Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
VIS DAR NEREITINGUOTAS FILMAS (2006) 97 min.
This Film Is Not Yet Rated
Dokumentinis filmas
JAV

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Ar pikdami bilietą į kiną kada nors pastebėjote, kad kiekvienas filmas yra įvertinamas specialiu reitingu? Jis apriboja auditoriją ir nurodo žiūrovų amžiaus grupę, kuriai leidžiama apsilankyti viename ar kitame seanse. Lietuvoje kol kas į filmo reitingus mažai kas kreipia dėmesį ir jie yra tik rekomenduojamo pobūdžio. Tačiau JAV nuo filmui suteikto reitingo dažniausiai priklauso jo finansinė sėkmė, nes kino teatrai privalo griežtai laikytis nustatytų taisyklių ir neįleisti į salę netinkamo amžiaus žiūrovų. Garsiausi režisieriai tiesiog neturi kitokios išeities, todėl privalo paklusti niekam nežinomų ir kruopščiai užslaptintų vertintojų paskelbtam verdiktui. Kartais jiems tenka permontuoti savo filmus daugybę kartų ir atsisakyti geriausių scenų, kad tik gautų pageidaujamą reitingą.

Režisierius Kirby Dickas išdrįso atskleisti didžiausios paslapties uždangą kino industrijoje ir pažvelgti į 1922-siais įkurtos filmų reitingavimo organizacijos MPAA užkulisius. Pasirinkęs žaismingą ir linksmą stilių, jis apklausia advokatus, kino kritikus, mokytojus, rašytojus, žurnalistus ir režisierius, kurie prisimena keistas istorijas apie filmų reitingus.

"Oskaro" premijai nuominuotas dokumentikos veteranas gretina nepriklausomą kiną ir Holivudo studijų produkciją, filmuose rodomas sekso ir smurto scenas, gėjų meilės scenas su labiau įprastomis aistromis. Jis naudoja šmaikščius animacinius epizodus, archyvinius kadrus ir labiausiai diskutuotinų filmų ištraukas, kad detaliai paaiškintų reitingų skyrimo principus ir pateiktų intriguojančias išvadas.

"G" apibūdinami vaikiški filmai, "PG" - filmai visai šeimai, "PG-13" - filmai paaugliams, "R" - filmai suaugusiems, kurie gali su savimi pasiimti vaikus, "NC-17" - griežčiausia kategorija, draudžianti žiūrėti šiuo reitingu pažymėtus filmus vaikams, reklamuoti juos televizijoje ir spaudoje. Daugelį metų kino apžvalgininkai stebėjosi, kad kai kurie panašaus žanro filmai būdavo apdovanojami skirtingais reitingais. Pavyzdžiui, "Žiedų valdovo" trilogijos daliai "Karaliaus sugrįžimas" cenzoriai suteikė "PG-13" reitingą, o istoriniam epui "Dievo karalystė" jau reikėjo tenkintis žymiai griežtesniu "R". Sekso scenų gausa pasižymintys "Svajotojai" nusipelnė "NC-17", o žiauriomis ir šokiruojančiomis scenomis pagarsėjusi "Kristaus kančia" - tik "R". Įdomiausia, kad organizacija MPAA niekuomet neaiškina ir nekomentuoja savo sprendimų, bet leidžia pateikti filmą naujam reitingavimui..

Būtent todėl Kirby Dickas pasamdo profesionalę seklę, kuriai suformuluoja neįmanomos misijos užduotį - išaiškinti filmų reitingus nustatančios komisijos narių asmenybes, jų pomėgius, religinius įsitikinimus, šeimos sudėtį, padėtį visuomenėje ir kitokius intriguojančius faktus. Tuomet prasideda detektyvinis žaidimas be jokių taisyklių, kurio rezultatai praplės akiratį absurdiškai juokingomis ir šokiruojančiai teisingomis išvadomis. Galų gale drąsus režisierius nusprendžia surengti provokaciją ir nusiunčia komisijai dar nebaigtą šio kontroversinio kūrinio versiją, kuris lyg tyčia įvertinamas griežčiausiu "NC-17" reitingu. Nepaisant užsitarnautos nemalonės, tai yra vienas iš svarbiausių, aktualiausių, informatyviausių ir šmaikščiausių 2006-ųjų sezono dokumentinių filmų, kuris ne šiaip sau nusipelnė "Sundance" nepriklausomo kino festivalio publikos plojimų ir pozityvių kino kritikų recenzijų.


Filmo aprašymas aplankytas kartų: 3022
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt