tragišką šio filmo pusę - tai vadinamųjų "profesionalių speleologų" profesionalumas :) Po draugiškos šio filmo peržiūros su kitais speleologais išvada būtų tokia: filmo žanras - parodijų komedija. Speleotechnikos požiūriu tie "profesionalūs speleologai" viską daro absoliučiai ne pagal taisykles, klaidų net vardinti neverta, nes ten ištisinės techninės, loginės ir kitokios klaidos. Netikėkit filmu - realiuose urvuose taip nebūna (ir aš nekalbu apie tuos peraugusius šikšnosparnius). Vienintelė vieta, kur filmas nemeluoja - urvuose gali būti taip gražu (bet su ta degančia sale jie ryškiai perlenkė lazdą).


KAP  2005-10-01 21:09:29 

Filmas niekuo neishsiskiria ish begales kitu, kur atsiranda/atrandama KAZKAS, kas nori zmones paversti savo vergais, kyborgais arba pusryciais. Kaip pvz.: Grobuonis, visi Svetimi, dar per TV kazkoki rode apie ateivius po vandeniu.. Ir tas KAZKAS turi butinai buti skrepletas, glitus ir tureti piranijos dantis, tik dydzio sulyg kardadancio tigro kaip minimum. Nesamone. Tai cia apie siuzeta. Vaidyba nevykus, sushukimai/nustebimai mokyklos vaidinimo lygio. Kameros judejimas toks, kad butu paprasciau. Kurejams. Blyksnis sen, blyksnis ten, nieko nesimato, bet uztat pigiai kainuoja sumontuot ish stroboskopo blyksniu puse filmo.


AURIZ  2005-09-28 10:26:02 

Ideja gal ir nebloga, bet kaip visada nuvilianti kaip ir visuose holivudo siaubo filmuose,per pabaiga kvepia herojiskumu12
Filmo aprašymas aplankytas kartų: 16505
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt