Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
ALFA GAUJA (2006) 122 min.
Alpha Dog
Kriminalinė drama
JAV
Premjera Lietuvoje: 2007 04 13
Kino platintojas: Acme

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

2006-ųjų nepriklausomo kino festivalio "Sundance" uždarymo ceremonijos filmas sužavėjo žiūrovus ir kritikus, kurie gyrė patyrusį režisierių Nicką Cassavetesą už akinantį realistiškumą, tikrais įvykiais paremtą stiprų scenarijų ir puikią jaunųjų aktorių komandos vaidybą. Mažiau svarbius antro plano personažus dažniausiai įkūnyjantys Emile'as Hirschas, Antonas Yelchinas, Benas Fosteris ir dainininkas Justinas Timberlake'as gavo unikalią progą pademonstruoti savo tikruosius sugebėjimus.

Kriminalinės dramos personažų vardai yra pakeisti, bet visi ekrane rodomi įvykiai atspindi tikrus faktus, policijos pareigūnų surinktą medžiagą ir Kalifornijos aukščiausiojo teismo pateiktus duomenis. Pagrindinio herojaus prototipu tapo 1980-ųjų sausio 28-ąją gimęs narkomanas, aferistas ir žudikas Jamesas Jessie Hollywoodas, kuris yra laikomas vienu iš jauniausių asmenų, patekusių į FTB labiausiai ieškomų nusikaltėlių sąrašą. Jis beveik ketverius metus slapstėsi nuo teisėsaugos, sumaniai naudojosi padirbtais asmens dokumentus ir buvo suimtas tik 2005-ųjų pavasarį Brazilijoje. Šiuo metu jaunuolis laukia galutinio teismo sprendimo už 15-mečio berniuko Nicholaso Markowitzo nužudymą griežtai saugomame Kalifornijos kalėjime. Jeigu bus pripažintas kaltu, tai gali sulaukti įkalinimo iki gyvos galvos arba mirties bausmės.

Būtent dėl šios priežasties kūrinio prodiuseriai privalėjo nukelti premjerą viso pasaulio kino teatruose, nes Jameso Jessie Hollywoodo advokatai ilgai tempė laiką ir mėgino įrodyti, kad filmas turės įtakos prisiekusiųjų verdiktui, o taip pat siekė nušalinti nuo bylos tyrimo Santa Barbaros prokurorą Ronaldą J. Zoneną (jis formulavo kaltinimus garsiojoje dainininko Michaelo Jacksono byloje), kuris perdavė daug svarbios, reikalingos ir netgi užslaptintos informacijos režisieriui Nickui Cassavetesui. Patyręs teisėsaugos pareigūnas priėmė precedento neturintį kontraversinį sprendimą ir be jokio honoraro sutiko būti kūrybinės grupės konsultantu, tikėdamasis, kad viešai parodytas filmas padės sučiupti pavojingąjį nusikaltėlį (filmavimo proceso metu jis dar buvo laisvėje).

Filme Jameso Jessie Hollywoodo prototipu tapo narkotikų prekeivis Džonis (akt. Emile'as Hirschas), kuris dievina prabangų gyvenimo būdą ir smaginasi leisdamas laiką su geriausiais draugais Frenkiu (akt. Justinas Timberlake'as), Elviu (akt. Shaunas Hatosy) bei Tiko (akt. Fernando Vargas). Jų kasdienybę sudaro kokainas, marichuana, aistringas seksas, pusnuogės merginos, alkoholis, puikūs automobiliai, ištaigingos vilos ir smulkūs nusikaltimai. Nesibaigiančius pobūvius po karšta Kalifornijos saule šiek tiek paįvairina problemėlė - 1200 JAV dolerių prasiskolinęs narkomanas skinhedas Džeikas Mazurskis pradeda vengti susitikimų su Džoniu ir užsitarnauja jo priešo Nr.1 titulą.

Kai tik Džonis su sėbrais suvokia, kad Džeikas (akt. Benas Fosteris) net nesiruošia grąžinti pinigų už eilinę dozę, tai nusprendžia užsiimti psichologiniu šantažu. Vaikinai ryžtasi pagrobti atsitiktinai gatvėje sutiktą skolininko pusbrolį Zeką Mazurskį, kurį visais įmanomais būdais lepina turtingi tėvai Bučas (akt. Davidas Thortonas) ir Olivija (akt. Sharon Stone). Jaunieji gangsteriai šį poelgį vertina kaip gerą pokštą, todėl suteikia 15-mečiui berniukui visišką laisvę. Draugiškai nusiteikęs Frenkis užleidžia naiviajam Zekui (akt. Antonas Yelchinas) savo tėvo būstą Palm Springse, kur šis mielai pliekia kompiuterinius žaidimus, smaginasi alkoholiu, uosto narkotikus, flirtuoja su seksualiomis merginomis ir net praranda nekaltybę baseine.

Zekui akivaizdžiai atsibodo būti geruoju tėvelių sūneliu, tad jis neturi jokio noro sugrįžti namo. Bet berniukas realiai nesupranta tikrosios situacijos sudėtingumo. Viskas dar labiau susipainioja, kai pažįstamas advokatas paaiškina skolų išmušinėtojams, kad už nepilnamečio vaiko pagrobimą pagal įstatymus numatyta griežta bausmė. Kai Džonio neapgalvotą poelgį pradeda kvestionuoti netgi jam narkotikus nuolat tiekiantis tėvas Sonis (akt. Bruce'as Willis), tai jaunuolis mėgina surasti patį geriausią įmanomą būdą, kaip išlipti iš balos sausam.

Kelios spontaniškos idėjos pakeisti įvykių eigą visiškai nepasiteisina, dingusiojo sūnaus pasigedusi Olivija paskelbia intensyvias paieškas, kuoktelėjęs skinhedas Džeikas taip pat nenori likti nuošalėje, o tai reiškia, kad lengvo kelio atgal jau nebebus. Linksmi ir valiūkiški žaidimai baigėsi. Kalėjime nepageidaujantis atsidurti Džonis privalo rizikuoti ir priimti negailestingūs sprendimus, kurie nepatiks kitiems gaujos "Alfa šuo" nariams, o ypač Frenkiui, kuris spėjo broliškai susidraugauti su pagrobtuoju Zeku.

Tikroviškumu alsuojančiame filme nestinga žiauraus smurto, atviros erotikos, bjaurių poelgių, nepagražinto gyvenimo, niūrių akimirkų, juodo humoro, šokiruojančių kadrų. Dramatiški įvykiai prikausto dėmesį nuo pat pirmųjų minučių ir po seanso ilgam pasilieka atmintyje. Ši kriminalinė drama apie tamsiojoje pasaulio pusėje atsidūrusius, narkotikams atsidavusius ir žiaurius nusikaltimus vykdančius jaunuosius gangsterius neveltui laikoma nepriklausomo kino perlu. Tai visiškai kitoks ir neįprastas kinas, kurį pamatę liksite priblokšti ir nustebinti, o taip pat įsitikinsite, kad Justinas Timberlake'as moka ne tik saldžiai dainuoti. Jo emocionalus, sudėtingas ir įtikinamas moralinę dilemą sprendžiančio jaunuolio vaidmuo yra stipriausias filmo akcentas.

ALPHA DOG  2007-04-29 14:37:40 

sis filmas man paliko labai didely yspudy...sis filmas NUOSTABUS :)


BAMBOOCHA  2007-04-26 19:50:52 

Man šis filmas nerealiai patiko...Iš pradžių galvojau,kad tikrai nk vertas-žolytė,gėrimai ir pusnuogės mergos mafijos pavidale...Bet po to ,kai atsirado intriga,įdomu buvo ,kaip baigsis.O baigėsi tikrai sukrečiančiai ir netikėtai-tikrai nemaniau,kad tą vaikį nušaus-tikėjausi ,kad Timberleikas jį kažkaip išgelbės...O ir pastarojo vaidyba sakyčiau,net gi lb nebloga;)


KREPST  2007-04-25 13:26:15 

Filmas tikrai prastas... Nesupratau kodel ji leidziama rodyti tik nuo 16 metu, man pasirode atvirksciai kad jis skirtas butent iki 16 metu paaugliams:)Filmas pilnas anglisku, tik nesubrendusiems zmoniems budingu keiksmazodziu,kvaishu mergaiciu kratanciu savo neissivysciusias krutis, bei vaiku zaidimu su narkotikais.Sutinku kad tai budinga mazai daliai JAV visuomenes, bet kam rodyti kitiems be esmes sujungta siu dalyku misraine. Slykstu


MC  2007-04-24 11:39:28 

visu pirma uz pavadinimo vertima verteja reiketu susaut vietoj vaikinuko filme. alpha dog - sunu gaujos kieciausias, kuriuo visi gaujos nariai klauso. antra tie kas eina cia del veiksmo ne i ta kina eina. del degradu - tai tokiu degradu 90% jaunimo lietuvoj, o ar tamsta ne karta negeres ir zoles nerukes ir kvailiu dalyku nedares uz kuriuos poto reiketu susimoketi, tai tamsta turbut vienuolyne gyvena. galu gale turim visai nebloga filma - bet kazkaip nieko as nepajauciau kai vaikinuka susaude ar cia as kaltas ar rezisierius kazin. Vienu zodziu paziuret butina - tvirtas 4


ANGELLY  2007-04-23 18:46:02 

Alfa Gauja - is pradziu nuobodokas filmas ilgainiui issirutulioja i itempta drama, kuri ilgainiui privercia tave pasijausti tarsi ziurint dokumentini filma. Pabaiga sukrecia ir privercia susimastyti. Asmeniskai as po fiomo puse valandos klaidziojau be tikslo, nes negalejau atsigauti. Personazai puikiai sukurti ir tikroviski, neperdeta nei keiksmazodziu, nei kasdieniu "auksinio jaunimo" realiju. Visko tiek, kiek reikia. Verta ziureti tiek kine, tiek namie - bet kur. Is pradziu galvojau, kad antra karta nenoreciau sio filmo pamatyti, bet, praejus porai dienu, jauciu nora ji paziureti dar karta. O tai yra netiketa, kadangi nesu sio zanro gerbeja. Reziume - filmas tikrai geras ir ne vien todel, kad Justinas jame vaidina...;)


RIOT  2007-04-22 12:27:08 

Eilinė degradų gyvenimo ekranizacija. Gal ir įdomu pažiūret į J.T. bet pats siužetas - nusipampaliavusių amerikos urlaganų kasdienybė. Bevertis, normaliam žmogui nieko neduodantis filmas, po kurio peržiūros lieka veltui sugaišto laiko jausmas.


AHA  2007-04-16 19:08:08 

labai smagiai ziurisi, daug veiksmo, turtingo kalifornijos jaunimelio gyvenimas gan tikroviskai atvaizduotas. timberleiko vaidyba tikrai puiki. tikrai tikrai verta paziureti. ir pabaiga gera.


VZKRITIKAS  2007-04-15 14:58:23 

na sis filmas skamba idomiai alfa gauja, daugiau nieko idomaus jus ten nepamatysit, kas nori isleisti 10 lt, geriau paaukokit vaikams ar dar kam, tikrai neverta gaisti laiko. VZKritikas


EXPERT  2007-04-13 19:38:41 

geras filmas. sakyciau netgi originalus. kadangi, tai nera saudo-gaudo ir spec. efektu demonstracijos tipo filmas (nors ir kriminalas), tai galima ziureti ir ne kinoteatre.


MISS EGLSHYT  2007-04-05 17:32:35 

na maciau as ji kai buvo jo pasauline premjera , filmas idomus gal tik del pabaigos, kuri gan orginali. Ziurejau tik del J.T. todel tikejausi daugiau. Kas nebuvot kine tai ir neikit , parsisiukit is ftp ar dar kur nors :) i kina neikit tikrai neverta :)12
Filmo aprašymas aplankytas kartų: 16268
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt