Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
TRANSAMERIKA (2005) 103 min.
Transamerica
Drama
JAV

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

TV seriale "Nusivylusios namų šeimininkės" pasižymėjusi amerikiečių aktorė Felicity Huffman už sudėtingą vaidmenį režisieriaus debiutanto Duncano Tuckerio kelio dramoje jau iškovojo "Auksinio gaublio" premiją, daugybę kino kritikų acociacijų ir tarptautinių kino festivalių prizų, o taip pat pretendavo "Oskaro" apdovanojimui. Berlyno, Toronto, Stambulo, Londono, Čikagos, San Francisko, Diuvilio, Vienos ir daugelyje kitų festivalių dalyvavusiame filme 45-erių metų aktorė įkūnyja vyrą, laukiantį lyties pakeitimo opearacijos.

Restorano darbuotojas Stenlis Ozbournas yra įsitikinęs, kad jo kūne tūno moters siela. Jis susigalvoja naująjį vardą Bri, pradeda rengtis moteriškais drabužiais ir pamėgžioti moteriško balso tembrą. Vyriškis galutinai ryžtasi tapti moterimi ir laukia paskutiniojo transformacijos etapo - lyties pakeitimo operacijos. Tačiau jį prižiūrinti gydytoja-terapeutė atsitiktinai išsiaiškina, kad Stenlis/Bri turi po vienos nakties nuotykio gimusį vaiką ir liepia išsiaiškinti šią problemą, nes kitokiu atveju negalės pasirašyti operacijai reikalingų dokumentų. Bri išskrenda į Niujorką ir prisistačiusi bažnyčios misioniere sumoka piniginį užstatą už smulkias vagystes kalinamą 17-metį Tobį. Komplikuoto charakterio vaikinas pasipasakoja, kad jo mama jau senokai mirė, o biologinio tėčio Stenlio visiškai nepažįsta. Bri pasiūlo jam važiuoti išsinuomotu automobiliu per Ameriką iš Niujorko į Los Andželą, nors dar nežino, ar kada nors išdrįs pasakyti teisybę apie savo praeitį.

Režisierius Duncanas Tuckeris sumanė unikalaus filmo idėją, kai visiškai netikėtai išsiaiškino, kad keturis mėnesius kartu su juo gyvenusi aktorė Katherine Connella iš tiesų gimė vyru. Šis kūrinys buvo apdovanotas Diuvilio amerikietiško kino festivalyje už geriausią scenarijų, o Dolly Parton atliekama daina "Travellin' Thru" sulaukė nominacijos "Oskarui". Mažiau nei 1 mln. JAV dol. kainavusią kelio dramą prodiusavo pagrindinį vaidmenį atlikusios aktorės Fellicity Huffman vyras Williamas H.Macy, kuris turėtų būti žinomas Lietuvos žiūrovams iš pasirodymų filmuose "Fargo", "Magnolija", "Pašėlusios naktys", "Pirmojo laipsnio žmogžudystė", "Uodega vizgina šunį", TV seriale "Ligoninės priimamasis".


Filmo aprašymas aplankytas kartų: 2371
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt