Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
VILNIAUS GETAS (2005) 100 min.
Ghetto
Tikrais įvykiais paremta istorija T
Lietuva, Vokietija
Kalba:  anglų ,  vokiečių
Titrai:  lietuvių kalba
Premjera Lietuvoje: 2006 02 17
Kino platintojas: Forum Cinemas

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Šis vaidybinis kino filmas paremtas tikrais karo metų įvykiais. Veiksmo vieta – Vilniaus getas (1942–1943 m.) nacių okupacijos metais.

Filmas pasakoja apie fatališką ir kartu nepaprastai tragišką liepsnojančios meilės ir baisios neapykantos istoriją, užsimezgusią tarp nacių karininko Kitelio, buvusio aktoriaus ir džiazo muzikanto, ir muzikinio pasaulio žvaigždės dainininkės žydaitės Chajos. Dėl šios fatališkos meilės Vilniaus gete įkuriamas teatras.

Geto teatro įkūrimą geto gyventojai sutinka su nepasitenkinimu ir pasipriešinimu. Jie jaučiasi pažeminti šventvagiškos idėjos, kad čia, kur masiškai buvo žudomi Vilniaus gyventojai žydai, tai yra kapinėse, egzistuos teatras.

Tačiau šį sumanymą, nepaisant protestų ir pasipriešinimo, imasi įgyvendinti Vilniaus geto žydų policijos vadas Jakobas Gensas, įsitikinęs, kad teatras – puiki priemonė „normalizuoti“ pasmerktųjų žmonių gyvenimą gete.

Tačiau meno ir kūrybos pasaulyje galioja savi dėsniai. Pirmąją geto teatro pasirodymą lydi didžiulė sekmė. Teatras gete tampa nepaprastai populiarus ir provokuoja žiūrovą. Galų gale jis išsiveržia iš steigėjų kontrolės ir cenzūros. Vilniaus geto teatras nebetarnauja tik jų ribotiems tikslams ir poreikiams, o virsta taurumo, žmogiškos dvasios, amžinųjų vertybių triumfo vieta. Teatras Vilniaus gete tampa pavojinga uždelsto veikimo bomba. Vokiečiai netrukus likviduoja visą geto teatro trupę.

GABI  2006-04-16 18:26:25 

Aktoriai vaidino gerai,taciau pats filmas ispudzio nepaliko. Truko kazkokios motyvacijos, todel ziureti greitai pabodo.


MERIAN  2006-04-08 23:50:14 

filmas isties neblogas , turint omeny , kad cia lietuviu filmas , duodu visus penkis balus , atsizvelgiant i tai , kad galbut filmas butu ir geresnis , jei finansavimas butu buves didesnis , kas Lietuvoj siek tiek sudetingiau .. kaip prie lietuvisku salygu tai liuks ;) patiko aktoriu vaidyba .. Savaime suprantama , Sapranauskas vaidino geriausiai , taip pat ir pagrindini vaidmeni atlikes vaikinas .. Kiekvienas filmo herojus tarsi "prisijaukina" ziurova , pasibaigus filmui jauti nostalgija ir nesuprantama nora ziureti filma dar ir dar .. Tikrai geras filmas .. Visiems patariu paziureti !!!


MILADA  2006-04-05 14:39:51 

filmas nera ipatingai idomus. ziurejau kaip bet kuri holiwudo filma. tik paziurejus supratau, prisiminiau kad jis lietuwiu gamybos. tada mano nuomone pasikeite... filmas geras, aktoriai neprasti, tik wienas dalykas, kuris wisada mane knisa - neaiski pabaiga ps. cia tik mano wienos nuomone :)


AS  2006-04-04 16:24:22 

siuzetas tikrai fantastiskas. sebastiano hulko vaidyba - 10 balu. heino ferch'as (geto policininkas) super itikinamas... o lietuviai... deja... vis dar niekaip nepavyksta atsiriboti nuo teatro scenai budingu gestu, pasodrintu mimiku. o ir "dviracio ziniomis" kartais pakvipdavo...


DALEALES  2006-03-31 15:31:19 

Šaunuoliai. Visi. Ir režisierius ir aktoriai.


LIETUVE  2006-03-17 12:24:26 

Diziuojuosi "Vilniaus Geto" aktoriais ir rezisieriu. Tai spjuvis i veida nevertinantiems lietuvisku filmu...


GOPAS  2006-03-15 03:17:05 

ai...eilinis filmas apie vargsus zydelius. beje...meiles istorijos as ten visiskai neizvelgiau, ir nepanaciau kitokio poziurio i zydus. gera tik tiek kad tai lietuviskas filmas...o visa kita - nesudomino. kazkoks daugiau miuziklas gaunasi, o ne filmas...


WEIRD  2006-03-13 20:00:09 

Lietuviu aktoriu vaidyba pagirtina, ypac Sapranausko. Dziaugiuosi, kad Moritzas Bleibtreu atsisake vaidint siame filme. Mano nuomone, jis visiskai netiktu Kitlerio vaidmeniui, o Hulk'as ikunijo si personazha tiesiog puikiai. Pats filmas abejingu nepalieka ir vien del to jis vertas demesio. Tie kas tikisi "veiksmo": nuotrauktu koju, ishtashkytu galvu ir sprogimu, tai geriau atsigerkit limonado uzh tuos pinigus.


CITADELE  2006-03-10 16:49:17 

na tiems kurie, pasigenda daugiau intrigu ir meiles liniju galite tiesiog isisjungti tv ir ten beveik visa para galima pataikyti i koki seriala. arba galima nueiti o koki eilini holivodini nauja filmuka. tiems kam reikejo faktu galit nueiti i koki istorini filma. as gavau ideju pamastymui, kaip jauciasi zmogus vienus pasmerkdamas, kitus palikdamas mirti.kaip zmogus aukojasi del kitu susitepdamas savo sazine, kad kitu butu svari.zvelgdama is socialinio kampo atradau daugiau nei padrika kabareta, ar tuscius romantinius intarpus. o beje ir filme esantis sarkazmas uzkibo, kaip dar vienas pliusas. o ne papiktinimas, kaip kazkam primenantis dvieracio zinias. jei filma gadina susikurti stereotipai, tai brangieji cia jusus paciu problema. aisku vietos kur tobuleti yra.


LAIMA  2006-03-07 21:11:33 

Labai sunku vertinti, nes tai yra musu kureju darbas, taip pat vaidina simtus kartu matyti aktoriai.Bet pabandysiu/Subjektyviai, tai man patiko tai, kaip filmas yra nufilmuotas, pakenciama aktoriu vaidyba, keletas intiguojanciu vietu, netiketu siuzeto liniju. Kas blogo?Ai, galbut nereikia, juk musu cia tas filmas yr:)Filmo aprašymas aplankytas kartų: 26525
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt