Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
PENKTASIS ELEMENTAS (1997) 126 min.
The Fifth Element
Fantastinis trileris
JAV
Kino platintojas: Amfiteatro filmai

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Scenaristas: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Keturi pasaulio elementai - žemė, oras, ugnis ir vanduo - kartu sudaro sąlygas atsirasti penktajam - gyvybei. Tačiau egzistuoja jėga, priešinga teigiamai gyvybės energijai. Jėga, kurią sudaro visa, kas bloga, kurios tikslas - sunaikinti gyvybę. Kas 5000 metų tarp dviejų pasaulių atsiveria praėjimas, ir blogio jėgos gali išsiveržti. Kas 5000 metų visatai reikia didvyrio, kuris sukliudytų blogio jėgoms. 2259 - aisiais tokiu herojumi pats to nenorėdamas netikėtai tampa niekuo neišsiskiriantis Niujorko taksistas Korbenas Dalasas.

Košė užverda tada, kai į jo skraidantį taksi vieną gražią dieną tiesiog pro stogą įkrenta... pusnuogė mergina. Atsipeikėjusi ji ima labai keistai elgtis …

Taip prasideda garsaus 38-nerių metų režisieriaus Luc’o Besson’o fantastinis filmas “Penktasis elementas” - viena iš pompastiškiausių, įspūdingiausių, pelningiausių ir originaliausių 1997 metų juostų (beje, ji buvo pasirinkta jubiliejinio, penkiasdešimtojo, Kanų festivalio atidarymui). Čia iš tiesų yra į ką pasižiūrėti - į pribloškiančius specialiuosius efektus, įspūdingas dekoracijas, į pačio Jean’o-Paul’io Gaultier’o sukurtus kostiumus ir į šokiruojantį “ateivių“ žvėryną”…

Pagrindinį vaidmenį atlieka viena ryškiausių ir populiariausių Holivudo žvaigždžių Bruce’as Willis. Didžiausią piktadarį vaidina jau etatiniu tokių vaidmenų atlikėju tampantis Gary’s Oldman’as, kurį Lietuvos žiūrovai visai neseniai turėjo progos pamatyti filme “Prezidento lėktuvas”.

Išgelbėti pasaulį Bruce’o Willis’o herojui padeda leopardo kailio kombinezonu apsitempęs tarptautinės radijo stoties “didžėjus” Ruby Rhod’as, kurį vaidina sparčiai kylanti juodaodė komedijų žvaigždė Chris’as Tucker’is. Filme taip pat vaidina britų kino veteranas Ian’as Holm’as, iš TV serialo “Beverly Hills 90210” pažįstamas Luke’as Perry’is, bei “jo didenybė triphopas “Tricky” - vienas garsiausių šiuolaikinės muzikos kūrėjų, išgarsėjęs 1995 m. pasirodžiusiu albumu su sprogstančiu dub, techno, trance, hip-hop, gotikos ir kitų muzikos stilių mišiniu. Vaidmuo “Penktame elemente” - šio londoniečio debiutas kine.

Pagrindinį moters - ateivės Lilu - vaidmenį sukūrė iš Ukrainos kilusi aktorė ir topmodelis Milla Jovovich.

Filmui muziką parašė žinomas prancūzų kompozitorius ir atlikėjas Eric’as Serra, kūręs muziką filmams “Leonas” bei “Auksinė akis”.

EDIKAS  2004-04-24 14:50:49 

pats geriausias filmas pasauly tikrai tikrai


NORA  2003-09-02 18:33:45 

Labai geras filmas... maciau daug kartu... :) Ji rekomenduoju wisiem paziureti... ;) Ir veiksmo ir truputi komedijos... ir viso kito ;)


QEMM  2001-03-05 13:50:43 

Pritariu. Vienas geriausių visų laikų filmų. Jau žiūrėjau N kartų ir tikrai dar žiūrėsiu. Luc Besson nerealus režisierius. O ir aktoriai visi SUPER.


SERGEJUS  1970-01-01 02:00:00 

Labai geras filmas, kuri galima ziureti nors ir 10 kartuFilmo aprašymas aplankytas kartų: 8225
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt