Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
ŠIAURĖS ŠALIS (2005) 123 min.
North Country
Drama
JAV

Lankytojų reitingas:
Režisierė: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Kai Džozė Aimes po skyrybų grįžta į savo gimtąjį miestelį Šiaurės Minesotoje, jai reikia gero darbo. Vieniša mama turi išlaikyti du vaikus, todėl iš karto nusprendžia bandyti laimę daugiausia darbo vietų regione sukuriančiose geležies rūdos kasyklose.

Kasyklos daugybę metų buvo pagrindinis regiono pragyvenimo šaltinis, o profesinės žinios perduodamos iš kartos į kartą. Darbas sunkus, bet gerai apmokamas, o draugystės, atsirandančios darbe, dažnai dar labiau sutvirtėja kasdieniame gyvenime. Šeimas ir kaimynus sujungia bendros gijos - bendras darbas, bendros viltys ir rūpesčiai. Šioje pramonėje dominuoja vyrai, o tokiame nuošaliame konservatyviame krašte tai yra visiškai suprantama.

Padrąsinta senos draugės Glori, taip pat neseniai įsidarbinusios miestelio kasyklose, Džozė įsilieja į darbininkų gretas. Ji pasiruošusi sunkiam ir dažnai pavojingam darbui, bet vyrų įžeidinėjimai, kurių su kaupu tenka ir jai, ir kitoms dirbančioms moterims, kelia daug didesnį iššūkį.

Tačiau laikai yra išties sunkūs. Mažiausiai, ko vyrai trokšta, yra tai, kad dar ir moterys pradėtų su jais konkuruoti dėl darbų, kurių ir taip trūksta. Jei šitos aršios atvykėlės nori dirbti per amžius jiems priklausančiose kasyklose, jos turės paklusti jų sąlygoms. Tai tikrai nebus lengva. Susitaikyk su tuo arba grįžk namo.

Kai Džozė garsiai prabyla apie tai, kaip su ja ir kitomis moterimis elgiasi vyrai, kyla pasipiktinimo banga. Priešinasi ne tik kasyklose dirbantys vyrai, bet ir visa bendruomenė, nenorinti girdėti tiesos, pačios Džozės tėvai ir netgi didžioji dalis jos bendradarbių, bijančio, kad viskas nepakryptų dar blogesne linkme. Vis dėlto, patyrusi daugybę nesėkmių ir išbandymų, Džozė atranda jėgų kovoti už savo įsitikinimus, nors tai ir reikštų vienišo kario mūšį lauke.

Remiantis tikrais faktais sukurta istorija apie Lori Dženson, 1975 m. įsidarbinusią Minesotos anglies kasyklose. Ji ir kitos moterys, dirbusios kasykloje, daugelį metų kentėjo bendradarbių vyrų seksualinį priekabiavimą, pradedant patyčiomis, pornografiniais grafiti ir dar blogiau. Galiausiai 1984 m. Lori Džeison kreipėsi į teismą ir pirmąkart JAV istorijoje laimėjo bylą dėl seksualinio priekabiavimo.

DIANA  2006-04-26 20:40:26 

Holyvudas, kaip teisingai sake G.Cloonys, jautriai reaguoja i pasikeitimus visuomenes poziuriuose. Dabar, kai jie visi, is vienos puses, pamiso del politinio korektiskumo, o is kitos - del visokio plauko herojizmo (antrojo apraisku galima buvo jau pamtyti Erin Brokovich) ir pasirodo tokie filmai, kaip Siaures salis. Filmas yra neblogas, gana idomus, isimenanti muzika. Bet mums tos visos problemos nera ir nebuvo tokios aktualios, kaip JAV. C.Theron vaidina neblogai, bet Oskaro, mano manymu, ji neverta, ir gerai, kad negavo. O stai F.McDormand, atlikusi antro palno vaidmeni, ir jau anksciau gavusi Oscara uz Fargo,ir cia sublizgejo. Patariu si filmu ziureti feministems - pasidziaugti moteru pergalems, ir labai tolerantieskiems vyrams. Likusiem - negaisti laiko.


AS IR TIEK  2006-02-12 17:25:30 

filmas berysio, neverta leist pinigu ir laiko. turbut blogiausias is tu kuriuos teko matyt...


TAUPUKAS  2006-02-09 23:37:06 

na filmas isties geras bet kazkaip noretusi kad pabaiga kitokia na idomesne butu bet aisku filmas vertas 5 zvaigzduciu tuo labiau kad tikrias faktais pagrystas


PAULUX  2006-01-18 19:35:07 

puikus filmas!


TOMAS  2005-11-14 00:53:10 

Fantastishkas filmas!Patariu visiems paziureti!!!!!!!!!!!Charlize nereali!Filmo aprašymas aplankytas kartų: 8187
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt