Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
BABELIS (2006) 142 min.
Babel
Drama
JAV
Kalba:  anglų ,  arabų ,  ispanų ,  japonų
Titrai:  lietuvių kalba
Premjera Lietuvoje: 2006 10 27
Kino platintojas: Acme

Lankytojų reitingas:
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

20 mln. JAV dolerių kainavusią dramą sudaro keturios skirtingos istorijos, kurių veiksmas tuo pačiu metu vyksta Maroke, Japonijoje, Meksikoje ir JAV. Jose pasakojama apie beviltiškas meilės paieškas ir skirtingų tautybių žmonių nesusikalbėjimą, kurio pasekoje lemiamą akimirką klaidingi sprendimai sukuria situacijas su liūdnomis ir tragiškomis pasekmėmis. Išmintingas, nenuspėjamas ir komplikuotas scenarijus paliečia terorizmo, nelegalios emigracijos, netradicinės ligos ir savižudybės temas. Čia į vieną visumą susilieja skirtingos religijos, rasės, kultūros ir emocijos. Visos istorijos yra daugiau ar mažiau susijusios tarpusavyje, bet į pirmąjį planą režisierius iškelia tėvų ir vaikų santykius.

Filmas paliečia sielos gelmes ir nagrinėja pačius įvairiausius jausmus, bet kartu supažindina su gyvenimo ypatumais skirtingose pasaulio šalyse. Kiekviena tauta turi išskirtinių papročių ir pasižymi unikaliais kultūros pasiekimais. Visi žmonės beprotiškai nori jaustis laimingi, bet iš vidaus prasiveržiantis skausmas paverčia juos absoliučiai vienodais. To skausmo priežastimi dažniausiai būna negalėjimas mylėti ir būti mylimam. Tokioje situacijoje bet kuris žmogus tampa pažeidžiamas, bet nepraranda vilties, kad išgyvenęs sunkųjį etapą galbūt sulauks džiaugsmingos akimirkos.

Kūrinio pavadinimas yra pasiskolintas iš biblinės apysakos apie Babilono miesto gyventojus, kurie užsimano pastatyti didelį bokštą, kad kuo greičiau pasiektų rojų. Tačiau supykęs Dievas juos nubaudžia priversdamas visus bendrauti skirtingomis kalbomis ir norėdamas sukliudyti žmonėms prisiartinti prie dangaus. Iki tol vykęs vieningas darbas staiga užstrigo ir užstrigo, nes žmonių šnekėsena pavirto nebesuprantamų garsų maišalyne ir jie nesugebėjo vienas kito suprasti. Filmo herojai bendrauja penkiomis skirtingomis kalbomis - anglų, ispanų, japonų, arabų ir gestų (nebylių). Bet režisierius stengiasi įrodyti, kad žmonės sugeba išreikšti susikaupusias emocijas akių žvilgsniais ir rankų judesiais. Kartais paprasčiausias prisilietimas gali pasakyti žymiai daugiau nei ištartas žodis.

***

Marokas. Norėdamas apginti savo galvijus nuo plėšrūnų užpuolimų neturtingas kaimo gyventojas Hasanas už paskutines santaupas nusiperka ginklą. Jis geranoriškai perduoda medžioklinį šautuvą dviems sūnums ir visiškai nepagalvoja apie galimas pasėkmes. Patirties neturintys žingeidūs berniukai išsiaiškina, kad tokio tipo ginklu iššautos kulkos gali pataikyti tik į netolimą taikinį. Ahmedas ir Jusufas nusprendžia pažaisti ir tiesiog pašaudyti į orą viduryje dykumos. Vaikai net neįtaria, kad neatsargus poelgis sukels tarptautinį skandalą, kuris aukštyn kojom apvers ne tik jų šeimos gyvenimą.

Santykių krizę išgyvenanti amerikiečių šeima keliauja po Šiaurės Afrikos šalis. Ričardas (akt. Bradas Pittas) ir Siuzana (akt. Cate Blanchett) nori pakeisti aplinką ir bent trumpam atitrūkti nuo įprastos kasdienybės, kurią neseniai sukrėtė žiauri tragedija. Jie planuoja pabūti vien tik dviese visiškai nepažįstamose vietovėse, mėgina atsipalaiduoti nuo patirto šoko ir tiksis pagaliau išsiaiškinti savo jausmuose. Tačiau turistų išvyka autobusu netikėtai nutrūksta Maroko kalnų kaimelyje, o kruvino incidento pasekoje amerikiečių šeima dar kartą atsiduria ant negailestingos mirties slenksčio. Sudėtingą situaciją dar labiau apsunkina tai, kad aplinkinėse gyvenvietėse nėra nė vieno profesionalaus gydytojo, o artimiausią ligoninę įmanoma surasti tik už šimto kilometrų.

JAV. Kalifornijos valstija. Vaikų aukle dirbanti Amelija (akt. Adriana Barraza) išsiskiria kruopštumu, pareigingumu ir nuoširdumu. Kaip ir daugelis kitų meksikiečių ji atvyko į Ameriką nelegaliai perėjusi valstybinę sieną, bet sugebėjo čia susikurti naują gyvenimą, išsikovojo pasitikėjimą, surado pajamų šaltinį ir išmoko gerai kalbėti angliškai. Ši diena yra ypatinga Amelijai, nes jos sūnus pagaliau pasiryžo atšokti vestuves. Tačiau visus planus sujaukia netikėtas telefono skambutis, kuriuo Maiko ir Debės tėtis praneša, kad dėl nenumatytų aplinkybių negalės sugrįžti namo. Neturėdama kitos išeities moteris nusprendžia bent kelioms valandoms ištrūkti į Meksiką kartu su dvejais mažais vaikais, o jos geraširdis sūnėnas Santjago (akt. Gaelis Garcia Bernalis) pasižada vakare būtinai parvežti visus atgal gerai žinomu nelegaliu maršrutu. Bet linksmos vestuvių puotos metu vaikinas pasielgia neatsakingai ir padaugina alkoholio. Nepaisant to, jis vis dėlto sėda prie vairo ir ryžtasi sutrumpinti kelią. Santjago naiviai tikisi, kad naktį JAV-Meksikos pasienyje dirbantys muitininkai bus geranoriški naktį keliaujantiems žmonėms.

Japonija. Tokijuje gyvenanti Chieko (akt. Rinko Kikuchi) yra nusivylusi gyvenimu, niekaip neranda sau vietos ir nesugeba sukontroliuoti vis dažniau prasiveržiančio pykčio. Ji jaučiasi vieniša ir niekam nereikalinga bekraščiame neoniniame megapolyje. Tinklinio rinktinei atstovaujanti žavioji kurčnebylė neseniai palaidojo mamą, o skaudi netektis turėjo didelės įtakos jos santykių su su tėčiu Jasudžiro (akt. Koji Yakusho) pablogėjimui. Mergina desperatiškai ieško meilės, trokšta patenkinti seksualinę aistrą ir dėl šio tikslo nebijo elgtis ekstravagantiška. Vieną dieną grįžusi namo Chieko sutinka jauną pareigūną ir iš jo lūpų perskaito pribloškiančią žinią, kad Japonijos policija skubiai ieško jos tėčio, kuriam privalo užduoti keletą svarbių klausimų. Mergina neabejoja, kad visa tai gali būti susiję su mamos mirtimi.

dove  2009-11-21 16:19:03 įvertino 

unreal :))))))


SALDAS  2007-02-24 16:01:47 

Na filmas toks sakyciau vidutinis, keleta geresniu scenu, negaila laiko sugaisto, taciau, kaip jau rase yra istestas, vietomis nuobodokas ir nieko ipatingo.


VILMA  2007-01-21 15:12:00 

jĖĖga daugiau neturiu zodziu...


FR0ZZEN  2006-12-16 12:45:05 

Filmas istestas, pabodo ziuret. Y kino sale eit tokio filmo ziuret neapsimoka. Istorija irgi nuobodoka. Pasaunama amerikiete vaikigalio kuris gano avis. Issaiskeja, kad ginklas gautas is japono kuris turi kurcnebylia dukra, kuri kazkokia trenkta laksto ir visiems siulosi isdulkinama. nu nzn man filmas nei geras nei blogas. oskaro neduociau tokiam filmui..


AUDRIUS  2006-12-14 10:49:57 

Edukacinis filmas amerikieciams,kad turetu progos lavintis ir paziureti i save is salies. Beje, kaip sake Kate Winslet - "Jei negausiu suvaidinti psichiskai neigalios arba konclagerio zydes - negausiu Oskaro niekada". Tad cia atsirado dar 1na nauja tema - musulmonai. Velgi globalizacijos padarinys kine, nes jei nesudesi keletos rasiu i viena veiksma, ir neismetysi veiksmo i kelis kontinentus, tai nieko naujo ir nesispausi. O stai cia - jablynkst - ir neblogas rezultatas. Kai pagalvoji, jei butu padares visu keturiu istoriju atskirus filmus - na tai butu lyg ir "Niekas nenorejo mirti", bet apajungus visa tai "tariama viena linija" - galima jau jaudinti jaunima ir galbu laimeti ka nors. Tai va


HILL  2006-11-30 23:13:53 

labai labai labai geras filmas. iseini ir truksta zodziu, net nesinori kalbet. vienas geriausiu kada nors padarytu filmu.


JULIUS  2006-11-22 09:50:43 

Labai geras filmas, visiems rekomenduoju nueiti.


TROOKDIS  2006-11-16 03:33:47 

filmo pateikimas visai neblogas nors nera pirmas savo tarpe, ziurisi neblopgai, nors ir mintis elementari.


VALIS  2006-11-10 18:40:59 

Šiais metais dar niekas nieko geresnio nesusuko ir manau kad jau nesusuks. Tai manau aišku, kodėl skiriu 5 žvaigždutes. Labai patiko filmo koncepcija. Pasakojamos atrodo 4 nesusijusios skirtingų koltūrų, skirtingos istorijos, bet viena be kitos egzistuoti tiesig negali. Tiras mitologinis babelis, tai nerealu. Labai patiko tai, kad daguma aktorių jokios žvaigždės, tai filmui suteikė natūralumo ir šiltumo. Nueiti labai verta tiems kas nori pamatyti protingą gerą filmą apie tikrą gyvenimą.


ASTA  2006-11-05 09:50:52 

Neeilinis, neholyvudinis pastatymas, įdomus siužetas. Rekomenduoju tiems, kas norėtų pažiūrėti rimtą filmą. Man labai patiko, tikrai verta pamatyti!!!!!123
Filmo aprašymas aplankytas kartų: 32741
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt