Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
KRUVINAS DEIMANTAS (2006) 143 min.
Blood Diamond
Nuotykių ir veiksmo filmas
JAV
Premjera Lietuvoje: 2007 01 26
Kino platintojas: Garsų pasaulio įrašai

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Afrikoje "kruvinais deimantais" yra vadinami oficialiai pradingę ir jokiuose įrašuose neužfiksuoti konfliktiniai brangakmeniai, kuriais nelegaliai pelnosi ir savo turtą didina dauguma Afrikos diktatorių. Būtent dėl tokių deimantų Afrikos šalyse prasideda pilietiniai karai, o nešvariais pinigais dažniausiai būna finansuojamos teroristinės organizacijos ir narkotikų gamybos karteliai.

Filmo „Kruvinas deimantas“ veiksmas vyksta 1990-aisiais, pilietinio karo Siera Leonėje metu, ir pasakoja jauno Zimbabvės kontrabandininko Denio Arčerio ir žvejo Solomono Vendžio istoriją. Abu jie – afrikiečiai, tačiau jų gyvenimo istorijos yra visiškai skirtingos, kol kartą likimas jų nesuveda bendrai labai reto rožinio deimanto medžioklei. Tai nepaprastas, ypatingų galių turintis akmuo, galintis pakeisti arba... užbaigti jų gyvenimus.

Solomonas, vargšas, nuo šeimos atskirtas deimantų laukų darbininkas, atsitiktinai randa ir rizikuodamas savo gyvybe paslepia ypatingąjį brangakmenį. Jis žino, kad jei kas nors sužinos apie tai, jis turės sumokėti savo gyvybe. Tačiau jis taip pat žino, kad rastas deimantas gali ne tik jam padėti išgelbėti žmoną ir dukteris nuo pabėgėlių gyvenimo, bet taip pat ir išvaduoti sūnų Dia nuo dar baisesnio – vaiko kareivio likimo.

Deimantų medžiotojas Arčeris, ilgą laiką vertęsis deimantų paieškos bei platinimo verslu, patenka į kalėjimą ir susipažįsta su Solomonu, kuris jam papasakoja apie rastą ir paslėptą retąjį brangakmenį. Arčeris puikiai išmano rožinio deimanto vertę ir žino, kad šio nepaprastas akmuo galėtų būti jo bilietas iš Afrikos, kuo toliau nuo smurto ir korupcijos pasaulio, kurio dalimi pats ilgą laiką savanoriškai buvo.

Madi Bauen, idealizmo kupina amerikiečių žurnalistė, atvyko į Siera Leonę tirti deimantų konfliktų ir atskleisti už jų slypinčią tiesą – deimantų industrijos lyderių bendrininkavimą, korupciją, godumą. Madi susiranda Denį Arčerį kaip puikų šaltinį savo straipsniui, bet netrukus suvokia, kad jam jos reikia dar labiau.

Padedami Deniui neabejingos Madi, Solomonas ir Arčeris leidžiasi į pavojingas deimanto paieškas per riaušių draskomą šalį. Deniui svarbiausia, kad Solomonas surastų vertingąjį deimantą, o Solomonas siekia kur kas daugiau – surasti savo sūnų... Šis akmuo turi ypatingų galių, galinčių pakeisiančių kiekvieno deimanto medžioklės dalyvio likimą...

SIMAS  2007-06-05 18:35:56 

Kaip ir daugelis Zwick'o filmu, sis manes nenuvyle. Filme pasakojama apie labai aktualia siu laiku problema. Aktoriu vaidyba superine, ypac DiCaprio, kuris siame filme irode jog gali vaidinti ne tik vaikezus ar romatikus, bet ir "kietus riesutelius". Trumpai sakant filmas SUPER.


INGRIDA  2007-03-21 17:51:08 

Filmas tiktai geras,man labai patiko.Tikroviskas,gera aktoriu vaidyba,beto nera trumpas tai spejama isijausti...Atspindetas vergu ir vietiniu afrikieciu gyvenimas...


CORELLA  2007-03-19 11:07:15 

Labai geras filmas, verta paziureti ir Jums. kazkuo panasus i filma "karo dievas", bet tikrai vertas demesio


JOVITA  2007-02-25 23:44:45 

Na, nuotykiu filmu as ji maziausiai pavadinciau... Tai veikiau drama. Tai tikrai geras ir rimtas filmas... Ir ji paziureti rekomenduociau ir jums...


ZIURETOJAS  2007-02-22 07:35:43 

Visai geras, gera meninė kokybė, emocinis užtaisas stiprus bet nemalonus. Apskritai šis filmas nuotaiką sugadina. Netinkamas išgleibusiems išlepintiems ir silpnų nervų žmonėms.


ZUZI  2007-02-16 22:52:34 

Di Caprio kaip buvo taip ir liko geras aktorus. Deja, po Titaniko nepilnametes gerbejos jam prilipde pupuliuko etikete. Geriau pasidomekite kas grauze Gilberta Greipa...


PILIGRIMAS  2007-02-11 01:11:20 

Filmas tikrai labai patiko, dziaugiuos, kad nesusiviliojau per kompa ziuret, o nuejau i kinoteatra. Jau kelinta filma is eiles DiCaprio puikiai suvaidina, net ner ko lygint su jo vaidmenimis Titanike ir co. Paciam filme ir vaizdai grazus, ir veiksmo daug, ir afrikos zmoniu gyvenimas atspindetas, ir intriga, ir dar keletas ironisku juokeliu apie amerikonus. Tikra vertas demesio filmas.


SOUR  2007-02-10 22:28:43 

stulbinantis filmas,kas dar nemate pirmyn i kino teatra!gera vaidyba,grazus vaizai,idomus siuzetas.ypac patiko DiCaprio,galvojau jog jis po mazu dingsta nuo ekranu,taciau jis jis sugrizo su nepakartojamu Kruvinuoju Deimantu!


MIAU  2007-02-10 20:33:56 

Geras, patiko, bet jei vaidintu ne Dicaprio, butu tada Super, nes nuo senesniu jo filmu tokiu kaip Titanikas, i ji kaip i kieta vyruka nesiziuri :), Cia eina jis isikandes cigarete, geria viski ir vaidina kieta, cia jis man kazkodel pasirode kad nori but panasus i Brada Pita :), nu vienuzodziu, suvaidino jis puikiai, bet man i ji nesiziurejo rimtai.


MIAU  2007-02-10 20:33:55 

Geras, patiko, bet jei vaidintu ne Dicaprio, butu tada Super, nes nuo senesniu jo filmu tokiu kaip Titanikas, i ji kaip i kieta vyruka nesiziuri :), Cia eina jis isikandes cigarete, geria viski ir vaidina kieta, cia jis man kazkodel pasirode kad nori but panasus i Brada Pita :), nu vienuzodziu, suvaidino jis puikiai, bet man i ji nesiziurejo rimtai.Filmo aprašymas aplankytas kartų: 39128
1998-2022 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt