Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
SAUGOKIS (2005) 100 min.
Look Both Ways
Komedija su dramos elementais
Australija

Lankytojų reitingas:
Režisierė: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Puikus debiutinis filmas atskleidžia jaunosios režisierės, scenaristės ir animatorės Sarah Watt iš Australijos neįtikėtiną talentą. Ji parašė daugybę minčių paliekantį scenarijų, pasirinko unikalius montažo metodus, paįvairino nufilmuotą medžiagą pieštinės animacijos epizodais ir rado labai gerus aktorius, kurie įtikinamai perteikia originalų sumanymą žiūrovams. Dar vienas filmo išskirtinumas - tai keisčiausios ir juokingiausios sekso scenos, kurios kada nors buvo nufilmuotos kino juostoje. Tai yra būtent toks retas filmas-atradimas, kurį norisi kuo greičiau pamatyti dar kartą.

Penktadienis. Meryl jau vėluoja į darbą, nes ilgiau nei buvo planavusi užtruko tėčio laidotuvėse. Nikas netikėtai sužino, kad serga sėklidžių vėžiu, bet su viltimis laukia pirmadienio, kai gydytojai tiksliai įvardins jo galimybes įveikti klastingą ligą. Endis per artėjantį savaitgalį privalo nuspręsti, kaip pasielgti su neplanuotai pastojusia eks-mergina. Visų šių trejų žmonių keliai susikerta šiurpios geležinkelio avarijos vietoje. Meryl tiksliai matė, kaip traukinys pervažiavo žmogų, Nikas yra žurnalistas, kuris privalo parašyti straipsnį į laikraštį ir apklausti įvykio liudininkus, o Endis dirba to paties leidinio fotografu ir turi paruošti nuotrauką pirmajam rytdienos numerio puslapiui. Visi jie yra nepataisomi fatalistai, bijo galvoti apie ateitį ir įsivaizduoja net pačią linksmiausią gyvenimo situaciją tragiškai, kad netgi už artimiausio namo kampo tykoja mirtis. Tačiau neįtikėtinų įvykių pasekoje Meryl pradeda draugauti su Niku, nors abu iš anksto yra tvirtai įsitikinę, kad judviejų santykiai veda į niekur.

Nors siužeto aprašymas lyg ir nežada nieko juokingo, bet taikliausiai šio keisto filmo žanrą apibūdinantis žodis yra komedija, kurioje yra pilna gyvenimiško džiaugsmo. Režisierė Sarah Watt tikrai nestokoja ironijos ir kviečia žiūrovus pasijuokti iš labai stiprių žmogiškų baimių. Toronto kino festivalyje dalyvavusių žurnalistų sprendimu šis kūrinys laimėjo "Metų atradimo" prizą už geriausią debiutą, o vėliau užtikrintai triumfavo gimtojoje Australijoje. Šios šalies kino meno akademija nepagailėjo dramatiškai komedijai keturių svarbiausių apdovanojimų (geriausias filmas, režisūra, scenarijus ir antro plano aktorius), o kino industrijos specialistų nuomonė beveik sutapo su žiūrovų balsavimo rezultatais (geriausia režisūra, scenarijus, montažas).


Filmo aprašymas aplankytas kartų: 1853
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt