Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
KUPROTAS KALNAS (2005) 134 min.
Brokeback Mountain
Drama
JAV
Premjera Lietuvoje: 2006 03 03
Kino platintojas: Acme

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Visus svarbiausius šių metų kino apdovanojimus susišlavusį Ang Lee to paties pavadinimo filmą įkvėpęs „Kuprotas kalnas” yra vienas originaliausių ir nuostabiausių šiuolaikinės literatūros kūrinių.

Vieną ankstyvą 1963-iųjų vasaros rytą Džo Agvairo (akt. Randy Quaid) rančoje susipažįsta du samdiniai – rančos darbininkas Enis (akt. Heath Ledger) ir rodeo kaubojus Džekas (akt. Jake Gylenhaal). Dviem kaubojams teks praleisti visą vasarą drauge neaprėpiamose Vajomingo pievų platybėse, įstabaus laukinio grožio gamtoje beganat didžiulę avių bandą.

Mažakalbiai, vėjo nugairintais veidais ir gamtos stichijų užgrūdinti kaubojai leidžiasi į visą vasarą truksiantį bastymąsi po laukines ganyklas. Nei Enis, nei Džekas net neįtaria, kad viena vasara ant Kuproto kalno amžiams pakeis jų gyvenimus, o jų širdyse užgims jausmas, kurio neįstengs įvardyti.

Sunkiai bendraujantys, iš prigimties vienišiai, jaunuoliai netikėtai jiems patiems pajunta vienas kitam simpatiją. Nesuvokdami ir neįstengdami paaiškinti šios laukinės abipusės traukos, pagrindiniai herojai visa galva pasineria į aistrų sūkurį…

Toks netikėtas Džeko ir Enio santykių posūkis vistik nepriverčia mažakalbių kaubojų daug tuščiažodžiauti ir iš pagrindų keisti gyvenimą. Neigdami naujus jausmus, palietusius širdį, ganymo pabaigoje išsiskyrę jaunuoliai nueina savais keliais, veda, susilaukia atžalų. Atrodo, viskas teka įprasta vaga, o jų pažinties vasara tebuvo keistas nuotykis.

Viską sujaukia Džeko, nusprendusio aplankyti Enį, vizitas. Po kelerių metų susitikę vyriškiai netrunka suprasti, jog šešiasdešimt trečiųjų vasara jų širdyse paliko gilesnes žymes nei jie galėjo numanyti.

Džeką ir Enį pribloškia jausmai, kurie praėjus ilgiems nesimatymo metams sustiprėjo. Jie suvokia, kad praeityje netikėtai juos užklupusi aistra išaugo į stipresnį jausmą, į gilesnę draugystę. Abu vyrai staiga suvokia, kad jų ryšys – svarbiausia, ką jie turi.

Tačiau kaip išlaikyti šį ryšį, kai pasaulis dar nepasiruošęs priimti tokios meilės, o namuose abiejų laukia žmonos ir vaikai…

“Kuprotasis kalnas” – tai magiška liūdesio giesmė apie du žmonės, kurie išvėrė viską, tačiau neatsilaikė prieš įnirtusį pasaulio nepakantumą.

TAI  2006-05-13 19:58:32 

Taip neturetu buti. Sutinku grazu. Bet tada ar grazi meile seno pirdylos jaunam berniukui, zoofilo vistai su aps**ktu uzpakaliu ir t.t? Nepriprasiu prie to turbut niekada, o yra zmoniu kurie aktyviai mus prie to pratina :((


ELNIU AUGINTOJAS  2006-05-04 22:57:56 

bloga filma. ner elniu . tik, pydera. labai labai bloga filma


TO TOMAS  2006-05-04 18:09:41 

gamta tai nesutvarke, kad zmones tampa pyderais padaro iskrypeliu grupes ir neteisingas savo lytiskumo suvokimas . siandien buti pyderu madinga.tai reiskia ir mados ir sergancios visuomenes israiska israiska. manau nera ko cia nuodyti pasimetusiu ir tai zmoniu ir brukti idejas, kad pyderai yra gerai tai iskrypimasnuo normosar matete gamtoje pyderu vilku ir kitu gyvunu.to nera tai anomalija. ir nereikia pusti pyderines miglos.


TOMAS  2006-05-04 11:28:14 

Daugelis čia pasirašančių komentatorių labai klysta teigdami, kad vyras negali vyro, ar moteris - moters. Gamta taip sutvarkė, kad tam tikra dalis žmonių yra homoseksualūs. Ir nereikia maišyti su iškrypimais, kai tvirkinami vaikai, gyvūnai ir t.t., nes savanoriška meilė tarp žmonių (nesvarbu kokių jie lyčių) nelaikoma iškprypimu, o tiesiog seksualine orienatcija. O filmas ir atskleidžia būtent nepakantumo gėjams homofobiškoje visuomenėje problemą. Jei nepatinka tokia tema, ko ten išvis eiti žiūrėti šitą filmą?


BUDULIS  2006-05-03 17:58:27 

Ish tiesu filmas yra pujkus, grazhi aktoriu vaidyba, rezisura, nuostabus vaizdai, turetu buti pujki meiles istorija, bet... kajp kazkas minejo kad po 15 metu grazhus bus filmai kaj vyras tvirkins berniuka ar gyvuleli. Nereiks net 15metu, tai gali atsitikt jau kitais metais, toks yra rezhisieriu darbas, jie turi padaryt taip kad filmas butu geras, neziurint i siuzheta. Todel daugumai tai atrodo nuostabi meiles drama, bet gi tai filmas skirtas mazhumoms, biblijoje parashyta kad negali buti santykiu tarp tos pachios lyties zhmoniu. paziuri toki filma ir pradedi gailet geju... taip neturi but, to neturi but... mastykit


TO PLATELEI  2006-05-02 13:41:33 

gerai jega grazu, tai toleruokim visus nukrypimus manjakus, zoofilus ir....juk irgi labai nelaimingi ir labai myli savo aukas. sis filmas tai bandymas iskreipti nelaimeliu mastymus. nors liks ir mazuma sveikai mastancius mes gejai jums nepasiduosim. ir nereika pridengti graziais zodziais. tai yra iskrypimas is normalaus ir teisingos gyvensenos.schius


PLATELEI  2006-05-01 16:57:41 

Labai geras filmas... Der Film ist ein Meisterwerk. Eine menschliche Tragödie in ihrer Gefühlszerrissenheit. Heute wie gestern hoch aktuell auch in diesem traditionell menschenverachtendem litauischen Gesellschaftsklima zum Thema Männerliebe. "Steinzeittrieb gegenüber Humanismus". Intolerante oberflächliche Kleingeister bis in 21. Jahrhundert. An Nacis, Giedre, Algis, Tadas, Darius...=> "Ohne Schuld sei mein ganzes Leben und mein Wandel Redlichkeit, Wohl zu tun und gern zu geben sei mein ganzes Herz bereit. Klugheit, - Ernst und viel Geduld - Gott und Menschen ohne Schein zu lieben; Niemand auch im geringsten zu betrüben - Dieses sei nur meine Schuld." -Christian Donalitius zu Tollmingkehmen im Jahre 1774.


GIEDRE  2006-05-01 11:19:16 

meiles nemaciau tik iskryliu jausmus


ALGIS  2006-05-01 11:16:48 

filmas ne apie meile tai geju paradu reklama


TADAS  2006-05-01 11:12:07 

zmones atsipeikekit tai homoseksualu propoganga. tuo filmu yra prievartaujama musu samone. iskrypimas nera grozis ir nera tiesa.Filmo aprašymas aplankytas kartų: 27089
1998-2022 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt