Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
KUPROTAS KALNAS (2005) 134 min.
Brokeback Mountain
Drama
JAV
Premjera Lietuvoje: 2006 03 03
Kino platintojas: Acme

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Visus svarbiausius šių metų kino apdovanojimus susišlavusį Ang Lee to paties pavadinimo filmą įkvėpęs „Kuprotas kalnas” yra vienas originaliausių ir nuostabiausių šiuolaikinės literatūros kūrinių.

Vieną ankstyvą 1963-iųjų vasaros rytą Džo Agvairo (akt. Randy Quaid) rančoje susipažįsta du samdiniai – rančos darbininkas Enis (akt. Heath Ledger) ir rodeo kaubojus Džekas (akt. Jake Gylenhaal). Dviem kaubojams teks praleisti visą vasarą drauge neaprėpiamose Vajomingo pievų platybėse, įstabaus laukinio grožio gamtoje beganat didžiulę avių bandą.

Mažakalbiai, vėjo nugairintais veidais ir gamtos stichijų užgrūdinti kaubojai leidžiasi į visą vasarą truksiantį bastymąsi po laukines ganyklas. Nei Enis, nei Džekas net neįtaria, kad viena vasara ant Kuproto kalno amžiams pakeis jų gyvenimus, o jų širdyse užgims jausmas, kurio neįstengs įvardyti.

Sunkiai bendraujantys, iš prigimties vienišiai, jaunuoliai netikėtai jiems patiems pajunta vienas kitam simpatiją. Nesuvokdami ir neįstengdami paaiškinti šios laukinės abipusės traukos, pagrindiniai herojai visa galva pasineria į aistrų sūkurį…

Toks netikėtas Džeko ir Enio santykių posūkis vistik nepriverčia mažakalbių kaubojų daug tuščiažodžiauti ir iš pagrindų keisti gyvenimą. Neigdami naujus jausmus, palietusius širdį, ganymo pabaigoje išsiskyrę jaunuoliai nueina savais keliais, veda, susilaukia atžalų. Atrodo, viskas teka įprasta vaga, o jų pažinties vasara tebuvo keistas nuotykis.

Viską sujaukia Džeko, nusprendusio aplankyti Enį, vizitas. Po kelerių metų susitikę vyriškiai netrunka suprasti, jog šešiasdešimt trečiųjų vasara jų širdyse paliko gilesnes žymes nei jie galėjo numanyti.

Džeką ir Enį pribloškia jausmai, kurie praėjus ilgiems nesimatymo metams sustiprėjo. Jie suvokia, kad praeityje netikėtai juos užklupusi aistra išaugo į stipresnį jausmą, į gilesnę draugystę. Abu vyrai staiga suvokia, kad jų ryšys – svarbiausia, ką jie turi.

Tačiau kaip išlaikyti šį ryšį, kai pasaulis dar nepasiruošęs priimti tokios meilės, o namuose abiejų laukia žmonos ir vaikai…

“Kuprotasis kalnas” – tai magiška liūdesio giesmė apie du žmonės, kurie išvėrė viską, tačiau neatsilaikė prieš įnirtusį pasaulio nepakantumą.

ANONYMOUS  2006-03-05 19:53:07 

nerealiai geras filmas!liudnas nuo pat pirmos minutes. visiskai neholivudiskas. pribloskiancio grozio vaizdai.


LELIJELE  2006-03-05 19:20:31 

AGNES argumentas "matyt pats A.Lee linkes" yra tikrai brandus ir nenugincijamas...Tas pats yra su "vyras daro vyra", "homoseksualai isnaglejo" ir "opi geju tematika" ir panasaus pobudzio pareiskimais. Bravo, paploti norisi! Provincialai nelaimingi (terminas visai nesusijes su gyvenamaja vieta)... Ziurekit savo amerikietiskus pyragus (visas dalis po kelis kartus) ir neterskit gero filmo savo iskrypeliskais komentarais! Jeigu nepastebejote, filme konkreciai geju, arba homoseksualu tema isvis beveik neaptariama, juosta yra simbolis besalygiskos meiles; meiles, kai vienas zmogus isimyli kita, nekreipdamas demesio nei i jo lyti, nei i isvaizda ar statusa visuomeneje. O jus, mielieji, kiekvienoje scenoje izvelgiantys "kaip vyras daro vyra", simbolizuojate, taip sakant, ta idiotu minia, drasiai besislepiancia po anonimu kaukemis ir uzmetancia akmenimis is pasalu. NERVINA >> Mes, laimei, dar filmui neprasidejus persedom kuo toliau nuo nepilnameciu krizentoju:) Nuosirdziai uzjauciu del sugadinto ispudzio.


NERVINA  2006-03-04 21:59:16 

Lietuva sitam filmui tikrai nepasiruosusi, matosi is publikos reakcijos: keletas kvailu merginu nuolat kikeno, krykstavo romantiskose vietose ir visaip kitaip trukde ziureti (gaila neturejau kokio sunkesnio daikto i galva paleisti), o vyrai nuolat kikeno ar kitaip rode savo panieka tam kas vyksta kad tik neduok Dieve kas nors nepagalvotu kad jiems tai patinka, dar itars esant gejais :))). Ir visa tai turint omeny kad i filma atejo ne pati homofobiskiausia Lietuvos zmoniu dalis! Visgi musu tautieciai vis dar nejaukiai jauciasi matydami gejus ekrane


GULBINAS  2006-03-04 17:53:16 

VERTA paziuret.Kas tu bebutum.Kokio issilavinimo, lyties ar isitikinimu. Cia AS TAU sakau.


BUZZZ  2006-03-04 01:12:07 

nerealus filmas, tikrai.


MR  2006-03-03 13:55:20 

Visos naujienos: http://www.brokebackmountain2005.com/ (yra ir lietuviu kalba forumas) o siap verta paziureti: http://youtube.com/watch?v=LNiGNwFipLQ


AURA  2006-03-03 10:58:24 

tikrai fantastiskas filmas. is pradziu atrode pakankamai monotoniskas, bet mintis tikrai labai gyli. paskutinias gal 20 min zliumbiau be sustojimo, lyg pati viska buciau isgyvenusi. tikrai stiprus filmas!


WWW  2006-03-03 00:05:32 

Manau, kad filmas labai geras. Tik Lietuva jam dar nėra pasiruošusi. Vis dėl to daugelis atsiliepimu liudija apie tai, kad ir pas mus žmonės brandžiau žiūri į mena. O tiems, kas įžvelgė tik tai kaip vyras daro vyrą gerai būtų apsiriboti "Amerikietišku pyragu 1 ,2 ,3...".


GIEDRIUS  2006-03-02 23:57:07 

Ka tik perziurejau filma. Pries ziuredamas turejau susidares nuomone, kad tai istvirkes, homoseksualumu persisunkes, ir vaikus tvirkinantis filmas su atviomis scenomis. Nieko panasaus, jokiu tvirkinanciu scenu, tiesiog labai gerai perteikti heroju jausmai ir ju gyvenimas vienas kitu. Tiesa viduryje siek tike buvo nuobodoka, bet pabaiga isties nuostabi ir vercianti susimastyti apie daug ka pasaulyje. Filmas PUIKUS, vertas nevieno oskoro.


MACD  2006-03-02 04:23:43 

Pries 50 metu pirma karta filme viesai pasibuciavo - geriausias metu filmas. Siandien ziurime kaip vyras daro vyra - geriausias metu filmas. Po 15 metu geriausias metu filmas bus tas, kur vyras darys geriausia savo drauga - suni. Nors ir siame filme gal koki avina "patvarke" - pilna ten ju lakste - kas visa si filma mate, gal pasakys ar taip ir buvo. 3 balai tik uz grazia gamta.Filmo aprašymas aplankytas kartų: 25646
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt