Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
GO MEISTRAS (2006) 104 min.
Wu qingyuan
Drama
Japonija, Kinija

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Tylus, ramus ir nuostabus dzenbudistinis filmas ekrane sukuria sapno įspūdį. Režisierius Tianas Zhuangzhuangas (jo 1986-ųjų klasikinę dramą "Arklių vagis" Martinas Scorsese pavadino geriausiu dešimtmečio kino kūriniu) mėgina originaliu metodu rekonstruoti tituluočiausio ir garsiausio GO žaidimo čempiono Wu Quingyuano gyvenimą. Režisierius sąmoningai neaiškina Vakarų pasaulyje mažai kam pažįstamo žaidimo taisyklių, tik retkarčiais rodo varžybų momentus ir niekuomet neįvardyja nugalėtojo ar pralaimėtojo. Filmo kūrėją labiausiai domina vieno žmogaus bandymai išlaikyti psichologinę ir emocinę pusiausvyrą, ieškant gyvenimo tiesos ir mėginant sukurti tobulą žadimo planą.

Wu Quingyuanas gimė 1914-siais Kinijoje ir iki šiol nesiskundžia sveikatos problemomis. Ankstyvoje jaunystėje jis buvo pripažintas GO žaidimo vunderkindu ir pakviestas atvykti į Japoniją, kurios vyriausybė vėliau pasiūlė jaunuoliui šalies pilietybę. Jis drąsiai nesilaikė įprastų tradicijų ir kūrė unikalias žaidimo strategijas, todėl užsiaugino ne tik daugybę gerbėjų, bet ir nemažai aršių priešų. Bėgant metams Wu Quingyuanas gan lengvai išsikovojo nenugalimo lyderio reputaciją ir pelnytai tapo geriausiu GO žaidėju visame pasaulyje, o Japonijos gyventojai šį genijų pakrikštyjo nacionaliniu didvyriu. Jis daugiau niekuomet negrįžo į Kiniją ir sukūrė laimingą šeimą su Japonijos piliete Nakahara Kazuko. Net ir perkopęs 90-ties metų ribą, jis vis dar neprarado aistros žaisti GO ir rašo populiarias strateginio mąstymo knygas. Filmo prologe GO meistras pasirodys ekrane ir tiesiogiai susipažins su jį vaidinsiančiu aktoriumi.

GO yra Rytų šalyse populiarus stalo žaidimas, turintis akivaizdžių panašumų su šachmatais. Jis reikalauja abiejų dalyvių ištvermės, fenomenalios koncentracijos, energijos, emocijų, strategijos ir intelekto. GO yra žaidžiamas ant simetriškais langeliais padalintos medinės lentos, kurioje juodos ir baltos spalvos kauliukus galima judinti geometrinėmis kryptimis. Laimėtoju pripažįstamas tas žaidėjas, kuris kontroliuoja didesnę lentos teritoriją ir pašalina daugiau savo oponento kauliukų. Viena partija gali tęstis net kelias dienas, o čempionatas užtrunka ištisus mėnesius.

Niujorko, Romos, Londono, Pusano tarptautinius kino festivalius apkeliavusiame filme pasirodo daugybė žinomų Kinijos ir Japonijos aktorių, o pagrindinį vaidmenį atlieka vienas iš ryškiausių Azijos jaunosios kartos žvaigždūnų taivanietis Changas Chenas ("Trys epochos", "2046", "Eros", "Sėlinantis tigras, tūnantis drakonas", "Laimingi kartu").


Filmo aprašymas aplankytas kartų: 2156
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt