Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
APOKALIPTO (2006) 138 min.
Apocalypto
Nuotykinė veiksmo drama
JAV
Premjera Lietuvoje: 2006 12 22
Kino platintojas: Acme

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Pailsėjęs po "Kristaus kančios" triumfo visame pasaulyje garsusis Holivudo aktorius ir "Oskaro" premija apdovanotas režisierius Melas Gibsonas ėmėsi kurti ketvirtąjį savo filmą, kuriuo mėgins šiuolaikinei visuomenei priminti mažai kam žinomus ir greitai pamirštus istorinius faktus apie indėnų civilizaciją. Kartu su būriu kine niekur nevaidinusių debiutantų ir tik dvejais profesionalais aktoriais jis pasislėpė niekam neprieinamose Meksikos džiunglėse, kad galėtų ramiai vykdyti filmavimo darbus ir dar labiau apsaugoti kruopščiai užslaptintą scenarijų. Tuo tarpu, žymiausiai JAV universitetų profesoriai, istorikai ir archeologai jau dabar nerimsta ir belaukdami filmo pasirodymo pradeda diskutuoti apie šį intriguojantį kūrinį. Juos labiausiai domina, kaip filme bus atspindėta istorinė tiesą ir kiek ją papildys scenarijaus autoriaus Melo Gibsono asmeniniai pamąstymai.

Visi filmo dialogai yra išversti į šiuolaikiniam pasauliui nepažįstamą ir ypač egzotišką Majų kalbą, o per likusį iki premjeros laiką turės galutinai išspręsti dilemą dėl angliškų titrų reikalingumo. Melas Gibsonas yra linkęs nedaryti jokio vertimo ir tokiu neįprastu būdu leisti žiūrovams įsijausti į neįprastą ir magišką indėniško gyvenimo atmosferą, tačiau kino komercijos dėsniai gali padaryti įtaką jo kategoriškai nuomonei. Bet kokiu atveju režisierius pasistengė nustebinti kino teatrų lankytojus ne tekstais, bet įspūdingo grožio vaizdais, mistine antikine kultūra ir efektingomis veiksmo scenomis. Majų kalbos Yucateco dialektu šiais laikais bendrauja tik milijonas žmonių, gyvenančių Meksikoje, Belize ir šiauriniuose Gvatemalos regionuose.

Pavadinime minimas graikiškas žodis reiškia naują pradžią. Melo Gibsono teigimu, šis universalus žodis kuo puikiausiai apibūdina tai, ką jis nori papasakoti. Kad kažkas prasidėtų, tai kažkas turi pasibaigti. Scenarijuje yra aprašyti 600 metų senumo įvykiai, kai XVI amžiuje Ispanijos kariuomenė užgrobė Meksiką ir Centrinę Ameriką. Tai bus jaudinanti istorija apie indėnų bendruomenę, kurios idilišką ir ramų gyvenimo būdą brutualiai sugriauna žiaurūs svetimšaliai įsibrovėliai. Jie nusprendžia statyti šventyklas ir aukoti žmonių sielas Dievui. Tačiau vienas iš tokių išrinktųjų jaunas vyras pravarde "Jaguaro letena" ryžtasi pabėgti nuo gresiančios mirties. Bet visagalis likimas ir meilės galia savo moteriai, sūnui bei tėvui priverčia jį sugrįžti atgal ir stoti į nelygią kovą už savo civilizacijos išsaugojimą.

GROODAS  2008-04-17 14:56:00 

Labai geras filmas.Dabar gailiuosi kad nėjau į kino teatrą...


SPECTR  2007-02-05 14:10:59 

labai geras filmas. kam idomi istorija patarciau nueiti


HOLAND  2007-02-01 23:27:50 

mes buvom Meksikoje. Dabar po sio filmo jausmas apie Maju kultura ir dvasia an tiek pasikeite ir sustiprejo.. Filmas puikus tiems kurie bent dalele nori pazinti sia kultura, jos istorija ir apskritai pasauli.... slove Melui ...


LAI ME  2007-02-01 21:10:36 

as niekaip negaliu suprast kaip SITAS filmas gali kam nors patikt...aiskiai buvo persistengta, overdone:( Liudna ir slykstu ziuret.. rasistinis beprasmio smurto akibrokstas... paziurejus kokia 10 min mane tiesiogine to zodzio prasme supykino.. nzn.. daugiau ner ka pridurt..


PARAZITAZ  2007-01-30 10:07:50 

Seip filmas tikrai geras zinoma nebuvau kino teatre ir ji ziurejau namie. Kiek ziurejau komentarus visi kritikuoja menkniekius.Jei tokiu daugiau filmu butu tai butu super


SMILY  2007-01-28 15:23:27 

buwo laabaii ziauwru:(...bet man patikoa:) Tiesa. Nerwinoa texstas, bet pakenciamaiii :):):):):):):):):):):):):):)


TO V  2007-01-27 23:37:14 

gerai prajuokinai. gal gali irodyti kad cia neholivudinis filmas??? cia visiskas holivudinis.


V  2007-01-25 10:53:40 

Man labai patiko. Nes paskutiniu metu man jau nusibodo tas Holivudinis slamstas. Kazko norisi naujo, neiprasto. Sis filmas butent toks. Man labai patiko ir Kristaus kancia, o sis f dar labiau. Pats Melas Gibsonas kaip aktorius man labai nepatinka, bet kaip rezisierius - Liux.


SUSALUSI  2007-01-24 23:16:12 

Man sis filmas visiskai nepatiko, buvo kelios vietos, kai buvo taip bjauru, kad net supykino. O tai kad jis suzeistas bega ir vel bega kaipeiliniame lekstame trileryje. Dar karta isitikinau, kad melas gibsonas geriau jau niekada nebutu pradejes savo resieriaus karjeros.


GEDAS  2007-01-24 17:05:25 

Seniai nemačiau tokio gero filmo...žiaurus, bet teisingas...paskutinės 5 minutės gryna nesąmonė, bet tai atleistina.Filmo aprašymas aplankytas kartų: 44022
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt