Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
DA VINČIO KODAS (2006) 152 min.
The Da Vinci Code
Mistinis trileris
JAV
Premjera Lietuvoje: 2006 05 19
Kino platintojas: Acme

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Giminingi filmai: 
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Juosta yra pastatyta pagal to pačio pavadinimo skandalingąjį Dano Browno romaną, kuris yra laikomas skaitomiausia knyga po Biblijos!

Harvardo universiteto profesorius Robertas Lengdonas (akt. Tomas Hanksas) atvyksta į Paryžių, kur planuoja susitikti su Luvro muziejaus kuratoriumi Žaku Sonjeru. Tačiau naktį viešbutyje netikėtai apsilankę Prancūzijos policijos atstovai informuoja apie prieš kelias valandas įvykdytą kraupią Žako žmogžudystę!

Prieš pat mirtį buvęs Siono vienuolyno bendruomenės narys krauju užrašo keletą šifruotų užuominų, kurių policijos pareigūnai nesupranta. Į Luvrą iškviestas pasimetęs religinės simbologijos tyrinėtojas Robertas net neįtaria, kad yra laikomas pagrindiniu įtariamuoju.

Netrukus nusikaltimo vietoje pasirodo ir ryžtinga moteris - Prancūzijos vyriausybei dirbanti kriptologė Sofi Nevė (akt. Audrey Tautou), Žako Sonjero anūkė. Senelis nuo mažumės mokino merginą spręsti sudėtingus ir komplikuotus galvosūkius, todėl vos tik sužinojusi apie skausmingą netektį ir paslaptingus senelio kodus, Sofi pasirodo nusikaltimo vietoje.

Tokia įvykių eiga akivaidžiai nepatinka Žako Sonjero nužudymą tiriančiam centrinės nepriklausomos policijos direkcijos kapitonui Bezu Fasui (akt. Jeanas Reno). Savaip išnagrinėjęs senio paliktas užuominas jis visiškai neabejoja, kad būtent Robertas Lengdonas yra tas paslaptingas muziejaus kuratoriaus žudikas.

Buliumi pravardžiuojamas ambicingas pareigūnas paskelbia pagrindinio įtariamojo amerikiečių profesoriaus ir jam talkinančios Sofi Nevė persekiojimo operaciją, nes yra tvirtai įsitikinęs, kad pralaimėjimas šioje byloje prilygs jo karjeros pabaigai.

Robertas Lengdonas ir Sofi Nevė stengiasi kuo greičiau iššifruoti visus kodus ir simbolius, kurie yra sumaniai paslėpti dailininko Leonardo da Vinčio nutrapytuose paveiksluose. Atsidūrę aklavietėje tyrėjai pasibeldžia į Paryžiaus užmiestyje gyvenančio gero Roberto draugo sero Li Tibingo (akt. seras Ianas McKellenas) dvarą. Šis žmogus apie Siono vienuolyną ir Šventąjį Gralį žino daugiau už bet ką kitą pasaulyje, nes tai yra viso jo gyvenimo aistra.

Tačiau simbolių aiškinimąsi apsunkina žinojimas, kad senelio Žako žudikas – profesionalus savo amato meistras – vis dar laisvėje. Profesoriaus ir kriptologės pėdomis nepailsdamas seka vaiduokliškai blyškios odos ir plonyčių baltų plaukų vienuolis albinosas Silas (akt. Paulas Bettany) - ispanų vyskupo Aringarozos (akt. Alfredas Molina) patikėtinis.

Šis įtakingas ispanų dvasininkas nesustos ir nenurims, kol nebus sunaikinti absoliučiai visi įkalčiai, galintys į viešumą iškelti didžiausią paslaptį žmonijos istorijoje ir sugriauti daugiau nei 2 tūkst. metų galiojančią Romos Katalikų Bažnyčios platinamą tikėjimo dogmą...

Kupinoje mįslių, užuominų ir paslapčių istorijoje „Da Vinčio kodas“ yra nagrinėjama intriguojanti konspiracijos teorija, kad Jėzus Kristus buvo vedęs Mariją Magdalietę ir netgi susilaukė kartu su ja dukrelės Saros, o nuo to laiko Katalikų bažnyčia nusprendė nuslėpti šią paslaptį…

VILMA  2007-01-20 20:31:02 

labai nuobodus filmas...kai ziurejau ji su broliu tris sykius buvau uzmigus...


JONAS  2006-08-01 23:30:30 

toki filma vertinti 5 balasi gali tik grubiai tariant "kaimieciai", arba zmones kurie mazai skaito geru knygu arba ziuri telika... zmones, televizija tai slamstas kuris itakoja i jusu gyvenimo supratima, kuo daugiau ziuri tuo daugiau tampi bukiu :)na aisku naujienas kokia paziureti gerai bet filmai, serialai - 80% slamsto...


AUSRA  2006-07-30 13:23:28 

Labai vidutinis. Nieko ypatingo. Daug kur net labai naivu. Nesuprantu zmoniu, kurie i ta istorija filme ir knygoje ziuri rimtai. Bet ir kaip eilinis trileris pastatytas gana vidutiniskai. Ypac nusivyliau Jean Reno, Audrey Tautou vaidyba. Sitie paprastai tikrai sugeba vaidinti geriau. Viezo, filmas vidutinybe.


ALGIMANTAS  2006-07-26 22:22:08 

yra kur kas geresniu filmu. 3 balai. ne daugiau


AŠ  2006-07-25 15:53:12 

Aukščiausios klasės žvalgybinis trileris,kažkodėl visiškai nevykusiai vadinamas "mistiniu",nors jame nėra jokios mistikos.


TOMAS  2006-07-25 09:24:12 

Kaip filmui rasau 4, bet kaip knygos ekranizacijai - 3. vienintelis patarimas - arba skaityti knyga, arba ziureti filma. is pradziu perskaicius knyga susidarys ispudis, kad filmas - epizodiska knygos santrauka. o paziurejus filma nebesinores skaityti knygos, nes intrigos kaip ir neliks. bet kuriuo atveju ta intriga zymiai stipresne knygoje. viska atperka nebent gerai parinkti aktoriai. vis tiek is filmo tikejaus daugiau..


SKAICIAU_KNYGA  2006-07-21 20:09:55 

gaidis, o ne filmas. nerekomenduoju gaisti laiko ir ismesti savo pinigus.


NEOMAN  2006-07-18 00:50:40 

maciau ne viena geresni filma.. nieko ispudingo..


REMIS  2006-07-17 21:00:58 

Ryskus ispudzio kontrastas tarp knygos ir nevykusios jos ekranizacijos, nezinau gal taip yra ir delto, kad apskritai tokios knygos neimanoma ekranizuoti, todel kad knygoje rasoma apie tikrai idomius dalykus - tai ir enciklopediniai faktai apie fibonacio seka, aukso pjuvi ir panasias detales, dargi kai baigiasi kiekvienas knygos skyrelis jauti intriga, esi sudomintas, klausi "o kas bus toliau?", o pats filmas pagal visus amerikietisko filmu kepimo standartus lieka eiliniu veiksmo trileriu. Gal taip yra ir todel kad veiksmu seka uzprogramuota pagal principa, kad ir i kokia beda jie pakliutu , vistiek is jos issikapstys, kuri velgi yra amerikietisko filmo kopija kur gerieciai laimi o viska vainikuoja pagrindiniu heroju meiles rysys.


JA  2006-07-13 22:55:48 

Man šis filmas labai patiko... Nors daugelis sako, jog filmas nekoks (sutinku, jog jame yra trūkumų) bet filmas (man) pasirode išties geras... Žinoma, ko galima tikėtis iš ekranizuotų romanų? Aš sios knygos neskaičiau, gal todel man jis pasirodė išties neblogas... Mano nuomone jį pamatyti tikrai verta... Ir nemanau, jog čia kuo nors ypatingai dėta reklama.... Šiaip visus filmus reklamuoja, negailėdami pinigų ir idėjų, kad tik butų uždirbta kuo daugiau pinigų...Filmo aprašymas aplankytas kartų: 59272
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt