Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
KARKLŲ ŽMOGUS (2006) 102 min.
The Wicker Man
Siaubo trileris
JAV, Vokietija
Premjera Lietuvoje: 2006 12 01
Kino platintojas: Acme

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

1973-siais viso pasaulio kino teatrus šturmavo britų režisieriaus Robino Hardy filmas "Karklų žmogus", kuris paliko ryškų pėdsaką kino istorijoje ir iki šiol yra laikomas klasikiniu siaubo trilerio žanro pavyzdžiu. Šis kūrinys vis dar nepraranda didžiulio susidomėjimo, atnaujintos DVD versijos leidimai gerina pardavimų rekordus, reikšmingiausios scenos nuolat patenka į baisiausių ir šiurpiausių momentų dešimtukus, o ištikimiausi gerbėjai nepamiršta įsimintinus personažus sukūrusių aktorių Edwardo Woodwardo ir Christopherio Lee. Be jokio honoraro sutikęs filmuotis britų kino dinozauras Christopheris Lee yra įsitikinęs, kad vaidmuo siaubo trileryje "Karklų žmogus" yra geriausias jo pasirodymas per visą 60 metų karjerą.

Todėl nereikėtų stebėtis, kad prabėgus 33-iems metams Holivudo studijos sumanė sukurti kino klasikos šedevro šiuolaikinį perdirbinį, kuriam pasiryžo vadovauti amerikiečių nepriklausomo kino režisierius Neilas LaBute (Lietuvos žiūrovams jis yra žinomas iš komiško trilerio "Seselė Beti" su Renee Zellweger ir romantinės dramos "Aistra" su Gwyneth Paltrow). Jis adaptavo, patobulino ir šiek tiek pakeitė originalųjį scenarijų, o pagrindiniam vaidmeniui įkalbėjo populiarųjį aktorių Nicolasą Cage'ą, kuris niekuomet neslėpė susižavėjimo 1973-ųjų kultiniu filmu. Atnaujintos siaubo trilerio versijos pasaulinė premjera įvyko 63-ojo Venecijos tarptautinio kino festivalio ne konkursinėje programoje.

Kalifornijos valstijos keliuose patruliuojantis ir motociklu važinėjantis policininkas Edvardas Malusas (akt. Nicolas Cage'as) tampa šiurpios tragedijos liudininku. Jo akivaizdoje jaunos moters vairuojamą automobilį taranuoja iš priešingos kelio pusės netikėtai išvažiavęs krovininis treileris. Pareigūnas dar mėgina išgelbėti nukentėjusiąją ir mažą mergaitę ugnies liepsnose ir dūmuose paskendusios transporto priemonės, bet visas pastangas nuslopina sprogimas.

Emociškai pažeistas ir kaltės jausmo kamuojamas policininkas stengiasi kuo greičiau atsigauti nuo žiauraus sukrėtimo ir kaip tik tuo metu sulaukia netikėto laiško iš buvusios mylimosios Vilou (akt. Kate Beahan). Prieš kelis metus nutraukusi gražius santykius ir palikusi sugniuždytą Edvardą likimo valiai mergina dabar maldauja jo pagalbos, kad padėtų surasti paslaptingomis aplinkybėmis pradingusią dukrelę. Vyriškis ryžtasi skristi mažu lėktuvėliu į Vašingtono valstijos miškų apsuptame ežere esančią salą. Vos tik atvykęs į laiške nurodytą vietovę, jis išsiaiškina daug keistų ir sunkiai suvokiamų dalykų apie čia įsikūrusią bendruomenę, kurioje šeimininkauja vien tik moterys.

Jos vadina viena kitą "seserimis" ir įvairiems fizinės jėgos reikalaujantiems darbams išnaudoja savo vyrus, kuriems neleidžiama ištarti nė žodžio. Užkietėjusios feministės sesers Summersisle (akt. Ellen Burstyn) vadovaujama bendruomenė aktyviai prižiūri bičių avilius, kaupia medaus atsargas ir kruopščiai ruošiasi keistam kasmetiniam religiniam ritualui. Išklausęs sielvarto ir liūdesio apimtos Vilou parodymų, policininkas pradeda sudėtingą detektyvinį tyrimą. Iš pradžių neįprastai besielgiančios močiutės, moterys ir merginos nekreipia didelio dėmesio į Edvardą, su kuriuo visos gyventojos bendrauja išskirtinai maloniai, bet nelabai nuoširdžiai. Vietinės mokyklos pedagogė Rouz (akt. Molly Parker), jaukaus viešbutuko prižiūrėtoja Honey (akt. Leelee Sobieski) ir pagrindinė salos gydytoja bei etatinė fotografė Moss (akt. Frances Conroy) lyg susitarusios tvirtina, kad niekuomet nepažinojo ir nematė pradingusios Rovan. Jų nuomonė yra vieninga - jeigu vis dėl to ši mergaitė kada nors egzistavo, tai ji jau yra nebegyva.

Bet nekviesto svečio surinkti svarbūs įrodymai greitai panaikina šypsenas bendruomenės narių veiduose. Jos susitaria vengti atvykėlio policininko, kuris vis labiau klimpsta į nenuspėjamą keistų tradicijų, medaus derliaus pagarbinimo ritualų, šokiruojančių aukojimų procedūrų ir religinio fanatizmo labirintą. Edvardas visiškai nenori tikėti salos gyventojų platinamu gandu, kad žavioji Vilou tiesiog išsigalvojo dukrelę, kurios niekuomet neturėjo. Kelių įtartinų pastebėjimų dėka jis nuprendžia pasikliauti savo asmenine versija, kas galėjo nutikti mažajai mergaitei.

Drąsusis policininkas nori kuo greičiau viską išsiaiškinti, nes vos kelios dienos beliko iki tradicinės pavasarinių aukojimų šventės, kurios metu bus sudeginta iš šieno supinta milžiniška "Karklų žmogaus" skulptūra. Užbaigti sudėtingą tyrimą iki galo Edvardą dar labiau paskatina iš Vilou lūpų išgirsta netikėta naujiena, kad būtent jis yra Rovan tėvas.

LINKSMAS  2006-12-13 20:24:03 

paimi bonka, kokakolos isipili 1:1 ir geri, deka alkogolio filmas patapo bent jau linksmas, o siaip tai Cages visai nusivaziavo. cia kaip Depa paeme i karibu piratus kad daugiau pinigu uzdirbti taip matyt ir Cage suagitavo. Zodziu nei siuzeto nei.....Na labai blogai


LV  2006-12-12 14:54:14 

gaila, kad nulio nera. toki slamsta seniai buvau bemacius. bet buvo vietu, pvz gale, tai jau pratrukau ir emiau kvatotis ant visos kino sales. net paplojau... nu **


NEPATIKO  2006-12-09 12:03:06 

Buvau prisiskaicius blogu atsiliepimu, bet vistiek nuejau i si filma. Gailiuosi. Jei ne Nicolas Cage-filmas butu visai slamstas, bet ir jis ne ka padejo, nes siuzetas nepataisomai blogas. Sitam 'siaubeke' kelis kartus visa sale juokes. Tikrai Cage pasisiukslino cia suvaidines.


GGG  2006-12-08 18:55:44 

Nicolas Cage vienas is mano favoritiniu aktoriu.. taciau pastaruoojyu metu filmai su juo Tragedija (Orų pranešėjas - nesamone, Pasaulio prekybos centras - lyg ir idomus, taciau vistiek ne tokiam garsiam aktoriui kaip jis ir pan.)..... Nezinau kodel jis pasirinko toki nieko verta filma... Galbut rezisierius pinigu jam nepagailejo.. bet pinigu manau jis ir taip daug turi, ir del tokio filmo gadinsi savo reputacija nemanau kad vertejo.... Cage geriausiai sekasi vaidinti veiksmo ir visokias dramas, bet tokie mistiniai visokie ir pan., jam kazkaip nelabai..... Tikrai nevera sio filmo ziureti, nebent nemokamai. bet moketi pinigu tikrai neverta... Tikiuosi naujas Cage filmas Ghost rider pakels jo reputacija.. Nors vaidina gerai, bet labai jau filmai niekam tike...


KABLUKAS  2006-12-07 20:55:17 

apsoliuti nesamone - per filma galima uzmigti. Nei idejos nei siuzeto. Nuvalkiotas filmas, net nepavadinciau mistiniu, o ka kalbeti apie kazkoki siauba. Taupykit pinigus - palinkejimas jums ir tokios nesamones neziurekit.


NAIKAS  2006-12-07 12:00:35 

Eh nicolas cage, toks geras aktorius, bet toki prasta filma pasirinko... siaip filmas visiskai nevertas demesio ir teko stipriai panuobodziauti jame... gal kam ir patiks toks letas, keistas, visai ne mistiskas ir pigiai naiviai sugalvotas... gal knyga ir idomi, bet na filmo ziureti tikrai neverta...


VYTAS  2006-12-04 17:07:02 

Na nei chia ten siaubo nei mistinis tas filmas! Tiesiog kitoks filmas, tikrai kiek primenantis Kaima, o juk Moterys istiesu buna plesrios!(((:


VYTAS  2006-12-04 17:07:02 

Na nei chia ten siaubo nei mistinis tas filmas! Tiesiog kitoks filmas, tikrai kiek primenantis Kaima, o juk Moterys istiesu buna plesrios!(((:


ZIUROVE  2006-12-04 09:44:53 

Aciu dievui, pagaliau sulaukiau ne siaubo (ne skerdyniu a la teksase) filmo, o mistinio filmo. Filmas idomus, patiko - vertas demesio.


MUNTIX  2006-12-03 23:55:47 

TRAGEDIJU TRAGEDIJA ... vat ka galiu pasakyt :DD i toki filma tai jauciu nebejciau net jei damoketu, laiko gaishimas... turi but bukas ir neishsilavines zmogus kad tox filmas padarytu tau ispudi... nu nesamoniu nesamone, bande susukt kazka imantraus bet gavosi filmas blogesnis uz The Village12
Filmo aprašymas aplankytas kartų: 15463
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt