Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
GEIŠOS IŠPAŽINTIS (2005) 145 min.
Memoirs of a Geisha
Drama, T
JAV
Premjera Lietuvoje: 2006 02 10
Kino platintojas: Acme

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

„Geišos išpažintis“ – to paties pavadinimo Arturo Goldeno romano ekranizacija.
Jaunos japonų moters, užaugusios šilko, veidrodžių ir intrigų karalystėje,
gyvenimo ir uždraustos meilės istorija.

Mažoji Čijo (akt. Suzuka Ohgo) ramiai augo neturtingame žvejų kaimelyje, kol vieną nelemtą dieną jos šeimos neištiko nelaimė – miršta Čijo motina. Našliui tėvui tenka nepavydėtina dalia auginti dvi dukreles: Čijo ir jos vyresniąją seserį. Neturtinga šeima ir taip vos galą su galu sudurdavo, o mirus žmonai vargšas žvejys visai nuleido rankas. Nebegalėdamas išmaitinti savo mergaičių, jis parduoda dukras į Kijotą.

Prasideda mergaičių vargai. Palydėtos į didmiestį Pirmininko (akt. Ken Watanabe) vyresnioji Čijo sesuo patenka tiesiai į žemiausio rango viešnamį, o vos devynerių sulaukusiai Čijo „pasiseka“ – ji atsiduria vienuose garsiausių geišų namų. Čijo patenka į šeimininkės - Motinėlės (akt. Kaori Momoi) globą. Mergaitė tampa tarnaite, dirbančia tik už maistą ir stogą virš galvos. Kol vyresnioji nenuspręs, jog mergaitė tinkama tapti geiša.

Vargšė Čijo triūsia nuo ryto iki vakaro, tvarkydama geišų apartamentus, gamindama valgį ir patarnaudama Hatsumomo (akt. Gong Li) – svarbiausiai namų geišai, kuri nepraleidžia progos visais įmanomais būdais apkartinti mergaitės gyvenimą. Čijo dienas praskaidrina tik draugystė su likimo drauge pravarde Moliūgė (akt. Youki Kudoh) ir reti susitikimai su Pirmininku – vieninteliu saitu su praeitimi.

Pamažu Čijo apsipranta su gyvenimu pasilinksminimo namuose ir ima perprasti intrigų kupiną geišų gyvenimą. Mergaitė išmoksta laviruoti siaurais namų koridoriais ir dar siauresniais plyšeliais tarp konkuruojančių geišų. Ji supranta, kad moteris pasilinksminimo namuose yra tik prekė, kuri gali būti aukštos kokybės ir brangiai kainuojanti arba... nieko verta. Čijo išmoksta, kad meilė tokiame pasaulyje – nepageidaujama, o vyrai, kuriuos geiša sutinka – klientai ir nieka daugiau.

Sulaukusi paauglystės ir išgražėjusi Čijo (akt. Ziyi Zang) ima kelti grėsmę Hatsumomo viešpatavimui, tad Motinėlei nelieka nieko kito, kaip perduoti merginą konkuruojančių namų geišos Mamehos (akt. Michelie Yeoh) globon. Čijo gauna naują vardą Sajuri ir pradeda geišos mokslus. Mamehos globoje mergina išmoksta visko, ką privalo žinoti profesionali geiša.

Čijo-Sajuri jausdamasi vienut vienutėlė visame pasaulyje “nusižengia” geišos etikai – jos širdyje nedrąsiai įsiliepsnoja jai visam gyvenimui uždraustas jausmas - meilė Pirmininkui…

Staiga prasidėjęs Antrasis Pasaulinis karas sugriauna nusistovėjusią tvarką: pasilinksminimo namai išdraskomi, o geišas likimas išblaško po visą Japoniją. Tačiau, kai Čijo jau nieko nebesitikėjo, likimas jai paruošė malonią staigmeną...

MADIKE  2007-04-10 19:53:44 

man tai nerealiai idomus filmas.. ziuredama net werkiau. tikrai labai patiko. werta pziureti. wienas is geriausiu filmu..


GRETA  2007-04-01 20:40:17 

Toks gana liudnas filmas, ir gana gerai sirdi griebiantis. Verta buvo paziuret. ;>


ASTA  2006-04-18 17:02:04 

man sis filmas labai patiko diaugiuosi kad ji pamaciau, tikrai verta paziureti.


DONATAS  2006-04-14 15:46:13 

Aš manau jog filmui trūksta autentiškumo, japoniško savitumo ir to cinkelio, greičiausiai režisierius paprasčiausiai eksperimentuodamas "žaidė tamsoje" ... Aš buvau Japonijoje ir nemanau kad tai butent tas filmas kuris galėtų būti tos šalies vizitinė kortelė, geriau jau "The Last Samuraj" - japoniška dvasia ir herojiškumas nevisiškai paprastuose dalykuose...


MERIAN  2006-04-08 23:35:27 

man jis visiskai nepatiko , kaip sakau , reklamos per daug .. ne kiek nepanasus filmas i reklama .. paprasta drama ir tiek , ir nematau as sioje drameleje jokiu ypatingu likimo smugiu .. manau , gautusi kiek idomesnis filmas , jei kas nors susuktu juosta apie kokia nors normalia mergina is Rytu Europos , kuri nezinia del kokiu priezasciu dirba prostitute kur nors uzsieny , ir panarpliotu labiau sita tema .. kaip , kodel ir pan. Tokio filmo tematika artimesne lituviams , o "Geisos ispazintis" galejo nebent pacius siauraakius sokiruot .. idomu butu suzinot , kaip jie reaguoja i tikra prostitucija ..


DARIUS  2006-04-08 09:33:08 

Vienas is nedaugelio filmu kuris privercia isspausti asara...


LILE  2006-03-30 13:35:17 

Filmas gal ir grazus, grazi muzika, taciau labai daug netikslumu..kad noreta parodyti tikra geishu gyvenima-mitas..daugybe dalyku prasimanyta, ne veltui pastatytas pagal pramanyta grozine literatura, o ne pagal tikrus faktus..matosi, kad kinu filmas, o ne japonu..tegul apie save filmus kuria, gal teisybes daugiau butu..juokinga kai pagrindine heroje vaikysteje vaidina japone, o suaugusia kine..zodziu, melas, bet grazus... norintiems isspausti asara, rekomenduociau..)


EGLE  2006-03-24 10:38:42 

nuostabus filmas. apie tai kas vyko, vyksta ir vyks - pavydas zudanti jega, kuri wiska griauna, meile nebutinai buna laiminga, bet kazkada uz wisas skriaudas gywenimas atseikeja ir gerio. pirmas filmas kury galeciau ziuret dar.


KAPUT  2006-03-21 17:47:58 

filmas super, patariu visiems ji paziureti. filme galima puikiai pamatyti koks ziaurus gali buti moteriskas pavydas ir kerstas...


KAPUT  2006-03-21 17:43:07 

filmas super, patariu visiems ji paziureti.Filmo aprašymas aplankytas kartų: 40642
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt