Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
LAIŠKAI IŠ IVO DŽIMOS (2006) 135 min.
Letters from Iwo Jima
Istorinis veiksmo filmas
JAV
Premjera Lietuvoje: 2007 03 09
Kino platintojas: Garsų pasaulio įrašai

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Oskaro“ laureatas režisierius Clintas Eastwoodas („Mergina, verta milijono“, „Menantis pikta“, „Mūsų tėvų vėliavos“) pristato istorinį filmą apie II-ąjį pasaulinį karą. Filmas nominuotas net 2 „Auksinio gaublio“ apdovanojimams!

Prieš šešiasdešimt metų JAV ir Japonijos armijos susitiko Ivo Džimos saloje. Po kelių dešimtmečių keli šimtai laiškų buvo iškasti iš kietos Ivo Džimos žemės. Šie laiškai suteikia balsus ir veidus saloje kovojusiems vyrams bei išskirtiniam jų generolui.

Japonų kareiviai išsiunčiami į Ivo Džimą žinant, kad iš ten jie tikriausiai niekada nebegrįš. Tarp jų – Saigo, kepėjas, kurio vienintelė svajonė yra dar kartą išvysti savo naujagimės dukrelės veidą, Baronas Nishi, olimpinis jojimo čempionas, žinomas visame pasaulyje, Shimizu, jaunas karo policininkas, kurio idealizmo dar neišbandė karas, ir leitenantas Ito, griežtas kariškis, kuris greičiau jau nusižudys, nei pasiduos.

Japonų gynybai vadovauja Generolas Tadamichi Kuribayashi, daug po Ameriką keliavęs kariškis, kuris, viena vertus, puikiai suvokia beprasmišką karo prigimtį, kita vertus, gerai išmano karo su amerikiečiais, didžiule armada besiartinančiais link Japonijos krantų, strategijas. Su nedidelėmis gynybos pajėgomis, kurias iš esmės sudarė tik japonų kareivių ryžtas ir vulkaninis salos peizažas, beprecedentė Generolo Kuribayashi taktika lemia netikėtą posūkį kare. Jo dėka mūšis, iš kurio amerikiečiai tikisi greitos ir lengvos pergalės, virsta herojiška ir sumania kova, trukusia net 40 dienų.

Beveik 7000 amerikiečių karių žuvo Ivo Džimoje. 20 000 japonų karių krito kovoje. Juodas Ivo Džimos smėlis sugėrė jų visų kraują, tačiau pasiaukojimas, jų pasipriešinimas, jų drąsa ir užuojauta išliko gyvi jų laiškuose, siųstuose namo.

* * *

Nepaprastas Clinto Eastwoodo susidomėjimas Ivo Džimos mūšiu baigsis dviem dideliais paraleliai statomais kino filmais – japoniškuoju „Laiškai iš Ivo Džimos“ ir amerikietiškuoju „Mūsų tėvų vėliavos“, kuriame režisierius stoja į kitą fronto liniją ir pasakoja istoriją amerikiečių akimis.

MUNIZ  2007-05-15 21:01:57 

Filmas tikrai puikus, ipatingai savo menine puse. Baimes, ilgesio, patriotiskumo jausmai perteikti labai gerai. labai megstu karinius filmas ir sitas filmas manau vienas geriausiu siu filmu istorijoje. Isiklausykit siu kareiviu... ju dialogu, ju abejoniu, ju dvasines kovos. Tai filmas visiems.


BEBRAS  2007-03-23 17:27:25 

Filmas tikrai nera ispudingas. Akivaizdus Clint Eastwood stiliukas - labai uztestos kalbos, psichologines scenos. Megstu karinius filmus, bet sitas tikrai buvo uztestas. Daugybe pasikartojanciu scenu. Filmas kitokios pategorijos (ne kulkos ir kraujas) bet jam tikrai kazko truksta. Paziuret ji vistiek reikia (taip galesite lyginti su kitais) tik pasistengti padaryti kuo pigiau:) gal per kompa.


SANHERIBAS  2007-03-20 10:02:06 

Man asmeniškai tai pirmasis filmas kuriame tap aiškai matyti žiauraus karo psichologinė pusė. Nors filmas ir žiaurus bet jame puikiai atsispindi žmogus, jo dvasios vidus ir tai kaip pasikeičia žmogus karo metu. Super filmas!nelabai megau Klinta Istwuda, maniau kad jis nemoka kurti filmų nes daugelis labai banalūs, bet po šio filmo supratau kad ir šis žmogus gali sukurti mini šedevrą!SUPER!!!!!!!!!!


:)  2007-03-17 23:16:51 

keciausia vieta kai zudesi japonai :)


GIEDRE  2007-03-11 14:11:52 

Nors apie kara filmu nemegstu, bet sis tikrai labai geras. Man sis filmas buvo apie stiprias vertybes ir japonu kultura.


UNGURIUX  2007-02-27 01:39:35 

Puikus filmas, turint ne vien ta grobu taskyma ant ekrano, bet japonu ryztu ir drasa. kur manyciau jokios kitos tuo metu kariuomenes kariai nebutu padare ar irode. PAziurekit daug ko nesitikedami, bet isigilinkite i sio filmo prasme,sekmes.Filmo aprašymas aplankytas kartų: 16657
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt