Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
NAMAS MONSTRAS (2006) 91 min.
Monster House
Animacinė nuotykių komedija
JAV
Premjera Lietuvoje: 2006 09 15
Kino platintojas: Acme

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Stevenas Spielbergas ir Robertas Zemeckis pristato animacinę siaubo komediją visai šeimai, kurioje netrūksta baisių šiurpuliukų ir linksmų pokštų. Talentingas režisierius debiutantas Gilas Kenanas naudojosi filme "Svajonių traukinys" (The Polar Express) išbandytomis kompiuterinių efektų technologijomis, kurios gyvai vaidinančius aktorius paverčia animaciniais personažais.

Patrakęs berniukas Didžėjus (akt. Mitchelas Musso) mėgsta paslapčia stebėti ir naiviai šnipinėti labai piktą kaimyną Neberkrakerį (akt. Steve'as Buscemi), kurį tokie žaidimai beprotiškai siutina. Nestabilios psichikos senukas pasižymi perdėtu pedantiškumu ir absoliučiai niekam neleidžia užeiti į kiemą. Jis ypač skausmingai reaguoja net į paprasčiausias kasdienines situacijas, kai koks vaikas netyčia užmina arba dviračiu užvažiuoja ant kruopščiai išpuoselėtos žolytės šalia namo. Užkietėjęs vienišius Neberkrakeris kažko paniškai bijo, bet niekam neprasitaria apie didžiąją paslaptį.

Likus tik vienai dienai iki Helovyno šventės 12-mečio Didžėjaus tėveliai išsiruošia į svarbią konferenciją, todėl pasiūlo prižiūrėti sūnų tame pačiame miestelyje gyvenančią auklę Zi (akt. Maggie Gyllenhaal). Darbšti mergina labai atsakingai imasi darbo, bet nepasididžiuoja savaitgaliui pakviesti nevykėlį draugą Bonesą (akt. Jasonas Lee). Kol porelė smaginasi alkoholiniais gėrimais ir aistringomis glamonėmis, Didžėjus su geriausiu draugu Čiauderiu (akt. Samas Lerneris) sumoja pažaisti krepšinį lauko aikštelėje. Rungtynių įkarštyje išsprūdęs kamuolys nurieda tiesiai ant Neberkrakerio pievelės. Vaikai puikiai žino, kad senukas negrąžins 29 dolerių kainuojančio kamuolio, todėl Didžėjus sukaupia visą drąsą ir ryžtasi susitikti su ekscentriškuoju kaimynu.

Tačiau piktajam Neberkrakeriui užeina eilinis įsiučio priepuolis, kurio pasekoje jis patiria infarktą ir nebeatsigauna. Vieninteliu šiupaus įvykio liudininku tapęs berniukas jaučiasi labiausiai kaltas. Didžėjus yra įsitikinęs, kad būtent jo veiksmai išprovokavo staigią kaimyno mirtį. Visi įtarimai pasitvirtina, kai senuko namas netikėtai atgyja ir pradeda keršyti už savo šeimininką. Žalioji pievelė palaidoja po žemėmis bet kokį daiktą, o pastatas tiesiog įsiurbia į privačią teritoriją užėjusį žmones. Kai namo auka tampa riedlente netoliese besivažinėjęs roko grupės muzikantas Bonesas, tai išsigandę vaikai nusprendžia visą naktį akylai stebėti paslaptingąją vietovę, bet nedrįsta prasitarti auklei apie staiga pradingusio meilužio likimą.

Kai berniukai vis dėlto ryžtasi prabilti ir įspėti praeivius bei kaimynus, tai niekas net nesiruošia tikėti jų pasakomis apie namą monstrą, kad du langai gali būti akimis, o durys - burna. Sekantį rytą į Didžėjaus duris pasibeldžia saldainiais prekiaujanti mergaitė Dženi (akt. Spencer Locke), kuri nė kiek neabejoja išgirstos istorijos rimtumu. Raudonplaukė moksliukė savanoriškai pasisiūlo būti sąjungininke ir sugalvoja linksmą planą, kad užliuliuotų ir užmigdytų miestelio gyventojus šiurpinantį namą. Bet trijulės pastangas niekais paverčia du policininkai, kurių veiksmai vėl pažadina viduje tūnantį monstrą.

Tuomet Didžėjus, Čiauderis ir Dženi suranda būdą paslapčia patekti į namo monstro vidų. Ten jie mėgins išsiaiškinti visas paslaptis, sužinoti senuko Neberkrakerio ryšius su atgijusiu pastatu ir galbūt išgelbėti rūsyje įkalintus žmones.

KAPITONAS  2008-10-28 20:06:20 

multikas kaip multikas. ne visa animacija skirta tik vaikams. cia gal labiau tiktu n-14 zenkliukas.


NEKOMEDIJA  2006-10-29 22:51:33 

tai visai nekomedija. nelabai idomus multikas. o maziem vaikam gali buti per baisus.


LIALKA  2006-10-05 12:23:19 

nesamone... is pradziu gal wisaj ir idomu buwo, bet weliau fantastika kazkokia, tikejausi kazko geresnio


AUKSE  2006-10-02 19:06:19 

as savo vaiko neleisciau i toki filma, man nepatiko jei tai animacine komedija tada as balerina


ADAMEDAS  2006-09-24 23:33:08 

Tai eilinis siaubo filmas animaciniam stiliui :) Vaikam ziuret manau, kad tikrai neverta.


MONICA  2006-09-13 16:15:18 

Manau, kad jums visoms mamoms vertetų pasižiūrėti, ką veikia jūsų vaikai internete ir ką žiūri per televizorių. Manau, jog šis filmas palyginti su tais dalykais yra pernelyg švelnus.


ARTURAS  2006-09-12 01:08:08 

Super filmukas. Animacinis siaubekas. Jau gal kokį 3-4 syk žiūriu. Viens iš geresnių variantų ką gali pasiūlyt kino teatrai ;) Žiūrėjau per kompą, anglų kalba pakolkas. Jaunų vaikų rekomenduoju nevesti, nes gali būti perbaisus ;) Net ir man tamsį buvo baisoka vienam žiūrėt, o ką kalbėt apie viskuo tikinčius vaikus :(


TETIS  2006-09-12 00:05:20 

Geras tas filmukas vaikus reikia nuwesti ytoky filmuka juk nerozineme pasaulyje gywename :D


SKRALIA  2006-09-07 23:48:49 

Eilinis pilietis, mėgstantis visokias baisias istorijas, galėtų pasakyti, kad iš filmuko su tokiu pavadinimu galima daug tikėtis. Dėja, tik tikėtis. Nes filmukas tikriai nuvils visus, vyresnius nei 15 metų. Daug žadėta, ir taip mažai parodyta, o finalas labai ištęstas, norisi prasukti. Netgi paaiškinimas, kodėl namas tapo monstru - ir tas labai nuobodus. Apskritai Holyvude filmai darosi vis trumpesni, o ir ten nėra ką rodyti.


AUKSE  2006-09-05 21:31:14 

mano vaikui nepatiko, nenorejo ziuret. ir istikruju filmukas nekoks, ziaurios scenos, ne baisios, bet ziaurios. mazu vaiku nepatarciau vest i toki multika12
Filmo aprašymas aplankytas kartų: 15086
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt