Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
PANO LABIRINTAS (2006) 119 min.
El Laberinto del Fauno  (Pan's Labyrinth)
Fantastinė drama T
Ispanija, JAV, Meksika
Premjera Lietuvoje: 2007 01 19
Kino platintojas: Acme

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Nepraleiskite progos pamatyti geriausią, efektingiausią ir jausmingiausią "fantasy" nuotykių dramą per pastaruosius keletą metų. Emociniu užtaisu šiam filmui neprilygsta net Peterio Jacksono įžymioji trilogija "Žiedų valdovas". Meksikietis Guillermo del Toro nuostabiai suderino pasakišką fantazijų pasaulį ir istoriniais įvykiais paremtą karinę dramą. Kūrinys jau dalyvavo 2006-ųjų Kanų festivalio konkursinėje programoje ir Meksikos kino akademijos sprendimu pretenduos "Oskarui" geriausio užsienio filmo nominacijoje.

Režisierius specialiai atsisakė "fantasy" žanrui būdingų taisyklių ir tiksliai apibrėžė įvykių laikotarpį. Jis sąmoningai pasirinko 1944-uosius, nes norėjo atkreipti žiūrovų dėmesį į vieną svarbiausių XX amžiaus problemų - fašizmą. Besibaigiant II-ajam pasauliniam karui Šiaurės Ispanijos gyventojai drąsiai stojo į pilietinį karą su paskutiniais fašistinio rėžimo palikuoniais. Brutualusis kapitonas Vidalis net nemano pasiduoti ir iškelti baltos vėliavos. Norėdamas kuo greičiau numalšinti maištą, nenumaldomas fašistas mobilizuoja ginkluotą smogikų būrį prie miško, kuriame slapstosi pagrindinė sukilėlių grupuotė. Kartu su juo į kaimo gyvenvietę atvyksta 11-metė mergaitė, kurios mama neseniai ištekėjo už Vidalio ir netrukus ruošiasi gimdyti. Mažoji Ofelija jaučiasi neapsakomai vieniša ir nekenčia žiauraus įtėvio, kuris rūpinasi vien tik negimusiu kūdikiu ir labai trokšta sūnaus.

Vieną naktį mergaitę pažadina į fėją panašus keistas vabzdys ir nuveda ją link miške esančio labirinto iš krūmų ir medžių. Būtent ten Ofelija sutinka gigantišką sutvėrimą vardu Panas, kuris netikėtai prabyla sodriu žmogišku balsu. Siaubūnas išdidžiai praneša mergaitei, kad ji yra prieš daugelį metų mirusios princesės reinkarnacija, bet tą reikia įrodyti atlikus tris labai pavojingas užduotis. Ofelija ryžtingai priima pasiūlymą ir įžengia į surealų magijos kupiną pasaulį, kuriame laukia daug neįtikėtinų nuotykių, siaubingų išbandymų ir susitikimų su mitiniais monstrais. Ji nenori grįžti į liūdną, kruviną ir karo nualintą realybę. Ji tikisi kuo greičiau pasprukti iš agresyvaus kapitono Vidalio prieglobsčio, bet trokšta pasiimti su savimi ir sunkiai sergančią mamą.

Holivude sukurtais stilingais fantastiniais veiksmo trileriais "Ašmenys 2" ir "Pragaro vaikis" Guillermo del Toro jau užsitarnavo solidžią reputaciją, bet šį kartą pakėlė savo galimybių kartelę žymiai aukščiau. "Pano labririntas" yra neabejotinai geriausias meksikiečių režisieriaus kūrinys-šedevras, kuris daugeliui žiūrovų primins nerealią pasaką, bet privers prisiminti fašizmo paliktus pėdsakus pasaulio istorijoje. Jus sužavės originalūs vizualiniai sprendimai, siaubūnų išvaizdos dizainas ir makijažas (pavyzdžiui, vienas iš sutvėrimų turi akis savo delnuose), puikiai nufilmuotas fantazijų pasaulis, įtikinama jaunos nežinomos aktorės Ivana'os Baquero vaidyba, ispanų aktoriaus Sergi Lopezo suvaidintas totalinio blogio įsikūnyjimas ir tiesiog nepamirštamai jausminga muzika, kurios pagrindinę melodiją dar ilgai niūniuosite ir švilpausite po seanso. Tai reto grožio didingas filmas, kurį norisi pamatyti dar ir dar kartą vos tik jam pasibaigus. Guillermo del Toro iki smulkmenų viską apgalvojo, todėl filme nėra nė vieno nereikalingo kadro, kiekvienas momentas turi prasmę ir visos scenos yra labai svarbios.

"Pano labirintas" yra pasaka suaugusiems, nes mažiems vaikams ji gali pasirodyti pernelyg baisi. Tai yra filmas apie meilę, šeimą, nemirtingumą, nekaltybę, visagalį likimą ir, kaip visuomet, gėrio kovą prieš blogį. Jame įvairiomis metaforomis iliustruojamas mūsų gyvenimo grožis ir siaubas, kurio niekuomet nereikia bijoti. Bet svarbiausia, šis filmas pasakoja paprastą istoriją apie mergaitę, kuri buvo princese.

Pažiūrėkite šį filmą, jeigu Jums patiko "Hario Poterio" serijos kūriniai, "Narnijos kronikos" ir trilogija "Žiedų valdovas".

AHA  2008-07-10 01:43:32 

Tikrai ypatingas, originalus filmas. idomiai pavaizduota, kas yra pasaka. kas galvojo, kad alisa stebuklu salyje ir broliai grimai yra pasaka, dabar gali pagalvoti is naujo. labai patiko, kad nepergrusta visokiais durnais efektais ar dialogais, tikrai toks grazus grazus filmas. tikras magiskojo realizmo sedevras.


ENIJA  2007-10-25 12:41:33 

Puikus filmas,graži pasaka,kuri kartais baugina ir čia pat intriguoja. Sunkus tuometinis gyvenimas ir kova už būvį tiek realybėje,tiek vaiko vaizduotės pasaulyje. Ir nebūtina jo lyginti su kitais fentazi žanro filmais, jie visi skirtingi.


MACD  2007-07-10 10:52:58 

Apie filmą: tikrai neblogas. Bet Žiedų valdovui neprilygsta. Apie filmo aprašymą: pateikiu citatą "Besibaigiant II-ajam pasauliniam karui Šiaurės Ispanijos gyventojai drąsiai stojo į pilietinį karą su paskutiniais fašistinio rėžimo palikuoniais." Taigi, akivaizdu, kad aprašymus kuria turbut koks 6 klasės moksleivis. Visų pirma, rašybos klaida - t.b. "palikuonimis", o ne "palikuoniais". Antra - jei nemoki istorijos - geriau iš viso patylėti. Su kokiais dar "paskutiniais fašistinio rėžimo palikuoniais" kova? Diktatoriaus Franko režimas gyvavo nuo 1936 m. iki 1978 m. Taip kad 1944 m. - tai paskutiniai parizanai kovojo prieš Franko fašistinį režimą.


GR  2007-02-24 13:08:07 

Labai geras filmas, kaip siaubo tai isties ispudingas


GABE  2007-02-15 15:05:09 

Visi tik ir kalbejo apie si filma,tai maniau ,kad jis bus ypatingas.Deje neradau nieko labai ypatingo.Kazko man jame truksta.Netgi nezinau ko,bet truksta.kazkaip be rysio jame viskas.Bet patiko mergaites santykis su mama,broliuku.Gerasirde buvo,pabaiga liudnoka.pats filmas ziaurokas.


ZIEDUNE  2007-02-11 22:40:31 

Filmo vaidyba, techniniai niuansai yra tikrai puikus. Vis delto kazko pasigedau. Keista tai, kad derinamas "fantasy" zanras su istoriniu brutualumu. Truksta rysio. Vis delto pamatyti tikrai verta dar ir todel, kad filmas europietiskas.


YAMUNA  2007-02-11 19:29:20 

Kaip ir tikriausiai daugelis mačiusiųjų šį filma, aš labai supykau dėl tikrai netikslios informacijos apie šį filmą. Nėra nieko bendro tarp Pano lobirinto ir Žiedų valdovo ar Hario Poterio (išskyrus mergaitės knygą, bei "mėgstančia žviegti" gėlę mandragorą). Nei siužetas, nei žanras nėrapanašus. Tai begalo įspūdingas, kupinas simbolikos, aštrus, bet tuo pačiu ir gražus filmas, kuriame vyksta fantazijų, troškimų ir įtempto "kažkieno" laukimo difuzija


BELEKAIP  2007-02-10 22:14:31 

Filmo pabaigoje pradejau verkt ir nesiliovau gera pusvalandi. vyras pagalvojo, kad man koks isterijos priepuolis...labai jaudinantis, prasmingas filmas, kiekvienas atras save, puikios metaforos, labai stiprus. noreciau ziuret ir ziuret. tik ta pabaiga...nera juk ji bloga, bet labai graudi..super super super


JŪRATĖ  2007-02-10 13:46:07 

Filmas nevertas dėmesio tų žmonių kurie mėgsta įdomų siužetą ir nuotykius. Tikėjausi, eidama į šį filmą, daugiau su stebūklais susijusių nuotykių, tačiau didžioji dalis veiksmo vyko normaliame pasaulyje. Buvo keli dėmesio verti dėmesio kadrai, bet tik keli :( Rekomenduoju žiūrėti piratus :D


HEHE  2007-02-09 21:03:48 

labai geras filmas. tupom chariom ziuret nepatartina, nes vistiek nesupras. filmo anonsas visiskai nevykes, geriau net jo neskaityti. o tokius recenzentus mesti ish darbo. turbut ir vel rashe nepaziureje filmo.Filmo aprašymas aplankytas kartų: 28047
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt