Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
GEIŠOS IŠPAŽINTIS (2005) 145 min.
Memoirs of a Geisha
Drama, T
JAV
Premjera Lietuvoje: 2006 02 10
Kino platintojas: Acme

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

„Geišos išpažintis“ – to paties pavadinimo Arturo Goldeno romano ekranizacija.
Jaunos japonų moters, užaugusios šilko, veidrodžių ir intrigų karalystėje,
gyvenimo ir uždraustos meilės istorija.

Mažoji Čijo (akt. Suzuka Ohgo) ramiai augo neturtingame žvejų kaimelyje, kol vieną nelemtą dieną jos šeimos neištiko nelaimė – miršta Čijo motina. Našliui tėvui tenka nepavydėtina dalia auginti dvi dukreles: Čijo ir jos vyresniąją seserį. Neturtinga šeima ir taip vos galą su galu sudurdavo, o mirus žmonai vargšas žvejys visai nuleido rankas. Nebegalėdamas išmaitinti savo mergaičių, jis parduoda dukras į Kijotą.

Prasideda mergaičių vargai. Palydėtos į didmiestį Pirmininko (akt. Ken Watanabe) vyresnioji Čijo sesuo patenka tiesiai į žemiausio rango viešnamį, o vos devynerių sulaukusiai Čijo „pasiseka“ – ji atsiduria vienuose garsiausių geišų namų. Čijo patenka į šeimininkės - Motinėlės (akt. Kaori Momoi) globą. Mergaitė tampa tarnaite, dirbančia tik už maistą ir stogą virš galvos. Kol vyresnioji nenuspręs, jog mergaitė tinkama tapti geiša.

Vargšė Čijo triūsia nuo ryto iki vakaro, tvarkydama geišų apartamentus, gamindama valgį ir patarnaudama Hatsumomo (akt. Gong Li) – svarbiausiai namų geišai, kuri nepraleidžia progos visais įmanomais būdais apkartinti mergaitės gyvenimą. Čijo dienas praskaidrina tik draugystė su likimo drauge pravarde Moliūgė (akt. Youki Kudoh) ir reti susitikimai su Pirmininku – vieninteliu saitu su praeitimi.

Pamažu Čijo apsipranta su gyvenimu pasilinksminimo namuose ir ima perprasti intrigų kupiną geišų gyvenimą. Mergaitė išmoksta laviruoti siaurais namų koridoriais ir dar siauresniais plyšeliais tarp konkuruojančių geišų. Ji supranta, kad moteris pasilinksminimo namuose yra tik prekė, kuri gali būti aukštos kokybės ir brangiai kainuojanti arba... nieko verta. Čijo išmoksta, kad meilė tokiame pasaulyje – nepageidaujama, o vyrai, kuriuos geiša sutinka – klientai ir nieka daugiau.

Sulaukusi paauglystės ir išgražėjusi Čijo (akt. Ziyi Zang) ima kelti grėsmę Hatsumomo viešpatavimui, tad Motinėlei nelieka nieko kito, kaip perduoti merginą konkuruojančių namų geišos Mamehos (akt. Michelie Yeoh) globon. Čijo gauna naują vardą Sajuri ir pradeda geišos mokslus. Mamehos globoje mergina išmoksta visko, ką privalo žinoti profesionali geiša.

Čijo-Sajuri jausdamasi vienut vienutėlė visame pasaulyje “nusižengia” geišos etikai – jos širdyje nedrąsiai įsiliepsnoja jai visam gyvenimui uždraustas jausmas - meilė Pirmininkui…

Staiga prasidėjęs Antrasis Pasaulinis karas sugriauna nusistovėjusią tvarką: pasilinksminimo namai išdraskomi, o geišas likimas išblaško po visą Japoniją. Tačiau, kai Čijo jau nieko nebesitikėjo, likimas jai paruošė malonią staigmeną...

AURELIJA  2006-02-04 23:58:01 

Man tai kazko truko siam filmui, galiausiai labai prailgo ziuret, klasika nepavadinciau :)


BIRUTE  2006-02-02 14:44:58 

tai yra klasiskas filmas, verta ji pamatyti


VAIDAS  2006-02-02 05:15:00 

Tikiuosi sis filmas siek tiek pakeis nuomone tu, kurie iki siol galvoja, kad geisa yra japone-prostitute. Taip galvojancius filmas nuvils... Filmo autorius stengiasi labai spalvingai pavaizduoti sunkius Japonijai metus: karas, isdavystes, pavydas... ir vertybiu puoselejimas! Gaila, kad dauguma aktoriu yra kines, bet tai nenublankina filmo vertes (as gyvenu Tokijuje ir pradedu pazinti kas ir kaip yra Japonas), nes aktores gana puikiai ikunija japoniska pasaulejauta. Verta paziureti! P.S. Ir jei leistumete, noreciau pakomentuoti filmo pavadinimo vertima. Vis delto, tai turetu buti Geisos Prisiminimai... Zodis isgyvenimas yra labaiu personalizuotas ir atskleidzia vieno zmogaus subjektyvia nuomone. Prisiminimas butu objektyvesnis, autentiskesnis...


PANELE  2006-01-31 22:03:54 

geeeeeras, jau senai buvau toki gera filma macius, ziurejau per kompa bet gailiuosi kad nepalaukiau kol prades rodit kinuose, tikrai verta paziuret ! :)


KINOMANE  2006-01-29 21:56:53 

super filmas, tikrai vertas didelio demesio. Tiek knyga tiek filmo pastatytymas yra nerealus :) butina paziureti.


  2006-01-27 14:06:53 

skaiciau knyga, man ji labai patiko. bendrai iki tol neisivaizdavau kas tos geisos ir kaip ten viskas vyksta. manau filma verta paziuret jau vien del isprusimo, o ir siaip labai idomi knyga, manau filmas bus taip pat. ypatingai patiko pabaiga, kad net apsiverkiau;-)


:)  2006-01-26 15:20:57 

Labai geras, įdomus, vertas dėmesio. Ypatingai gražios aktorės ;P


FILMOFAN  2006-01-24 13:39:29 

Ziurejau keleta kartu si filma.Tikrai ispudi paliko nebloga-5 balai uz aktoriu vaidyba ir scenariju.


ITA  2006-01-23 17:04:09 

Jei filmas bus toks įdomus kaip ir knyga, pagal kurią jis pastatytas - tikrai verta pamatyti :)Filmo aprašymas aplankytas kartų: 39340
1998-2019 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt