Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
BRANGIOJI VENDI (2005) 105 min.
Dear Wendy
Drama
Danija, Vokietija
Premjera Lietuvoje: 2006 06 09
Kino platintojas: Geras kinas - autorinio kino projektas

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Tai istorija apie jauną vienišių Diką, kuris gyvena vargingame kasyklos miestelyje Esterslope. Kai jo rankose vieną dieną netikėtai atsiranda ginklas, jis juo susidomi, nors yra pacifistas. Kartu su savo partneriu jis įkalba savo bendraamžius prisijungti prie jų ir įkuria slaptą klubą, kurį pavadina „Puošeivos“. Nors klubo nariai turi ginklus, šaudo į taikinius, tačiau laikosi pacifizmo principų. Pagrindinė klubo taisyklė – niekada be reikalo neišsitraukti ginklo. Tačiau greitai jie supranta, kad taisyklės sukurtos tam, kad jas laužytum.

„Brangioji Vendi“ - dar vienas neabejotinas garsiųjų jo kūrėjų, scenarijaus autoriaus Lars von Trier ir režisieriaus Thomas Vinterberg, talentų paliudijimas. Šiuo virtuozišku scenarijumi Lars von Trier tęsia savo alegorinėje JAV trilogijoje („Dogville“ ir „Manderlay“) plėtojamą Amerikos vertybių kritiką. Dabar jo taikinyje atsiduria ginklų kultas Amerikoje.

Filmas nukelia į keistai stilizuotą neturtingą archetipinį kalnakasių miestelį. Pagrindinis istorijos herojus – jaunas vienišius Dick (Jamie Bell), kurio neypatingas gyvenimas pasikeičia atsitiktinai įsigijus ginklą. Nepaisant griežtai pacifistinių pažiūrų, Dick pajunta keistą artumą šiam ginklui, kurį pavadino Vendi. Šios naujos meilės ginklams vedinas jis suburia jaunus miestelio atskalūnus į slaptą klubą, jungiamą dviejų principų: pacifizmo ir meilės ginklams. Jaunuoliai susitikinėja apleistoje šachtoje, dėvi keistas skrybėles, tyrinėja ginklų technologiją ir galią bei teigia svarbiausią klubo taisyklę – niekada neišsitraukti ginklo viešai. Tačiau netrukus situacija priverčia jaunuolius suvokti, kad taisyklės egzistuoja tam, kad būtų laužomos.

Negailestingą intelektualią šio buržuazijos mito ataką režisūrinė Thomas Vinterberg vizija sušvelnina ir suteikia šiam sąmojingam, ironiškam ir provokuojančiam Amerikos ginklų kultūros tyrimui paties Lars von Trier filmams nebūdingo lengvumo ir jaunatviškumo. Režisierius aktoriams palieka daug erdvės, kurią šie puikiai išnaudoja. Todėl filme skleidžiasi daug atskirų individualybių, kurių kiekviena ritualų, kostiumų, muzikos pagalba pakylėjama virš kasdienybės. Tai tarsi naujos tautos gimimas – tačiau besikuriančios ant itin nestabilaus pagrindo. Kerinti, drąsi pagrindinį herojų kuriančio Jamie Belly vaidyba filmo teiginiams suteikia dar daugiau aistros ir patoso, o neišvengiamas slaptojo klubo iširimas ypač jaudina.

Galbūt šis Amerikos vaizdas, regimas iš tolimos europietiškos perspektyvos, gali pasirodyti ciniškas, tačiau jis iš tiesų yra gyvas ir paveikus. Ši dviejų talentingų menininkų sukurta meilės ginklams istorija – tai galinga satyra ir juodojo humoro komedija, tai keista ir jaudinanti situacija, tai estetiška ir elegantiška meninė interpretacija, tai realistiškas, bet vis dėlto pakylėtas alegorinis pasakojimas, kuriame stereotipai pasitelkiami tam, kad būtų galima juos paminti.

EM  2006-06-04 16:50:21 

a man tai pofik - as nemaciau - galeciau prirasyt koks jis lievas - bet nerasysiu


ARTAS  2006-06-02 10:57:19 

Saunus, vertas demesio filmas. Viskas labai rimtu veidu pateikta, nors galima ir prasijuokti :)


ARTAS  2006-06-02 10:57:19 

Saunus, vertas demesio filmas. Viskas labai rimtu veidu pateikta, nors galima ir prasijuokti :)


AJSTE  2005-11-13 11:31:28 

Man šis filmas labai patiko. Nors jo pabaiga kiek priminė pasaką (bet tai nebuwo koks hollywoodiškas "happyend'as"), juk wisi westernai yra pasakos. Nemanau, kad šiame filme swarbiausia buwo ginklai. Swarbiau už wiską tiems "dendžiams" - jų įsitikinimai. Ir jaunų aktorių vaidyba, mano nuomone, labai nebloga. Vienu žodžiu vertas pamatyti filmas ir tegyvuoja Jamie Bell'as! Ya-hoo! 'Cmon, Cowboy! ;]


CUBE  2005-10-29 10:22:51 

Sis filmas Maskvos festivali gavo auksciausius balus, taciau man jame kazko truko, gal tas ginklo kultas siek tiek buvo perdetai parodytas..Filmo aprašymas aplankytas kartų: 9137
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt