Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
GEIŠOS IŠPAŽINTIS (2005) 145 min.
Memoirs of a Geisha
Drama, T
JAV
Premjera Lietuvoje: 2006 02 10
Kino platintojas: Acme

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

„Geišos išpažintis“ – to paties pavadinimo Arturo Goldeno romano ekranizacija.
Jaunos japonų moters, užaugusios šilko, veidrodžių ir intrigų karalystėje,
gyvenimo ir uždraustos meilės istorija.

Mažoji Čijo (akt. Suzuka Ohgo) ramiai augo neturtingame žvejų kaimelyje, kol vieną nelemtą dieną jos šeimos neištiko nelaimė – miršta Čijo motina. Našliui tėvui tenka nepavydėtina dalia auginti dvi dukreles: Čijo ir jos vyresniąją seserį. Neturtinga šeima ir taip vos galą su galu sudurdavo, o mirus žmonai vargšas žvejys visai nuleido rankas. Nebegalėdamas išmaitinti savo mergaičių, jis parduoda dukras į Kijotą.

Prasideda mergaičių vargai. Palydėtos į didmiestį Pirmininko (akt. Ken Watanabe) vyresnioji Čijo sesuo patenka tiesiai į žemiausio rango viešnamį, o vos devynerių sulaukusiai Čijo „pasiseka“ – ji atsiduria vienuose garsiausių geišų namų. Čijo patenka į šeimininkės - Motinėlės (akt. Kaori Momoi) globą. Mergaitė tampa tarnaite, dirbančia tik už maistą ir stogą virš galvos. Kol vyresnioji nenuspręs, jog mergaitė tinkama tapti geiša.

Vargšė Čijo triūsia nuo ryto iki vakaro, tvarkydama geišų apartamentus, gamindama valgį ir patarnaudama Hatsumomo (akt. Gong Li) – svarbiausiai namų geišai, kuri nepraleidžia progos visais įmanomais būdais apkartinti mergaitės gyvenimą. Čijo dienas praskaidrina tik draugystė su likimo drauge pravarde Moliūgė (akt. Youki Kudoh) ir reti susitikimai su Pirmininku – vieninteliu saitu su praeitimi.

Pamažu Čijo apsipranta su gyvenimu pasilinksminimo namuose ir ima perprasti intrigų kupiną geišų gyvenimą. Mergaitė išmoksta laviruoti siaurais namų koridoriais ir dar siauresniais plyšeliais tarp konkuruojančių geišų. Ji supranta, kad moteris pasilinksminimo namuose yra tik prekė, kuri gali būti aukštos kokybės ir brangiai kainuojanti arba... nieko verta. Čijo išmoksta, kad meilė tokiame pasaulyje – nepageidaujama, o vyrai, kuriuos geiša sutinka – klientai ir nieka daugiau.

Sulaukusi paauglystės ir išgražėjusi Čijo (akt. Ziyi Zang) ima kelti grėsmę Hatsumomo viešpatavimui, tad Motinėlei nelieka nieko kito, kaip perduoti merginą konkuruojančių namų geišos Mamehos (akt. Michelie Yeoh) globon. Čijo gauna naują vardą Sajuri ir pradeda geišos mokslus. Mamehos globoje mergina išmoksta visko, ką privalo žinoti profesionali geiša.

Čijo-Sajuri jausdamasi vienut vienutėlė visame pasaulyje “nusižengia” geišos etikai – jos širdyje nedrąsiai įsiliepsnoja jai visam gyvenimui uždraustas jausmas - meilė Pirmininkui…

Staiga prasidėjęs Antrasis Pasaulinis karas sugriauna nusistovėjusią tvarką: pasilinksminimo namai išdraskomi, o geišas likimas išblaško po visą Japoniją. Tačiau, kai Čijo jau nieko nebesitikėjo, likimas jai paruošė malonią staigmeną...

KOMAP  2006-03-16 21:34:43 

Labai geras filmas, nesu mergina , bet sios mergaiciukes gyvenimo istorija buvo verta filmuoti pagal ja filma. Filmas vertas ziureti , bet ne kinuose, namuose su mergina kaip tik .


....  2006-03-12 16:28:13 

Liabaj geras filmas ...Liuxx :)**~~~


MARIJA  2006-03-09 17:12:37 

idomu kas cia per kino kritikai jus, kad taip i suns dienas isdedate filma?filmas tikrai grazus ir vertas sumoketu pinigu, o beto tai patvirtina ir laimetas oskaras ar net keli.


KRISTINA  2006-03-09 14:47:16 

Labai patiko filmas, aišku, knygoje viskas dar įdomiau, bet ir filmas nuostabus!!! Visiems rekomenduoju pažiūrėti jį.


MILDA  2006-03-08 22:23:36 

Ziurejau neatitraukiant akiu, labai grazus filmas. Nepatariu ziureti kokia nors leva piratiska kopija, nes visa filmo dvasia sugadinsit, arba kine, arba tik geros kokybes kopija...


DOVILE  2006-03-08 10:10:45 

Filmas tikrai labai geras. Idomu suzinoti apie geisu gyvenima, apie tradicijas... Tikrai filmas netuscias, tai ne kokia komedija, kuria gali pasiziureti namuose :) Tikrai eikite, kol dar rodo musu kino teatruose! :) :)


NATA  2006-03-07 13:19:59 

Jau vienas pavadinimas sako, kad filmas bus amoralis ir primityvus.


SODOMA  2006-03-05 00:13:00 

mulkina cia jus nesamone filmas.recenzija labai grazi tik.sumoketu pinigu gaila.po tokio filmo turetu nemokamai i kita koki filma bilietus nemokamai duot.


DIEVAS  2006-03-05 00:09:13 

nuejom su drauge i filma.norejau pasimaivyti,kad gera filma isrinkau.o pamatem filma apie japonu prostituciu mokyklos ypatumus.jei pries mane parasiusios merginos mano, kad filme demonstruojamas merginos nekaltybes pirkimas uz eurus yra geras dalykas,ir tai yra geriausias filmas,tai turbut tos merginos is kosmoso nukrito.jau geriau eikit i Eurovizija ziuret,bus geriau We are the winers:)


INDRUTE  2006-03-02 21:08:43 

Labai geras filmas! Siulau visiems paziuret, tiek panoms, tiek bachurams!Filmo aprašymas aplankytas kartų: 39349
1998-2019 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt