Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
300 (2007) 120 min.
300
Nuotykių ir veiksmo filmas
JAV
Premjera Lietuvoje: 2007 03 30
Kino platintojas: Garsų pasaulio įrašai

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Giminingi filmai: 
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Populiariu Franko Millerio grafiniu romanu paremta juosta „300“ pasakoja žiaurią senovinio Termopilų mūšio istoriją. Filmo pavadinime užkoduotas skaičius - karaliaus Leonido (vaid. Gerardas Butleris) vadovaujamų spartiečių skaičius, kuris buvo pasmerktas žūti iki mirties kariaujant su milžiniška persų valdovo Kserkso armija. Šių karžygių drąsa ir pasiaukojimas paskatina graikų tautas susivienyti prieš, atrodo, neįveikiamą, Persijos priešą. Pasaulyje pripažintoji Franko Millerio istorija prikeliama naujam gyvenimui kino ekranuose. Gyvo veiksmo ir virtualių vaizdų derinys savaip užfiksuoja individualią rašytojo sukurtą senovės istorinio mūšio viziją.

Virš 1200 specialiųjų efektų! Tikras XXI-ojo amžiaus kino šedevras, nufilmuotas naudojant moderniausias technologijas. Sukurta realybė pribloškianti – stiprus efektas didžiajame ekrane garantuotas! 300 Spartos karių prieš milijoninę persų armiją.

Kruvinas pasmerktųjų mūšis...

480 pr. m. e. eforai pasiuntė Leonidą, Spartos karalių, su 300 karališkosios sargybos karių ir 7000 sąjungininkų atlaikyti persų, vadovaujamų Kserkso, puolimą Termopilų perėjoje. Pasak tų laikų legendos, Leonidas apgalvotai ėjo į pražūtį: orakulas jam išpranašavo, kad Spartą gali išgelbėti tik vieno iš jos karalių mirtis.

Leonido vyrai atlaikė persų atakas pirmąsias dvi dienas - apsupta iš abiejų pusių Leonido kariauna buvo išžudyta. Leonidas žuvo kovos sūkuryje. Spartiečiai bandė atkovoti jo kūną iš persų, bet dėl milžiniško persų kiekio pranašumo jiems tai nepavyko ir persai jį išsinešė iš mūšio lauko. Herodotas teigia, kad Kserkso įsakymu negyvam Leonidui buvo nukirsta galva, o kūnas nukryžiuotas.

Jis buvo palaidotas su didžiule pagarba įskaitant ir labai nespartietiškus raudojimą ir gedulą (spartiečiai dažniausiai priimdavo mirtį mūšyje kaip faktą ir nepritarė išoriniam sielvartui, bet Delfų orakulas įsakė taip elgtis kaip ir paaukoti Spartos karalių, norint išsaugoti Spartą).

Mes menkai žinome aplinkybes, todėl sunku spręsti apie Leonido strategiją, bet jo heroizmas ir pasiaukojimas išlieka ne tik jo laikmečio žmonių mintyse ir vaizduotėje, bet ir žmonių, gyvenančių po tūkstančių metų po jo.

Leonido gyvenimas yra dramatiškai papasakotas grafinio romano forma autoriaus ir dailininko Frenko Milerio („Nuodėmių miestas“) 1998 m. knygoje „300“. Mileris panaudojo Termopilų mūšį kaip įkvėpimą veikėjui Dvaitui Makarčiui „Nuodėmių miesto“ istorijoje "Didelės storos žudynės".

SKY  2007-08-20 13:29:25 

Vienas iš mano mėgstamiausių filmų ;D] tikrai šaunus, vertas dėmėsio-->ir ne tik pats filmas(King Leonidas-->akt. Gerard Butler) ;D]


ARUNAS  2007-06-16 21:04:55 

tik noriu pasidziaugti kartu su tais kuriems filmas paliko dideli isputi, man paliko didziuli ispudi.MY QUUEN,MY WIFE,MY LOVE. net siurpai eina :) o skeptikams patarciau atidziau ziureti i detales,kokia vaidyba,ar kas is maciusiuju suabejojote spartieciu narsa? as tai ne :)


VYTUATUS  2007-05-18 02:01:27 

Nu istorijos tame filme buvo tiek pat kiek pas Jordona plauku ant galvos :D. Bet man patiko tai, jog nebuvo tu nuobodziu izangu, per kurias noris pamiegot ir palaukt kada prasides idomumas. Dar labai nustebino spec. efektai, dar ner kart nemaciau tokiu graziu kovu.


LUCASZ  2007-05-13 15:36:01 

filmas pradzioj ir vidury biski nuobodokos... bet gale wisai nieko pasidare.... garso efektaj liux ... sejp wisaj patiko:)


DIRK DIGLER  2007-05-04 13:20:02 

Filmas labai geras. Buvau nuėjęs dar kartą. Žiūrovams, tokiems kaip "nusivylęs" nedidelis patarimas. Jeigu einate į kiną iš anksto nusiteikęs, kad filmas nepatiks, tuomet iš viso neikite. Iš pradžių pasiskaitykite žiūrovų nuomonę. Žiūrovai jau parašė, kad eina į šį filmą dėl spec. efektų, detalių, garsų ir kitų šiuolaikinių kompiuterinių gudrybių. Jokios "tikrosios" istorijos čia nėra. Jeigu nepatinka/nesuprantate tokių kaip Tarkovskis,Almadovaras,Riazanovas tai pažiūrėjus filmą atsiliepimo turinys bus aiškus.


MARTYNAS  2007-05-03 21:00:10 

Filmas tikrai puikus, kai ji ziuri uzlieja toks keistas jausmas lyg atsidurtumei legendoje, kur daug kas nerealu, bet juk niekas nezino - gal taip ir buwo tada ;)


NUSIVYLĘS  2007-04-30 19:36:10 

Faktas, kad tai nėra istorinis filmas. Kaip fantastikos žanrui šis filmas taip pat silpnokas, jaučiausi lyg žiūrėčiau multiką: elementari ir pernelyg giliai nekapstyta, banali ir nuvalkiota garbės, laisvės, etc. idėja, kuri jau vien savo esme lenda per gerklę, pateikta dar primityviau. Viskas nuo A iki Ž nuspėjama, net ir batalinės scenos. Siaubingai nuvylė, kad net pastarosiose nebuvo nė lašo realistiškumo, kraupumo, taigi ir efekto jokio: sėdėjau ir žiovavau. Tie virtualūs raganosiai, "išgaruojantys" kraujo lašeliai, transvestitiškas "blogiukų" makiažas tiesiog kėlė juoką. O pernelyg aštrus vaizdo kontrastas ilgainiui ėmė erzinti. Nieko gero, žodžiu.


GERAS KINAS  2007-04-30 16:58:18 

Labai geras filmas!!!


INGRIDA  2007-04-29 19:59:32 

Nu nepaliko didelio ispudzio sis filmas,pabaiga netikusi,tokia liudnoka...Siaip gerai nufilmuotos scenos ir pakankamai ziauriu vaizdu maciau...Kazkodel rezisierius nepagalvojo ir padare Spartos karaliene paleistuve,as nesupratau tikio jos poelgio,kam to reikejo.Tad vertinu 4balais


DIRKDIGLER  2007-04-26 20:51:00 

Tai kitoks filmas negu mes įpratę matyti. Tai filmas apie laisvę, idealą, kovą su šlykštynėmis, korupcija ir meilę tėvynei, žmonai, vaikams... Tai kitoks požiūris į žmogaus kūną, jo fizines ir protines galimybes. Judesiai idealizuoti, išnagrinėti, sulėtinti arba pagreitinti lyg instrukciniuose kursuose apie kovą. Ašmenys nusmailinti parodomi iš arti, veidai išdaužyti ir purvini nejaučiantys skausmo. Niekados negalvojau, kad ietimi taip efektingai galima kovoti. Ginklai aštrūs, kerta kūno dalis kaip per svietą (iš tikro tai nerealu). Įgarsinimas irgi kitoks. Neišgirsi lapų šlamėjimo, vėjo ūžimo. Girdi tiktai tą kas reikalinga: balsus, smūgius, staugimą...Rodo tiktai tą kas reikalinga: ašmenis, kūną, deimantus, auksą, virpančias arba rėkiančias lūpas, prakaitą... Veidai įsimintini, skiriama daug dėmesio kaip S.Leone filmuose. Titrai filmo pabaigoje jėga. Tikrai rekomenduoju. Tai kitoks ir visomis prasmėmis nerealus filmas.Filmo aprašymas aplankytas kartų: 63260
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt