Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
PUSĖ NELSONO (2006) 107 min.
Half Nelson
Drama
JAV

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Vaidybiniame kine debiutuojančio dokumentalisto ir trumpo metražo filmų kūrėjo Ryano Flecko drama yra pagrįstai vadinama 2006-ųjų "tamsiuoju arkliuku" ir metų atradimu. Po pasaulinės premjeros "Sundance" nepriklausomo kino festivalyje drama tapo neginčytinu kritikų favoritu, o svarūs kitų prestižinių festivalių apdovanojimai lyg magnetas pritraukė žiūrovų dėmesį.

Dar didesnio įvertinimo sulaukė neabejotinai geriausią vaidmenį per savo karjerą sukūręs Ryanas Goslingas, kuris buvo pripažintas geriausiu aktoriumi Stokholme, Sietle ir Filadelfijoje, o taip pat užsitikrino JAV nacionalinės kino kritikų asociacijos ir Bostono kino kritikų apdovanojimus. Jis preciziškai ir nepriekaištingai įkūnyja jauną istorijos mokytoją ir krepšinio trenerį, kuris su dideliu užsidegimu ir pasiaukojimu dirba su 13-14 metų vaikais, bet už klasės durų peržengia padorumo ribą ir nesugeba pasipriešinti savo silpnybėms.

Charizmatiškas, linksmas ir draugiškas mokytojas Denas pamokų metu atiduoda visą savo energiją vaikams, kurie trokšta sužinoti kuo daugiau. Jie net neįtaria, kad mokytojas dažniausiai ateina į darbą neišsimiegojęs ir pavargęs, nes naktimis aktyviai dalyvauja sekso orgijose, uosto kokainą ir vartoja alkoholį. Denas yra priklausomas nuo narkotikų ir stengiasi paslėpti šią ydą nuo vaikų, tačiau po nesėkmingų krepšinio varžybų nebeišlaiko įtampos. Mergaičių tualete užsidariusį ir kreko dūmų paveiktą vyriškį netyčia sutinka 13-os metų mokinė Dreja, kuri jau buvo susidūrusi su panašiais dalykais savo šeimoje.

Penkiems nepriklausomo kino apdovanojimams "Independent Spirit" nominuota drama yra išplėsta 2004-ųjų "Sundance" kino festivalio didžiuoju žiuri prizu įvertinto trumpo metražo filmo "Gowanus, Brooklyn" versija. Jos veiksmas taip pat vystosi Niujorko rajone Brukline ir supažindina su įdomiais sudėtingo charakterio herojais.

Tai stiprus, sukrečiantis, liūdnas, tamsus, baisus, gilus, teisingas, humaniškas, linksmas, optimistiškas, puikus, ambicingas ir labai tikroviškas kūrinys, kuris sukels jums daug minčių, išmokys svarbių dalykų ir ilgam pasiliks atmintyje. Šio nepriklausomo kino deimantu vadinamo filmo tiesiog negalima praleisti.


Filmo aprašymas aplankytas kartų: 3014
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt