Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
SEPTYNI KARDAI (2005) 143 min.
Chat Gim
Veiksmo drama
Kinija

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Legendinis režisierius ir prodiuseris Tsui Harkas (jo biografijoje jau yra per 80 filmų, iš kurių garsiausias yra "Vieną kartą Kinijoje") naujausią rytų kovos menų veiksmo epą paskyrė didžiojo japonų klasiko Akira'os Kurosawa'os ir nepamirštamo kino šedevro "Septyni samurajai" atminimui. Azijos Spielbergu dažnai vadinamas, pagyrimo žodžių iš ekstravagantiškojo Quentino Tarantino sulaukęs, Kanų festivalio žiuri komisijoje dirbęs 55-erių metų kino kūrėjas pateikė įspūdingą rytų kovos menų reginį apie septynis karžygius iš Tianšanio kalnų, pagardintą specialiais pirotechnikos efektais, neįtikėtina kovos scenų choreografija, žiauriais epizodais, fantastiniais elementais, romantinėmis scenomis, uždegančiomis muzikinėmis kompozicijomis ir puikiais gamtos vaizdais.

1660-ieji. Senovės Kinijoje įsiviešpatavusi Čingo dinastija kategoriškai uždraudžia šalies gyventojams praktikuoti rytų kovos menus, kad apsisaugotų nuo galimo pasikėsinimo į Didžiojo Imperatoriaus gyvybę. Vyriausybės atstovai įstatymo pažeidėjams pagrasina mirties bausme ir paskiria smulkias pinigines premijas už kiekvieno nepaklusniojo kovotojo galvą. Žiaurus ir nedoras generolas Ugnies Vėjas įkuria slaptą smogikų grupuotę ir siekdamas asmeninės naudos negailestingai žudo ne tik kaimuose gyvenančius profesionalius kovotojus, bet ir visiškai nekaltus žmones. Šalyje kyla masinė panika, o daugelį gyventojų sukausto baimė. Bet pasitraukęs į šešėlį buvusios valdžios budelis Fu Žu suranda drąsos mesti iššūkį žudikų armijai ir į specialų būrį pakviečia prisijungti 4 profesionalius kovotojus bei 2 talentingus vietinius savamokslius. Kiekvienas iš šių 7 drąsuolių gauna po unikalų kardą su skirtingomis galiomis ir išskirtiniais panaudojimo metodais.

2005-ųjų Venecijos kino festivalį atidariusio filmo "Septyni kardai" originalumas pasireiškia veiksmo vietos parinkimu (pavyzdžiui, du herojai kaunasi siaurame tarpeklyje ir tuo pačiu metu lipa sienomis į viršų), kvapą gniaužiančio sudėtingumo rytų kovos menų scenomis (jose ypač pabrėžiamas už Azijos ribų mažiau žinomas "Wuxia" žanro didvyriškas romantizmas) ir skirtingų ginklų panaudojimu (kiekvienas kardas turi savo unikalų vardą, o jo stiprybė priklauso nuo žmogaus psichologijos). 30 mln. JAV dol. kainavęs kūrinys pretenduoja 11-ai Honkongo kino apdovanojimų visose svarbiausiose nominacijose.


Filmo aprašymas aplankytas kartų: 2086
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt