Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
AUKSINĖS GĖLĖS PRAKEIKSMAS (2006) 114 min.
Man cheng jin dai huang jin jia  (Curse of the Golden Flower)
Veiksmo, istorijos, jausmų, nuotykių ir specialiųjų efektų spektaklis
Honkongas, Kinija
Premjera Lietuvoje: 2007 08 17
Kino platintojas: Acme

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Į Lietuvos kino teatrus trečią kartą užsuko unikalia vizija, estetišku stiliumi ir magišku jausmingumu pasižymintis kiniečių režisierius Zhangas Yimou. Būsimasis 2007-ųjų Venecijos tarptautinio kino festivalio žiuri komisijos prezidentas ir 2008-ųjų Pekino Olimpinių žaidynių atidarymo/uždarymo ceremonijų vyriausiasis režisierius už šį įspūdingą filmą buvo apdovanotas 4-iais Honkongo kino meno akademijos prizais ir nominuotas "Oskaro" premijai. Jausmingame istoriniame spektaklyje su išgalvotu siužetu apie Tango dinastijos karališkąją šeimą pagrindinius vaidmenis atlieka ryškiausi ir populiariausi Azijos kino aktoriai Chow Yun-Fatas ("Karibų piratai: pasaulio pakrašty", "Ana ir karalius", "Sėlinantis tigras ir tūnantis drakonas") ir Gong Li ("Majamio policija", "Hanibalas: pradžia", "2046").

Nustebinęs viso pasaulio žiūrovus ir kritikus stilingomis veiksmo dramomis "Bevardis" ir "Skraidantys durklai" Zhangas Yimou ryžosi ambicingiausiam išbandymui - suderinti efektingus Wuxia stiliaus Rytų kovos menus su Viljamo Šekspyro lygio melodramos peripetijomis. Jau nuo pirmųjų minučių stebuklingo grožio vaizdus fiksuojanti operatoriaus Zhao Xiaodingo kamera nublokš mūsų akis į menkai pažįstamą dešimtąjį mūsų eros amžių. Per sekančias dvi valandas tapsime šaltakraujiškų intrigų, užslaptintos korupcijos ir neišvengiamos tragedijos liudininkais. 

926-siais Kinijos karališkąją šeimą drąsko maištingas perversmas, o kadaise beprotiškai įsimylėjusių stiprių asmenybių jausmai jau atšalo. Klastingą išdavystę nujautęs Imperatorius (akt. Chow Yun-Fatas) palaipsniui ne savo rankomis nuodija neištikimą žmoną (akt. Gong Li). Net ir dalyvaudamas kruviname mūšyje jis spėja suformuluoti nurodymą patikimam gydytojui, kuris įberia mirtinas dozes persiško grybo miltelių mišinio į kas dvi valandas vartojamus vaistus nuo mažakraujystės (anemijos). Didingos šalies valdovas negali atleisti Imperatorienei už daug skausmo kainuojančią neištikimybę ir slaptus seksualinius santykius su jo paties sūnumi iš pirmosios santuokos karūnuotuoju princu Wanu (akt. Liu Ye), kuris taip pat yra užmezgęs antrąjį  meilės romaną su vyriausiojo rūmų gydytojo dukra Chan. 

Artėjant kasmetinei šventei karališkųjų rūmų pievoje pražysta nepakartojamą atmosferą skleidžiančios auksinės gėlės, t.y. geltonosios chrizantemos. Grandiozinio festivalio išvakarėse namo nelauktai sugrįžta Imperatorius ir jo sūnus princas Jai'us (akt. Jay Chou), kuris ilgiausiai kovojo alinančiame kare su mongolais prie šiaurinės šalies sienos. Per tuos lemtingus trejus metus jis spėjo išmokti svarbiausią tėvo pamoką - niekuomet nesisavink to, kas tau nebuvo duota.

Netikėtą pasirodymą rūmuose Imperatorius motyvuoja noru praleisti šventinį savaitgalį su visa šeima, bet iš tiesų trokšta galutinai užbaigti siaubingą sąmokslą. Savo ruožtu, jauniausiąjį sūnų princą Yu (akt. Qin Junjie) pradeda kamuoti akivaizdūs pavydo protrūkiai, nes jis pastoviai lieka pamirštas šešėlyje, o visą dėmesį pasigrobia du vyresnieji broliai. Savitvardą vis labiau prarandanti ir aistros geltonoms chrizantemoms apsėsta Imperatorienė išsiaiškina apie klastingą sutuoktinio planą ir blogėjančios sveikatos priežastį. Keršto demono apsėsta moteris nusprendžia imtis atsakomųjų veiksmų ir pradeda organizuoti Imperatoriaus pašalinimo procedūrą, pasinaudodama naivoko ir rūpestingo sūnaus Jai'aus lojalumu. 

Kvapą gniaužiančias epines mūšio scenas pakeičia sudėtingas ir komplikuotas siužetas su šekspyriškos tragedijos ingridientais, kurie supainioja išdavystę, incestą (kraujomaišą), brolžudystę, nunuodijimą, šaltakraujišką nužudymą, kerštą, apgaulę ir kitas tamsiausias žmogiškos sielos paslaptis.

Zhangas Yimou pasistengė sudėti į savo prabangiausią kūrinį viską, ko tik gali trokšti skirtingų žiūrovų akys ir širdys. Filmas pasižymi jaudinančiu scenarijumi, išradinga choreografija, didinga muzika, užburiančiais vaizdais, ryškiomis spalvomis užkoduotu simbolizmu, sensacingu meniniu apipavidalinimu su milžiniškomis dekoracijomis (specialiai filmavimo darbams buvo pastatyti tikro dydžio karališkieji rūmai), stilingais kostiumais, aktorių išvaizdą kardinaliai keičiančiais autentiškais perukais ir senoviško stiliaus makiažu, naujosios kartos specialiais efektais ir nerealaus fizinio pasirengimo reikalaujančiais akrobatiniais triukais.

Kitoks, netradicinis ir poetiškas efektingo veiksmo ir dramatiškų intrigų filmas Lietuvos kino teatruose jau rugpjūčio mėnesį. Trumpai jį galima apibūdinti trejais žodžiais: įspūdinga, gražu, nepakartojama!

Suteikite sau malonumą pamatyti dar vieną Azijos kino maestro Zhango Yimou šedevrą.

SSSS  2007-09-04 23:57:25 

nu , sakyciau nuobodokas, kaip tiketasi daugiau masiniu scenu, o cia buvo visiska drama , man buvo nelabai idomu, nes nelabai megstu sios salies dramos zanro filmus. cia mano nuomone:)


FORTUNA  2007-08-25 22:54:43 

Iš tiesų filmas puikus. Komentaruose buvo rašta, kad nesuprato, kodėl filmo pabaigoje padaugėjo imperatoriaus armija. ogi neatidžiai žiūrėjai. labai aiškiai buvo galima suprasti kodėl, nes pats imperatorius pasakė, jog apie sąmokslą jam papasakojo jo sūnus. taigi jis kuo puikiausiai galėjo jam pasiruošti ir padidinti jau taip milžinišką armiją. šiaip labai geros scenos, puikiai pastatytas filmas. tik dėl koridorių sutikčiau, pabodo vis juos pačius matyti. patariu nueiti pažiūrėti, negaila tų 13lt, šaunus, turtungas filmas.


ZIUROVAS  2007-08-19 19:10:49 

tai kostiumine drama, kurioje noreta isvystyti heroju asmeninius charakterius. Rezisierius per minimalu laiko tarpa norejo maksimaliai atskleisti savo personazu charakterius; rezultatas-viskas per daug teatraliska, kiekvienas epizodas atrodo kaip atskira filmo tema, kurie poto persipina vienas su kitu ir galiausiai issirutulioja i liudna atomazga. Filme vaidina puikus aktoriai, nepriekaistinga ju vaidyba (ypac tu, kurie "uzsibuna" ilgeliau ekrane), labai grazios antraplanes kines aktores(malonumas akims); tiesa nuo visu tu auksiniu dekoraciju pradeda greitai akyse raibuliuoti ir erzinti vis tie patys rumu koridoriai(toks jausmas, kad nemate reikalo daugiau ko nors parodyti). Ziureti buvo gana smagu, bet del rezisieriaus noro atskleisti nors kiek daugiau pagrindiniu ir salutiniu heroju savas istorijas, filmas gavosi gana uztestas, bent jau iki tikro "veiksmo" scenu. Kas nustebino, tai filmo finalas; bent iki jo galo filme buvo parodytos apyliges tiek imperatoriaus, tiek imperatorienes politines ir karines jegos. Ir kai pabaigoje viskas pakripo vieno is ju nenaudai, buvau gana nemaloniai nustebintas-nelabai daug logikos cia izvelgiau (tiksliau koldel taip atsitiko net nebandyta uzsiminti). Nezinau kodel rezisierius pasirinko toki finala - gal cia gludi kokia tai gili uzkoduota mintis? Pats filmas gal kiek ir atrodis butaforiskas, bet ji ziureti tikrai malonu, ypac tiems, kam patinka teatraliskai pastatytos melodramos. Puikus Gong Li ir Yun-Fat Chow aktoriu duetas.


ALGYZ  2007-08-17 14:23:14 

Filmas neblogas, nors House of Flying Daggers man labiau patiko


KLERKAS  2007-08-05 23:15:25 

labai abejoju kad tada kinijoje buvo tokios sukneles su papais


DZI-A-DZOU  2007-07-30 14:17:01 

Jeigu Filmas bus toks kaip 'skraidantys durklai' tai eisiu scenarijus man nelabai, bet kaip jie musasi man patinka.


FILMOMANAS  2007-07-16 08:35:40 

Labai geras filmas-kovu scenos super,aktoriu vaidyba irgi-panasus i House Of Flying Doggers.Filmo aprašymas aplankytas kartų: 14859
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt