Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
GELBSTINT EILINĮ RAJANĄ (1998) 170 min.
Saving Private Ryan
Tikroviška karo laikų drama
JAV

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

1944-ųjų gegužės 6-oji. Sąjungininkų armijos išsilaipinimo Normandijoje diena. Diena, kai žuvo tūkstančiai. Diena, nulėmusi Antrojo pasaulinio karo baigtį. Jauni amerikiečių kareiviai, turintys užimti nedidelį molėto Normandijos pajūrio lopinėlį, kariniuose žemėlapiuose įvardintą "Omahos paplūdimiu", net neįsivaizduoja, koks pragaras jų laukia. Kupini ryžto ir vilties, jie veržiasi į krantą, kur siaučia švininis priešo ugnies uraganas. Daugelis kareivių, deja, nesulauks legendinės dienos vakaro… Vienam iš pagrindinių filmo herojų kapitonui John'ui Miller'iu išsilaipinimas Omahos paplūdimyje – didžiausias ir žiauriausias iš patirtų mūšių. Vos spėjus atsikvėpti po beprotiško mirties siautėjimo, jo laukia nauja, neįprasta užduotis. Trys našlės Rajan sūnūs žuvo kare. Gyvas liko paskutinis – eilinis Rajanas.

Aukšti armijos pareigūnai nutaria, kad karas jau baigėsi – jaunuolis privalo grįžti namo ir rūpintis skausmo palaužta motina. Kapitonas Džonas Mileris ir septyni geriausi jo kareiviai gauna įsakymą surasti priešo užnugaryje besikaunantį eilinį Rajaną ir gyvą bei sveiką pristatyti į armijos štabą, iš kur jis galėtų grįžti namo. Keliaudami per karo nusiaubtą šalį, skverbdamiesi vis giliau į priešo teritoriją, patirdami begalę pavojų, kiekvieną akimirką rizikuodami žūti, kariai pradeda abejoti įstatymo teisingumu. Kodėl jie turi šitaip rizikuoti, gelbėdami kažkokį eilinį? Kodėl vieno žmogaus gyvybė vertingesnė už aštuonių?

* * *

Naujausia režisieriaus Steven'o Spielberg'o juosta – ne tik įspūdingas ir žiaurus karinis filmas. Tai pasakojimas apie patriotizmą ir žmogiškumą, apie herojiškumą ir garbę, apie drąsą ir pasiaukojimą. Tai – jaudinanti žmonių santykių drama, filmas apie karo siaubą ir istorijos audrą, blaškomus žmonių likimus. Pagrindinį kapitono Džono Milerio vaidmenį atlieka dviejų "Oskarų" laureatas Tom'as Hanks'as. Eilinį Džeimsą Rajaną vaidina pastaruoju metu vis ryškiau šviečianti Holivudo žvaigždė Matt'as Damon'as. Seną fronto vilką seržantą Horvatą suvaidino puikus charakterinis aktorius Tom'as Sizemore'as.

GEDAS ETC  2005-05-09 14:16:53 

be abejo, skiriu 5, tačiau LABAI didelio įspūdžio nepadarė. tikėjausi kažko KITO. gerbiu Spelbiergą už istorinius filmus (tokius kaip ŠINDLERIO SĄRAŠAS bei šis), bet filmas PLONYTĖ RAUDONA LINIJA (taip pat apie II pasaulinį karą, tik kitoje Žemės pusėje. rež. Terrence Malick) man patiko labiau. kažką TOKIO turi tas filmas.


ZILL  2002-08-30 17:10:04 

Geras filmas. Bet nesupratau, kodel del vieno zmogaus daug kitu turi rizikuoti gyvybe


ZBYGNIA  2001-06-28 09:25:23 

siaip


IRMIS  2001-06-24 00:01:38 

zinoma, efektai kaip ir pojuciai ziurint filma stiprus, taciau pats siuzetas, deja, banalus.


VIKA  2001-03-24 22:18:04 

Nereikia karo. Sitas filmas butent apie tai ir turetu priminti.KAi ziuri, jausmas tox griaunantis, ypac jei skaitei Remarka-juk vokieciai irgi zmones. Ir nebelieka ko nekesti.. Labai patinka Henksas,todel apskritai gerai , kai personazas asocijuojas su paciu aktorium. Kieciausia vieta-ten, kur jie guledami laukia tanko:drebant zemi, girdisi vien metalinis mirties balsas. Verta pamatyti.


RG  2001-03-05 13:50:43 

Tai yra jega.Ir net ziuredamas sita filma antra karta nebuvau simtu procentu tikras kad jis pasibaigs taip, kaip pasibaige pirma karta...Siam filme scenarijus labai geras ir negali pasakyti , kaip kad kituose filmuose, kas liks gyvas. Tikroviski ir personazai - tarp ju nera saltakrauju visa zudanciu "rembo" pripustais raumenimis...Net ju vadas - kapitonas Mileris - turi trukumu - jam dreba ranka, jis nenori prisiminti praeities. Dar graziai atrodo viensa ten pavaizduotas stabo vertejas, kuri isspyre i zygi. Su savimi jis norejo pasiimti rasomaja masinele...Taciau jis isgelbejo vieno pasidavusio vokiecio gyvybe, paskui kai musiodraugai uzkabino kulkosvaidzio juostas i liepe nunesti kulkosvaidininkams,kai jie pritruks. O kai aplink ji eme cinkseti vokieciu kulkos, jis atsissedo ir verke, nes mate kaip ka tik nusove jo drauga, tuo tarpu kitiems jo draugams labai reikejo soviniu...Bet i gala ir jis "vyru" patapo - pasipriesino ziauriam cinikui vokieciui. sSiaip labai panasus i si filma yra


ETA  1970-01-01 02:00:00 

Niekada negalvojau, kad filmas apie karą gali patraukti mano dėmesį, bet pažiūrėjusi"G e R" savo nuomonę pakeičiau - sukrečiantis,nepamirštamas filmas, parodantis karo žiaurumus bei žmonių santykius ekstremaliomis sąlygomis.


KAREIVELIS  1970-01-01 02:00:00 

Tai labiausiai sukrečiantis filmas apie karą, kurį man yra tekę matyti. Neteisūs yra tie, kas sako, kad filmas yra žiaurus. Jis nėra žiaurus-jis yra realistiškas. Žiūrint atrodo, kad mirtis tau pati dvelkia į veidą. Būtinai pasižiūrėkite.


S  1970-01-01 02:00:00 

Tas filmas man panasus i sovietu laiku filmus apie kara. Is geros puses. Karo ziaurumas, zmoniu kancia ir tuo paciu momentu zmoniski santikiai tarp tu zmoniu. Momentas, kai kareivis gelbeja mergaite - labai pavyzdingas. Kai buvau dar mazas labai megavau ziureti filmus apie kara, kuriuos tada rode per TV. Ziurint si filma pamaciau kad tuos pacius dalykus pabreze ir "sovietiniai", ir amerikonu scenaristai. Bet apie "sovietu" laika susiformavo toks stampas, kad kai mano draugas, kuri sis filmas labai sukrete, paklause mano nuomones ir as suliginau si filma su "sovietiniais" filmais apie kara, jis mane kazkaip ne taip suprato ir, atrodo, isizeide.


DRAUGAS  1970-01-01 02:00:00 

Zmones, pries einant ziureti sita filma nepirkit popcornu ir cocacolu, nes skrandis neviskins dar pora valandu nuo tokiu kraujuojanciu kadruFilmo aprašymas aplankytas kartų: 14374
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt