Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
FAKTOTUMAS (2005) 90 min.
Factotum
Drama
JAV, Norvegija
Premjera Lietuvoje: 2006 05 19
Kino platintojas: Geras kinas - autorinio kino projektas

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

„Faktotumas“ (Factotum) – žmogaus istorija, gyvenančio ant ribos ir pasiryžusio rizikuoti bet kuo, kad jo gyvenimas būtų jo poezija. Žymaus vokiečių kilmės JAV rašytojo Charles Bukowski romano pagrindu sukurto filmo pagrindinis herojus – ir tarsi romano autoriaus alter ego – Henry Chinaski (Matt Dillon) keičia visiškai neperspektyvius darbus vien tam, kad galėtų sau leisti daryti tai, ką iš tikrųjų jam patinka daryti: gerti, lažintis ir rašyti apsakymus. Nereikšmingi darbai įsiterpia tarp nesibaigiančių gėrimo dienų ir naktų bei audringų santykių su moterimis – ir nuolatinių pastangų visa tai užfiksuoti savo apsakymuose, kurių niekas nespausdina.

Skandinaviška norvego režisieriaus Bent Hamer perspektyva ir kieta, rupi Charles Bukowski romano stilistika susilieja į vieną nuoseklų ir kartu malonų žiūrėti kūrinį. Filme taikliai atkuriama rašytojui būdinga nuginkluojančio šiurkštumo ir aštraus humoro atmosfera, piktai smogianti biurokratiniam pasauliui, kuriame žmonės beprasmiškai leidžia savo laiką.

Matt Dillon puikiai kuria charakterį žmogaus, kuriam visiškai nesvarbu, ar jis mums patiks. Ir iš tiesų neretai Chinaski elgesys neatrodo priimtinas, tačiau jo pastangos išsaugoti asmenybės vientisumą visokeriopoje nelygybėje ir bekompromisiškai laikytis savo idealų – kad ir kokie jie bebūtų – įtikina ir patraukia.

Charles Bukowski, savo romanuose tyrinėjantis vyriškumo sampratą ir iš jos kylančias problemas, ne kartą kaltintas moterų nekentimu, tačiau šiame kūrinyje moterys vaizduojamos gyvenančios visuomenės paribiuose taip pat, kaip ir pats pagrindinis herojus. Lili Taylor ypatingai įtaigiai vaidina Jan – sekso ir alkoholio varomo audringo romano objektą, trokštantį emocinio ryšio, kuris padėtų jai pakilti iš kasdienybės beviltiškumo. Marisa Tomei taip pat atsiskleidžia kaip puiki aktorė dviprasmiškoje kitos Chinaski draugužės rolėje.

Nepaisant skurdo ir žlugusių asmenybių, su kuriomis susiduria pagrindinis herojus, „Factotum“ vis dėlto yra filmas apie viltį, iškylančią šiame šiurkščiame pasaulyje, kur dar egzistuoja malonumas stebėti gyvenimo smulkmenas. Romaną deramai atspindintis rupus filmo stilius visgi suteikia nemažai progų nusišypsoti.

RDHD  2006-08-21 23:23:00 

Is tikruju tikejausi kazko ispudingesnio :) Aktorius nelabai tinkamas siam vaidmeniui.. Toks jausmas, kad is knygos paimta tik ideja, o visa kita lauzta is pirsto ..


RRAD  2006-07-30 19:22:10 

Bukowskis man labai patiko ir , nors filmo nemaciau, tikiuosi neapvils ir nesugadins "pasto" ispudziu. Tikiuosi kazko ne blogesnio uz knyga ! ;)


INGRA  2006-05-29 00:14:02 

man asmeniskai sitas filmas labai patiko.dar vos dvi valandos praejo po to, kai ji ziurejau. ir ka galiu pasakyt. ikvepianti istorija. paziurejes toki filma ir darkarta suvoki, kad gyvenimas yra geris. ir kad gali buti laimingu netgi liudedamas. na siulau VISIEM pamatyti si filma, nes paziurejus ji tikrai nusisypsai. nebutu Bukowskio knygos interpretacija.


DALIA  2006-05-15 23:18:02 

Labai geras filmas, maciau skanoramoje. Lngvabudzio, girtuoklio, losejo, mergisiaus ir tuo pat metu rasytojo (kurio labai ilgai niekas nenorejo pripazinti}. Idomiausia ir geriausia yra pabaiga, kai bobule atplesia laiska, skirta Chinaskiui. Labai gerai padarytas filmas, is pirmo zvilgsnio tarsi be jokios potekstes, paprasta komedija, bet is tiesu yra kai kas giliau.


LIONE  2005-12-04 18:50:31 

Maciau sita filmuka scanoramos uzdarymo metu. Baisiai nusivyliau, nes tai tik juodo luzerio gyvenimo rodymas,kuris nesugeba nei sypsenos isspaust nei galu gale gailescio sulkelt. Beprasmybe sklindanti is ekrano tampa paprasciausiai uzkreciama. Kiti sake, kad tai ir buvo siol filmo ideja. Gal... Bet man tai visiskai slogu ispudi palikoFilmo aprašymas aplankytas kartų: 14366
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt