Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
PASKUTINĖS DIENOS (2005) 97 min.
Last Days
Drama T
JAV
Kalba:  anglų
Titrai:  lietuvių kalba
Premjera Lietuvoje: 2006 04 07
Kino platintojas: Lietuvos kinas

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

1994-ųjų balandį populiarios roko grupės "Nirvana" vokalistas Kurtas Cobainas susileido mirtiną dozę heroino ir savanoriškai pasitraukė iš gyvenimo, iššaudamas iš pistoleto sau į pilvą ir į galvą. Ši sukrečianti ir netikėta tragedija sujaudino daugelį žmonių visame pasaulyje, o tarp jų ir amerikiečių režisierių Gusą Van Santą ("Geras Vilas Hantingas", "Dramblys"). Naujausiame savo filme jis rodo jauno roko muzikanto paskutiniųjų dienų agoniją ir nesugebėjimą surasti prasmės savo gyvenime. Scenarijų parašiusio režisieriaus teigimu, populiaraus ir įtakingo dainininko istorija tik įkvėpė sukurti šį filmą, bet visi įvykiai yra išgalvoti, o herojai nėra realūs asmenys, nors pagrindinis personažas yra labai panašus į Kurtą Cobainą.

Roko grupės vokalistas Bleikas nori būti vienas ir izoliuoti save nuo visuomenės. Jis sunkiai atlaiko užgriuvusią populiarumo naštą ir pradeda abejoti savo profesionalumu. Jaunuolis lėtai šlaistosi tarp miško medžių, nenutrūkstamai bambėdamas po nosim vien tik sau suprantamus žodžius. Išsimaudęs upėje ir praslankiojęs be jokio tikslo visą naktį, jis grįžta į savo namą tik sekantį rytą. Bleiko ieško draugai, vadybininkai, įrašų studijos atstovai, "Geltonųjų puslapių" reklamos agentas ir netgi privatus detektyvas. Tačiau jaunasis muzikantas visiškai netrokšta būti pastebėtas ir nekreipia dėmesio į kartu su juo gyvenančius žmones, kuriems labiau rūpi savi reikalai, išgertuvės ir sekso orgijos. Bleikas gamina sau makaronus, kažką rašinėja dienoraštyje, vėl valkiojasi mišku, užsuka į pogrindinį roko klubą, klausosi muzikos ir sudainuoja naujausią kūrinį. Jis nujaučia, kad šios dienos bus paskutinės, ir patyliukais ruošiasi išeiti. Bleikas nori išsilaisvinti.

2005-ųjų Kanų festivalio konkursinėje programoje dalyvavusiame filme pagrindinį vaidmenį sukūrė jaunosios kartos amerikiečių aktorius Michaelas Pittas, kuris Lietuvos žiūrovams turėtų būti žinomas iš erotinės dramos "Svajotojai" ir kriminalinio trilerio "Apgalvota žmogžudystė". Režisieriaus Guso Van Santo prašymu, jis taip pat sukūrė ir įrašė dvi dainas "That Day" bei "Death to Birth", kurios skamba filmo garso takelyje.

.... NIRVANOS FANES  2007-05-20 17:06:12 

Esu nirvanos gerbeja, ir kurto taip pat .. xDD nu nzn ziurejau per kompa ir kazkaip nelabai man kazkaip nlb .. nu bet ka zinau .. ;]


SAPPY  2006-06-05 13:03:47 

Esu NIRVANOS ir Kurto fane ir siandien einu ziuret i filma paskutines dienos.ir iskart matosi kad filmas taikrai idomus ir labai sukreciantis.ak kur mano nosines.....?


SAXAZ  2006-05-16 13:17:00 

yra pora idomiu vietu, bet siaip tai filmas nuobodus ir stovintis vietoj..


GEDA  2006-05-05 22:17:18 

Kaip buvusi DIDELE Kurdt gerbeja galiu pasakyti, kad filmu labai nusivyliau.Jis atspindi viska ko Cobainas nekente. Be to galima izvelgti tam tikra panieka is Sant'o Kurdt pusen. Filmas labai nejautrus ir slegiantis. Tai prasciausias Gus van Sant'o filmas. Be to, is dalies, ir laiko gaisimas : filme 10 minuciu rodo vien teliko ekrana, kuriame siaubingas praejusiu laiku klipas. MIELI ZMONES, JEI ESAT TIKRI "NIRVANOS" GERBEJAI, PATAUPYKIT BRANGU LAIKA, PINIGUS IR PAGARBA KURDT (kuria filmas is dalies pagadina), ISLAIKYKIT SIO TALENTINGO IR DAUG MUMS PALIKUSIO ZMOGAUS SVIESU ATMINIMA.


WHITE  2006-04-07 16:54:46 

Puikus filmas. Pasaulinė grunge žvaigždė, paleidusi sau kulką į smilkinį savo sodo įrankių pašiūrėj... O gal depresijos apimtas žmogus, per jautrus, kad be skausmo priimtų aplinką ir save?.. Nebegalintis pakelti skausmo? Jautrūs monologai, taiklūs dialogai, subtilus jumoras, draugų elgesys po bičiulio mirties - įdomūs momentai.Filmo aprašymas aplankytas kartų: 8980
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt