Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
VĖJAS, SIŪBUOJANTIS MIEŽIUS (2006) 127 min.
The Wind That Shakes the Barley
Drama
Airija, Italija, Vokietija

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Viena iš ilgiausių ir įspūdingiausių karjerų kine priklauso režisieriui Kenui Loachui, kuriam "Kino pavasaris" ir Britų taryba šiais metais dedikuoja specialią retrospektyvą. Per 46-erius metus vaidybinėse dramose, dokumentinėse juostose, trumpo metražo kūriniuose, TV filmuose ir serialuose režisierius išsamiai nagrinėjo svarbiausias socialines ir politines temas. Jis niekuomet nevengė sunkių, skausmingų, liūdnų klausimų ir siekė atskleisti tikrą, bekompromisinę tiesą, todėl šalia didžiulio būrio ištikimiausių gerbėjų užsiaugino daug nemylinčių priešų, kurie nuolat kritikuoja režisieriaus filmus net jų dorai neperžiūrėję. Kita vertus, beveik visi Keno Loacho kūriniai debiutavo garsiausiuose tarptautiniuose kino festivaliuose Kanuose (13 kartų), Berlyne (5 kartus) ir Venecijoje (3 kartus). Jie dar niekuomet nebuvo nominuoti "Oskaro" premijai, bet atsiėmė garbingus apdovanojimus už karjeros pasiekimus Toronte, Venecijoje, Turine, Lokarne, Londone, Peskaroje ir Bremene.

70-ies metų jubiliejų atšventęs Kenas Loachas nuėjo ilgą kelią iki "Auksinės palmės šakelės", kurią 2006-siais Kanų festivalio metu jam įteikė žiuri prezidentas Wongas Kar Wai. Šiuo prestižiniu prizu buvo pagerbtas naujausias režisieriaus filmas, kuriuo jis sugrįžo į praeitį ir priminė Airijos žmonių gyvenimą XX amžiaus pradžioje, įsigaliojus negailestingam britų režimui. "Mes tikime, kad šis filmas galbūt bus labai mažas žingsnelis, kad D.Britanija pagaliau pripažintų imperialistinės istorijos faktus. Jeigu mes papasakosime teisybę apie praeitį, galbūt netrukus galėsime išgirsti tikrą teisybę ir apie dabartį", - išmintingai kalbėjo laureatas, kuris vaizdavo aštuoniasdešimties metų senumo įvykius galvodamas ir apie dabartinę situaciją Irake.

Aštuntajame bendrame filme kartu su scenaristu Paulu Laverty jis pasirinko teisingiausią istorinį momentą ir priverčia pajusti, kokias pasėkmes išprovokuoja karas prieš stiprią, negailestingą ir brutualią okupuojančią jėgą. D. Britanijos vyriausybė aršiai kovoja prieš Airijos Respublikos susiformavimą ir specialiai įkuria du smurtiniais veiksmais pagarsėjusius būrius - Britanijos Juoduosius ir Ruduosius (po Didžiojo karo demobilizuoti britų kariai), kurie privalo padėti Karališkajai Airijos policijai malšinti šalyje prasidėjusius maištus. Savo ruožtu šalies nepriklausomybės siekiantys airiai smogia žiauriais išpuoliais ir pradeda sparčiai kurti Airių respublikinę armiją (IRA), kuri vėliau transformuojama į liūdnai pagarsėjusią teroristinę organizaciją. Kenas Loachas naudoja reikšmingą laikotarpį, kad papasakotų jausmingą istoriją apie tikrąją šių konfliktų kainą ir žmogiškasias aukas.

Poetiškai pavadinto filmo scenarijaus širdyje atsiduria du broliai, kurių gyvenimai bus įpainioti į nenuspėjamų, pavojingų, dramatiškų, kruvinų ir tragiškų įvykių voratinklį. Tedis yra ištikimas respublikonas, kuris nekenčia britų, drąsiai kovoja už laisvę, vagia ginklus iš policijos sandėlių ir prisijungia prie partizanų grupuotės. Jaunas gydytojas Damienas yra linkęs viską gerai apgalvoti ir tik po to priimti reikalingus sprendimus. Jis ruošiasi dirbti vienoje Londono ligoninėje, tačiau po žiauraus geriausio draugo nužudymo ryžtasi pakeisti planus, pasilikti gimtinėje ir mesti iššūkį sadistiškoms britų pajėgoms. Abiejų brolių ištikimybė savo pasirinktiems idealams susiduria su siaubinga realybe, kai jie nusprendžia siekti tų pačių tikslų visiškai skirtingais keliais.

Įstabų pagrindinį vaidmenį sukūręs airis Cillianas Murphy šiame filme demonstruoja ryškiausią talentą, kuris neveltui buvo įvertintas nominacijomis Europos kino meno akademijos ir D.Britanijos nepriklausomo kino apdovanojimams, o taip pat sulaukė žiūrovų ovacijų tarptautiniuose kino festivaliuose. 30-metis aktorius daugeliui kino ekspertų įsiminė emocingais pasirodymais filmuose "28 dienos po", "Betmenas: pradžia", "Mergina su perlo auskaru", "Šaltasis kalnas" ir "Pluto pusryčiai", tačiau tik bendradarbiaudamas su veteranu Kenu Loachu pelnytai įžengė į aukščiausiąją lygą.


Filmo aprašymas aplankytas kartų: 3327
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt