Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
HANIBALAS: PRADŽIA (2007) 117 min.
Hannibal Rising
Dramatiškas siaubo trileris
JAV
Premjera Lietuvoje: 2007 02 09
Kino platintojas: Acme

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Po penkeriomis "Oskaro" premijomis apšlakstytos "Avinėlių tylėjimo" sėkmės rašytojas Thomas Harris gavo viliojantį milijoninį pasiūlymą pratęsti Hanibalo Lekterio nuotykius. Taip 2001-siais knygynų lentynose pasirodė naujas romanas "Hanibalas", kurio keliuose pastraipose garsusis amerikietis užsiminė, kad rafinuotų manierų žmogėdra gimė ir užaugo prabangiame netoli Vilniaus. Tačiau režisieriui Ridley Scottui ši detalė nepasirodė pernelyg svarbi, todėl Lietuvos vardas išnyko iš siaubo trilerio su Anthony Hopkinsu, Julliane Moore ir žmonėmis mintančiais Florencijos paršiukais. Bet legendinis italų kilmės prodiuseris Din de Laurentiis tuo metu jau žinojo, kad kada nors reikės sugrįžti į praeitį ir papasakoti apie baisiausiu personažu kino istorijoje išrinkto Hanibalo Lekterio vaikystę.

2002-siais kino teatrų repertuarus pasiekė pakartotinė romano "Raudonasis drakonas" ekranizacija, o Thomas Harris jau pradėjo plėtoti vaizduotę, dėlioti mintis ir rinkti faktus naujajai knygai. Savo ruožtu, Dino de Laurentiis pasinėrė į ilgą aktorių atrankos procesą ir filmavimo vietų paiešką. Įkūnyti jaunąjį Hanibalą Lekterį peretendavo gausybė populiarių ir kiek mažiau žinomų aktorių, bet visus nukonkuravo 22-ejų metų prancūzas Gaspardas Ullielis, kuris vaidino Lietuvos kino teatruose rodytuose filmuose "Ilgos sužadietuvės" ir "Vilkų brolija", o taip pat labai puikiai pasirodė 2003-siais Kanų festivalio konkurse dalyvavusioje dramoje "Pasiklydę".

Vienu metu buvo garsiai kalbama, kad dalis filmavimo darbų bus atliekama Lietuvoje ir mūsų šalyje viešėjo Dino de Laurentiiso žvalgai, bet paskutinę minutę prodiuseris persigalvojo ir pasirinko Čekijos kino studijos paslaugas. Režisieriumi patvirtintas dramos "Mergina su perlo auskaru" kūrėjas Peteris Webberis epizodiniam, bet ypač svarbiam vaidmeniui pakvietė aktorę Ingeborgą Dapkūnaitę, kad dar labiau išlaikytų stiprias lietuviškas sąsajas.

* * *

Filmo veiksmas nukelia į 1941-ųjų birželį, kai nacių pajėgos surengė žaibišką nacių invaziją į Sovietų Sąjungos teritoriją ir per kelias dienas okupavo visas Baltijos šalis. Dar po kelių metų negailestingi naciai ir jiems tarnaujantys parsidavėliai lietuviai sužlugdo netoli Vilniaus ištaigingame dvare reziduojančios aristokratų šeimos gyvenimą. Tragiškų įvykių pasekoje žūsta Europos tapytojų meno kūrinių, rinktinio vyno ir pasaulinės svarbos literatūros veikalų kolekcionierius grafas Lekteris ir jo žmona iš Italijos kilusi aristokratė Simoneta (akt. Ingeborga Dapkūnaitė). Žiaurumu garsėjantys ir išbadėję okupantai nužudo ir suvalgo jų dukterį Mišą (akt. Helena Lia Tachovska).

Tuo tarpu, vyresnysis garbingos ir kilmingos šeimos sūnus Hanibalas (akt. Gaspardas Ullielis) sugeba ištverti pragariškus likimo išbandymus ir pabėga iš karo nualintos Lietuvos. Psichologiškai traumuotas ir visus pinigus praradęs vaikinas atsiduria Paryžiuje, kur jį imasi globoti karo metu žuvusio dėdės Roberto žmona Leidi Murasaki (akt. Gong Li). Japonijoje gimusi ekstravagantiška, žavi ir paslaptingoji ponia suteikia gyvenamąją vietą ir rūpinasi Hanibalo Lekterio išsilavinimu, kurį visuomet labiausiai akcentavo jo tėvas. Jaunuolis dar nepamiršo Lietuvoje įgytų užsienio kalbų, matematikos, medicinos, astronomijos, muzikos, dailės, teisės žinių, o Leidi Murasaki unikaliais metodais padeda tapti kultūringu ir rafinuotu žmogumi.

Prieš jaunojo Hanibalo akis atsiveria nauji veiklos horizontai. Jis neapsakomai susižavi mirusių žmonių kūnų studijavimu, kur netrukus perauga į nesveiką maniakišką aistrą. Kiekvieną dieną darbštumu ir kruopštumu pasižymintis vaikinas kaupia neįkainojamą patirtį, organizuoja eksperimentus ir užauga išskirtiniu daktaru. Bėgant laikui II-ojo pasaulinio karo košmarai išsitrina iš jo atminties, tačiau prisiminimai apie brangiausių šeimos narių patirtas kančias neduoda Hanibalui ramybės. Šių prisiminimų negali nuslopinti netgi Leidi Murasaki skleidžiama meilė ir pasiaukojantis gerumas.

Galiausiai jis ryžtasi dar kartą sugrįžti į savo praeitį ir atkeršyti už tėvą, motiną, o svarbiausia už savo seserį, su kuria nuo pat ankstyvos vaikystės buvo užmezgęs ypatingą ryšį. Jis išsiruošia į kruviną kelionę, nes trokšta surasti visus atsakingus už visam gyvenimui patirtą traumą. Vieną po kito jaunuolis sumedžioja naciams tarnavusius tautos išdavikus ir negailestingus padugnes, kol pagaliau ateina laikas suvesti sąskaitas su žiauriuoju nacių kolaborantu lietuviu Vladžiu Grutu (akt. Rhysas Ifansas).

Būtent taip gimsta intelektualaus daktaro, elegantiško gurmano, subtilaus žmogėdros ir serijinio žudiko Hanibalo Lekterio legenda.

AAAI..  2007-02-28 15:08:22 

Pagrindis veikejas simpatiskas,TEISINGAS(ko nepasakytum apie kompanija kartu su mum buvusia), o siuzetas - pigus siaubo filmas,scenos matytos anksciau..


VLADISLAVAS  2007-02-28 12:40:47 

Jo filmas tikrai nuosekliai ir tvarkingai pastatytas, nevargina ir miegoti nesinori.. :) beje radau hannibaltour.eu tikiuosi lietuviai savo turistiniame ture nustebins turistus!


GIRTS  2007-02-25 14:35:24 

Na filmas vertas demesio, kaip jau anksciau buvo sakyta del lietuvisku pavadinimu pavardziu ir kt. tai tikrai neesme jame. Be to rezisierius state filma pagal knyga. O rasytojas tai juk viska isgalvojo, juk tai nera autentiska kazkada buvusi istorija. Kas del siuzeto tai zmoniems su mazesniu intelektu sunku perprasti kas siame filme dedasi. Sako pradzia gera, nes tankai saude lektuvai sproginejo ha ha banalu. Esme tai zmogasu, Hanibalo, smegenyse ir kas jose dedasi. Buvo nuomone, kodle jis toks ramus ankstesniuose filmuose, tai juk zmogus atkersijo VISIEMS. Bet matyt paragaves zmogienos negali sustot visa gyvenima :P


MILLA  2007-02-25 11:51:00 

Filmas labai idomus ir vertas demesio, ziurejau kine jau du kartus ir su mileu noru dar paziureciai, labai itrukiantis siuzetas, pastoviai neleidziantis atsitraukti nuo ekrano, o jau apie pagrindini vaidmeni vaidinanti aktoriu is viso atskira kalba (labai fainas) :)


KRISTINA  2007-02-23 08:41:32 

man filmas labai patiko,ka cia nusisnekat


PRIGERES  2007-02-23 00:22:57 

verta paziuret nes ?


RE  2007-02-20 10:54:04 

Gaila sugaišto laiko. Nuobodus filmas. Nepatiko nei vaidyba, nei siužetas. Veikejai, įkūnyjantys lietuvius, kalba su Borato akcentu, o jau vien vardai Grūtas, Grencas, Milko rodo, kad filmo statytojai nesivargino nors truputį pasidomėti, kas ta Lietuva, o pasitenkino nuvalkiotais šių dienų stereotipais.


DOMAS  2007-02-20 08:35:42 

Nevertas dėmesio filmas. Pradžia - taip intriguojanti, tankai, šaudo, na įdomu. O toliau? Visas įdomumas pasibaigė kai Hanibalas nuvyko pas tą japonę. Visą filmą, banaliai skerdė visus, šlykščiai tiesiog ir daugiau nieko. Nepatariu niekaip eiti į kino teatrą, nevykęs filmas visiškai.


SARAS  2007-02-19 21:39:07 

Tragiskas ir kvailas, neistoriskas ir pilnas klaidu, pradedant Medininku gelezinkelio stotimi, vardais ir pan. Dar vienas Boratas, tiktai lietuviska tematika.Kvailiai tie kas sugalvos nueiti. Geriau panai geliu nupirkite.


AURISM  2007-02-18 22:59:39 

truputeli gaila, kad visai neblogu filmu virtine apie Hanibala matyt uzbaige sis ketvirtas filmas...ir dar labiau liudina kad butent jame minimas Lietuvos vardas, nes po tokios ekranizacijos dar isvysti tesini nesinoretu ir per prievartaFilmo aprašymas aplankytas kartų: 23530
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt