Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
URVAS (2005) 97 min.
The Cave
Įtempto siužeto veiksmo drama
JAV, Vokietija
Premjera Lietuvoje: 2005 09 30
Kino platintojas: Acme

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Gūdžiuose Rumunijos miškuose mokslininkai aptinka 13 a. vienuolyno griuvėsius. Ėmę tyrinėti vienuolyną, mokslininkai jo požemiuose atranda įėjimą į milžinišką požeminių urvų sistemą. Paslaptinguose urvuose teliūškuoja požeminiai vandens telkiniai. Kur vanduo – ten ir gyvybė, nusprendžia mokslininkai.

Vietiniai biologai taip pat pritaria tokiai nuomonei: urvuose gali egzistuoti uždara ir ypatinga ekosistema. Rumunijos mokslininkai kreipiasi į pačius profesionaliausius amerikiečių speleologus.

Džekas (akt. Cole Hauser) ir jo brolis Taileris (akt. Eddie Cibrian) – profesionalūs urvų tyrinėtojai. Jie entuziastai, kokių reta. Džeką ir Tailerį vilioja nuotykiai ir pavojai, kurie tokiame darbe tyko kasdien. Taigi, gavę pasiūlymą iš kolegų rumunų, broliai ilgai nesvarsto ir išvyksta tirti paslaptingo požemių pasaulio.

Džekas ir Taileris dirba ne vieni. Jie vadovauja profesionalių narų-tyrinėtojų komandai, lydinčiai juos beveik visose ekspedicijose. Nujausdami, jog ši ekspedicija gali būti ypatinga, broliai pasikviečia dar ir sprogmenų specialistus – Čarlį (akt. Piper Perabo) ir Bačananą (akt. Morris Chestnut). Niekada negali žinoti, kokios kliūtys pastos kelią...

Jau pirmi žingsniai, nusileidus į vienuolyno urvą, mokslininkams atneša atradimo džiaugsmą. Pasirodo, jog biologai neklydo – požemiuose iš tikrųjų knibždėte knibžda keistų ir nematytų gyvių.

Mokslininkus pagauna tyrinėjimo įkarštis: kas dar slypi urvo gelmėse? Vejami smalsumo, jie leidžiasi gylyn ir gylyn į urvą, vildamiesi atrasti ir pamatyti kuo daugiau. Izoliuotos ekosistemos vystymasis nenuspėjamas. Mokslininkai nežino, kas jų laukia kitame požeminiame ežere, telkšančiame ten, tamsoje, už uolos.

Tačiau tyrinėjimo įkarštį staiga pakeičia siaubas. Vienas po kito itin keistomis aplinkybėmis ima žūti profesionalūs speleologai. Ir kas tie padarai be garso šmėžuojantys tamsoje ?! Niekas nesitikėjo, kad uždaros ekosistemos evoliucija gali nukeliauti taip toli...

LAURYNAS  2005-09-14 16:50:04 

Tokio filmo jau seniai reikejo... Tai nera shabloninis veiksmo filmas. Pati ideja labai puikiai sugalvota... vienuolyne, urve, kazkas dedasi ir gywena. sauni mintis privilios daugybe zmoniu i kinoteatrus, tik gaila kiek silpnoka pabaiga, na o siaip geras kitoniskas filmas su paslaptimi ir nuostabiais vaizdais. :) wisi i kinoteatrus...12
Filmo aprašymas aplankytas kartų: 16459
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt