Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
VERSMĖ (2006) 96 min.
The Fountain
Fantastinė drama
JAV

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Venecijos ir Toronto tarptautiniuose kino festivaliuose debiutavusi fantastinė drama yra išskirtinė tuo, kad joje nėra panaudota nė vieno kompiuterinio efekto, o sudėtingiausios scenos buvo filmuojamos naudojant miniatiūrinius modelius. Režisierius Darrenas Aronofsky norėjo atsiriboti nuo kompiuterio ir sukurti kiek įmanoma tikroviškesnį filmą. Neprilygstamos dramos "Requiem svajonei" autorius naujausio kūrinio idėją puoselėjo daugiau nei 3 metus ir jau buvo sutaręs su aktoriais Bradu Pittu bei Cate Blanchett, tačiau paskutinę minutę viskas apsivertė aukštyn kojom ir ambicingas svajonių projektas dėl nenumatytų aplinkybių buvo trumpam užšaldytas.

Bet užsispyręs Darrenas Aronofsky nenuleido rankų, pergalvojo filmo koncepciją, sumažino biudžetą iki 35 mln. JAV dolerių, įkalbino australą Hugh Jackmaną, jam į porą pakvietė savo sužadėtinę Rachel Weisz ir neleido magiškajai versmei išdžiūti.

Filmas susideda iš trijų siužetinių linijų, kurios apima tris skirtingus laikotarpius - šiandieninę dabartį, šešioliktąjį amžių ir sunkiai įsivaizduojamą ateitį. Fantastinėje dramoje pasakojama apie meilę, mirtį, atgimimą, jausmus, reinkarnaciją ir gyvybės medį. Visa tai papildo jausmingai energinga kompozitoriaus Clinto Mansello muzika ir unikalūs vizualiniai efektai. "Iksmenuose" ir "Van Helsinge" populiarumo bagažą susikrovęs aktorius Hugh Jackmanas stebina fenomenaliai įkūnydamas tris personažus.

Savo profesijai atsidavęs gydytojas Tomis Kreo mėgina išplėšti iš mirties gniaužtų beprotiškai mylimą ir sunkiai sergančią žmoną Izzi. Ispanijos karžygys konkistadoras Tomasas Kreo išlieka ištikimas inkvizitorių apkaltintai šalies karalienei Isabelei ir mėgina desperatiškai ieškoti gyvybės medžio. 26-ajame amžiuje dėl mylimos žmonos mirties gedintis plikagalvis astronautas Tomas stengiasi išgelbėti ir išsaugoti gyvybės medį, kurio žievėje esančiose sultyse slypi nemirtingumo eliksyras, o kartu ieško tikrosios gyvenimo prasmės.

Kiekvienam kitokio ir prasmingo kino gerbėjui šis filmas taps nepamirštama kelione į amžinybę ir nemirtingumo paieškas.

PAUZĖ  2008-11-16 18:01:20 

Mano nuomone - šis filmas yra tobulas. Tiek garso takelis, tiek scenu filmavimas,tiek scenarijus,tiek aktorių vaidyba yra nepriekaištinga. Esu mačiusi daug filmų, tačiau jis paliko tokį įspūdį, kad neįstengiu jo pamiršt. Ir filmą ne karta peržiūrėjau - neįgrįsta. Be to - filmo vaizdai nėra kompiuterinės manipuliacijos - tai realiai paimti vaizdai iš bakterijų ar pastatytos dekoracijos. Rekomenduoju visiem žmonėms,kurie vertina tikrai kokybišką kina,ar noriu filmo,kurio siužetas nagrinėja egzistencijos klausimus ir susitaikyma su mirtimi.


ACCELERANDO  2007-05-14 11:35:31 

Filmas neeiliniam zmogui. Paziurejus si filma ir prisiminus po kiek laiko, atminty iskils ne siuzetas ar kazkas panasaus, bet butent ta aura kuri paveikia viso filmo metu. Privercia pasijusti nezemeje. Ispudingos filmavimo plonybes ir filosofija nusiuncia ziurova kazkur toli toli...Filmo aprašymas aplankytas kartų: 5762
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt