Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
MARIJA ANTUANETĖ (2006) 123 min.
Marie Antoinette
Biografinė drama
Japonija, JAV, Prancūzija
Kalba:  anglų ,  prancūzų
Premjera Lietuvoje: 2007 01 12
Kino platintojas: Acme

Lankytojų reitingas:
Režisierė: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Amerikiečių režisierė Sofia Coppola pateikė asmeninę ir kontraversinę Prancūzijos istorijos versiją. 40 mln. JAV dolerių biudžeto kostiuminė drama ironiškai ir originaliai pasakoja apie jauniausią, nekenčiamiausią ir Prancūzijos visuomenės nesuprastą karalienę Mariją Antuanetę. Ją vaidinanti aktorė Kirsten Dunst sukūrė ypač drąsų ir seksualų vaidmenį, kuris nusipelnė aukščiausių įvertinimų pasaulinėje spaudoje. Įtakingojo prodiuserio ir režisierės tėčio Franciso Fordo Coppola'os dėka kūrybinė grupė gavo išskirtinį Prancūzijos vyriausybės leidimą filmuoti Versalio rūmuose, ištaiginguose soduose ir kitose realiose vietovėse. Visa tai neabejotinai pridėjo filmui autentiškumo, nes režisierė galėjo dirbti tikrame Marijos Antuanetės kambaryje, garsiojoje veidrodžių salėje ir kitose Versalio slaptose vietose, kur neleidžiami turistai. Didelę reikšmę turi puikus garso takelis, kuriame išmintingai suderinta simfoninė muzika ir romantiškojo roko dainos. Už kadro skambantys populiarių grupių "Bow Wow Wow", "Aphex Twin", "Siouxsie and the Bushees" ir "The Cure" kūriniai suteikė istorijai šiuolaikiškumo.

Daugelis prancūzų labiausiai tikėjosi pamatyti sceną, kaip karalienei Marijai Antuanetei nukertama galva, tačiau filmas baigiasi dar iki 1793-siais įvykdytos egzekucijos. Bet Sofia'os Coppola'os visiškai nedomino teismo procesai ir mirties bausmės vykdymas, nes ji pagrindinį dėmesį skyrė mistifikuotai Marijos Antuanetės personai. Pagal 2002-siais atspausdintą rašytojos Antonia'os Fraser biografinį romaną sukurtame scenarijuje režisierė leido sau laisvai interpretuoti daugelį istorijos faktų ir nevengė improvizacijos. Jai pavyko sukurti labai modernų, jaunatvišką ir gražų filmą, kuris prasideda 14-metės Marijos Antuanetės priverstiniu išsiuntimu į Versalį ir vestuvėmis su būsimuoju karaliumi Louisu XVI-uoju. Kadangi šis net 7 metus nekreipė jokio dėmesio į jaunąją žmoną ir nereagavo į jos nesuskaičiuojamus bandymus sugundyti, tai karalienė turėjo daug laiko pramogoms, šokiams, kazino, pyragėlių valgymui ir apsipirkimui parduotuvėse.

Atidžiau nagrinėjant Sofia'os Coppola kūrybą, jos filmuose lengva pastebėti nuoseklumą. Visi trys režisierės filmai yra absoliučiai skirtingi ir tarpusavyje nesusiję, tačiau savotiškai susilieja į vieną bendrą trilogiją. Kiekviename iš jų pasakojama apie jauną ir vienišą merginą, kuri prieš savo valią atsiduria nepažįstamame ir nepatinkančiame pasaulyje, bet įvairiais būdais mėgina ten surasti sau vietą.

AHA  2007-01-14 04:29:11 

sis filmas pirmiausia skirtas akims, tiesiog grazu ziureti ir apie nieka nereikia galvoti, nes giliu minciu jame nera, bet ir nereikia. filmas manau taike ne i istoriniu kategorija, o pacia tu laiku aplinka, visuomene. ja puikiai ir atspindi. man labai patiko, kad nerode giljotinavimo, nes kazkaip labai jau nuspejama pabaiga butu. siaip, keista, kad akcentavo pyragelius, antoinette garsejo kaip teikianti pirmenybe vyrams ir baliukams, o ne saldumynams.


JULIJA  2007-01-14 01:02:31 

Man filmas labai patiko. Tik princas (niu paskui kuris tapo karaliumi) pagal mane taj labaj blogaj suwaidino:)...Antuanete taj gawosi grynaj prie keksiu ( man rodos cia biski perdejo,nes wistiek karaliene negali tokia buti)...Bet apskritaj wisas filmas taj labaj idomus ir linxmas...


SEPULTURE  2007-01-12 19:28:08 

siaubas, o ne filmas! net nuotaika sugedo isejus


KAROLIS XIV  2007-01-08 08:34:27 

Taip, nemazai autentiskumo, taciau siuzeto minties truksta, o ypac zinant tai, kad visi svarbiausi karalienes gyvenimo ivykiai klostesi per revoliucija.


KARA MURZA  2007-01-06 21:56:31 

Vienintelis filmo privalumas - tai jo istorinis identitetas. Nes kaip zinia, beveik viskas buvo filmuota, ten kur ir vyko. Taip, kad siuo poziuriu "Marija Antuanete" netgi istorinis filmas. Nepaisant kritiku nuomones, Dunst vaidyba mane itikino, joje galima izvelgti karaliene. Prie filmo orivalumu galima priskirti ir sukneliu ir saldumynu gausybe.Bet tikriausiai bus zmoniu, kurie laisviausiai pramiegos ji, nes siuzetas is tikrujy nuobodokas. O ir 18 amziaus avalynes tarpe besimetancios krosuotes (!) gero ispudzio nedaro.12
Filmo aprašymas aplankytas kartų: 19490
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt