Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
MIRŠTANTIS GALAS (2005) 101 min.
The Dying Gaul
Psichologinė drama
JAV

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

2005-ųjų žiemą "Sundance" nepriklausomo kino festivalyje ir Berlyno tarptautiniame kino festivalyje startavęs filmas išprovokavo daug diskusijų ir debatų, kurie dar ilgai tęsėsi po seansų pabaigos. Teatro scenoje patirties įgavęs režisierius Craigas Lucas savo debiutiniame filme užmezgė intriguojančią siužetinę mįslę, kurios išnarpliojimui reikia itin daug pastangų ir žinių. Viskas prasideda nuo ironiškos parodijos, pašiepiančios Holivudo kino industriją ir garsiausius jos veikėjus. Po to siužete pradeda ryškėti meistriškai surežisuoto meilės trikampio šešėliai, bet vėliau kūrinys perauga į aukščiausios įtampos psichologinę dramą su visiškai nenuspėjamais siužeto posūkiais, kuriuose labai svarbią reikšmę turi internetas, pokalbių kanalai, AIDS ir žmogiški jausmai.

Jaunas rašytojas Robertas (fenomenalus amerikiečių aktoriaus Peterio Sarsgaardo vaidmuo) nusprendžia parduoti ką tik užbaigtą autobiografinį romaną Holivudo studijai. Genialiu kūriniu susižavėjęs įtakingas prodiuseris Džefris pasiūlo už 1 mln. JAV dol. honorarą, bet primygtinai pasiūlo pakeisti pagrindinio personažo lytį ir vardą, nes filmai apie homoseksualius žmones nėra tokie populiarūs ir komerciniai. Nors romane minimas Morisas gali būti pakeistas Mege vos kelių kompiuterio klavišų paspaudimu, bet sielvarto apimtas Robertas nori laikytis nuo AIDS mirusiam draugui duoto pažado ir absoliučiai nieko nekeisti. Jam visapusiškai pritaria scenarijaus autore kadaise dirbusi Džefrio žmona Elaina, kuri dabar yra atsiribojusi nuo kino verslo peripetijų ir akinančio grožio Malibu viloje augina du vaikus. Elaina trokšta labiau pažinti naująjį šeimos draugą, todėl paslapčia prisijungia į interneto pokalbių kanalą ir užmezga anonimišką pokalbį su čia mėgstančiu lankytis rašytoju. Po kelių atvirų ir nedviprasmiškų užuominų moteris pradeda įtarti, kad Džefris ir Robertas yra meilužiai.

"Mirštantis galas" yra ne tik filmo personažo parašytos knygos pavadinimas, bet ir prarasta helenistinės Graikijos skulptūra, kurios reprodukcija eksponuojama Romos Kapitolijaus muziejuje. Joje pavaizduotas sunkiai sužeistas, prigludęs prie žemės ir laukiantis mirties keltų karys. Triumfo monumento autoriumi yra laikomas Graikijos karžygys ir Pergamono miesto valdytojas Attalus I-asis (269 m.pr.kr - 197 m.pr.kr), kuris laimėjo svarbų mūšį ir išlaisvino savo tautą nuo žiauraus galų teroro. Istorijos šaltiniuose užfiksuotą Graikijos tragedijos simbolizmą Craigas Lucas meistriškai perkėlė į šiuolaikinio Holivudo voratinklį, kuriame susipina geismas, pavydas, godumas, melas, manipuliacija, išdavystė ir kerštas.


Filmo aprašymas aplankytas kartų: 3305
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt