Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
KAMBARYS 1408 (2007) 94 min.
1408
Psichologinis siaubo trileris
JAV
Premjera Lietuvoje: 2007 08 03
Kino platintojas: Acme

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Geriausias šių metų siaubo trileris. Viena iš stipriausių rašytojo Stepheno Kingo ("Žalioji mylia", "Pabėgimas iš Šoušenko kalėjimo", "Švytėjimas") novelių ekranizacijų. Psichologinis gąsdinimas žymiai efektyvesnis už žiaurų ir kruviną smurtą. Daug įmanomų interpretacijų paliekantis stiprus ir nenuspėjamas finalas. Taip švedų kilmės režisieriaus Mikaelio Hafstromo ("Blogis", "Sugundytas") naujausią filmą sutiko įtakingiausi JAV kino kritikai.

Populiarusis aktorius Johnas Cusackas vaidina Kalifornijoje gyvenantį turistinių vietovių gido autorių. Jis mėgsta rašyti apie garsiausius Amerikos teritorijoje esančius objektus, kuriuose žmonėms vaidenasi. Keistą darbą mėgstantis vyriškis netiki jokiais vaiduokliais, visagaliu Dievu ir pomirtiniu gyvenimu. Staigi mažos dukrelės Keitės mirtis pavertė jį užkietėjusiu skeptiku. Netikėta tragedija atšaldė Maiko jausmus žmonai, todėl kadaise įsimylėję sutuoktiniai beveik nebendrauja. 

Maikas nuolat seka informaciją apie juodosios lemties paženklintas vietas, todėl susidomi intriguojančiais gandais apipintu Niujorko viešbučiu "Dolphin". Nepažįstamas anonimas ką tik atsiuntė jam atvirutę, įspėjančią jokiais būdais neįžengti į kambarį Nr. 1408. Rašytojo interesą dar labiau padidina telefonu išsiaiškintas faktas, kad minėtas kambarys yra visiems laikams užrezervuotas, t.y. šeimininkai jau neįleidžia ten lankytojų. 

Vos atvykęs į Manheteno rajoną Maikas susitinka su viešbučio valdytoju Gerardu Olinu (akt. Samuelis L.Jacksonas), kuris dar kartą įspėja apie realią grėsmę gyvybei ir primygtinai rekomenduoja pasirinkti bet kurį kitą kambarį. Tačiau konkretų tikslą turintis autorius nenori svarstyti jokių alternatyvų. Maža to, jis net neabejoja, kad kalbos apie prakeiktame kambaryje įvykusias savižudybes, žiaurius susižalojimus ir kitokias keistas anomalijas yra tik kruopščiai apgalvotas melas.

Nepaisydamas pakartotinų įspėjimų ir maldavimų rašytojas drąsiai ryžtasi užsidaryti kambaryje Nr. 1408. Jo nesustabdo informacija, kad per pastarąjį mėnesį net 4 žmonės susidūrė su rimtomis problemomis, o viena moteris dėl nežinomų priežasčių išsidūrė sau akis. Per 95-erių metų istoriją būtent šiame kambaryje mirties giltinę pasitiko 56 turistai.  

Pirmas įspūdžiai pernelyg nesužavi, nes tai pasirodo paprastas, eilinis ir nieko neišsiskiriantis kambarys. Tačiau Maikas kruopščiai patikrina ir atidžiai apžiūri kiekvieną kampą, o patirtus įspūdžius įrašo į diktofoną. 

Bet netrukus kambaryje Nr. 1408 prasideda keisti paranormalūs reiškiniai, kuriuos didelę patirtį sukaupusiam Maikui pakelti per sunku. Norėdamas išvengti paranojos priepuolio jis nusprendžia išsiregistruoti iš viešbučio šiek tiek anksčiau, tačiau sužino dar baisesnį dalyką, kad to padaryti jau nebeįmanoma. Kambario durys neatsidaro. Susisiekti su viešbučio personalu nepavyksta. 

Maikui teks per prievartą likti "sušiktai blogame", neeiliniame, formas keičiančiame ir kraupias paslaptis saugančiame kambaryje iki nuomoje nurodytos dienos.  

Nevažiuokite į jokius "Nakvynės namus", pasidėkite visus "Pjūklus" garažo lentynoje, neatsiliepkite į draugų "Skambučius", pamirškite audienciją pas "Mirčių kolekcionierių" ir daugiau nesapnuokite "Šmėklų". Jūsų laukia psichologinio siaubo atrakcionas su nenumaldoma įtampa, paranojiškais pojūčiais, juodo humoro momentais, bauginančiais garsais ir įspūdingais specialiais efektais.

VYTAUTAS  2007-12-16 03:43:30 

Siam filmui galima duoti tris ivertinimus. 1 uz izanga, 5 uz destyma ir 3 uz pabaiga. Taigi is viso iseina 3. Siaubio filmuose, kur emsme yra kazkoks paslaptingas skaicius, dazniausiai izanga buna labai ilga, kad leistu isijausti ziurovui i ta mistika, kuria suteikia tas skaicius (pvz. filme 23 su jimu keriu). Cia tiesiog pateikiamas vienas paaiskinimas: "neik i ta kambari, nes ten mire kruva zmoniu". Ta dalis labiausiai nepatiko. Bet paskui vis delto filmas suzavejo savo originalumu bei geru minties perkelimu is knygos i filma. Pabaiga gal ir nebloga, bet jau labai sabloniska. Tokia pabaiga labai lengva nuspet. Zinoma, cia tik subjektyvi nuomone, kiti gali filma ir kitaip interpretuot.


ARUNAS  2007-09-23 23:05:32 

idomus pastebejimas: filmas patiko visiems truputeli subrendusiems zmonems. O daugeliui "niolikiniams" jis "monotoniskas, nuobodus, neidomus" ir pan. Ir visos tokiu nupiepusiu komentatoriu nuomones pagardintos iskaipymais: a la "labaj liewas feelmaz, mirew ish nuobodoolio". Kazkiek labiau subrendusiems zmonems, kurie bent taisyklingai raso ir masto ne narkotiku prifarsiruotomis smegenimis, sis filmas tikrai patiko arba bent buvo vertas pamatyt. O tai pacuku kategorijai patariu ziuret "Simpsonus", "Transformerius" ir kita slamsta. Ten galesit reikstis panasiai kaip: "jeeee kox shoostraz feelmaz, ejsioo dar trees kartoos zhiooret!!!"


MINDAUGAS  2007-09-20 10:06:06 

Filmas nevertas rimtesniop demesio. Pigus pastatymas. Taip, kartais yra momentu, kurie "veikia" taciau tai daugiau garsas ir standartinis siaubo fimo netiketumo laukimas.


MINDAUGAS  2007-09-06 16:50:28 

Sis filmas man tikrai patiko, jau senokai nemaciau tokio gero filmo, siulau nueiti ir kitiem, pats mielai nueisiu antra karta paziureti :)


MACD  2007-09-05 20:07:30 

Viena geriausių Kingo ekranizacijų, kurias galima statyt į vieną eilę su "Dvikova" ar "Švytėjimu".


GFDGF  2007-09-01 23:40:05 

Siaubo filmas .... nu kartais būna ir baisoka . bet prisižvengiau. šeip kaip filmas fainas :D


CB  2007-08-30 14:29:31 

manau viena is geriausiu Kingo ekranizaciju, siu metu tikrai geriausias siaubo ir itempto siuzeto filmas.


DEIMANTE  2007-08-27 08:32:58 

na filma tikrai verta ziureti. kadangi esu macius tikrai daug siaubo filmu tai turiu su kuo palyginti. buvo vietu kai tikrai dauguma slepesi po kedem is isgascio. siuzetas visiskai nenumanomas, privercia net truputeli nervuotis uz pati heroju. toks filmas sakyciau vienas is originalesniu. saunu:P


RASA  2007-08-22 22:47:16 

Tai daug daugiau nei siaubo filmas.Kambarys, kaip supratau, tramdė gyvenimo nevertinančius, skeptiškus ir egoistiškus žmones. Kurie pasirodė silpni ir nusižudė. Visą filmą herojus laviravimo tarp gyvenimo ir mirties.Kūdikis už sienos/vanduo simbolizavo gyvybę/gyvenimą Sniegas ir didelis karštis - mirtį ir vidinius konfiktus. Tranki muziką sumaištį herojaus sieloje. Herojus buvo ir trumpam apkurtęs. Tai tarsi priekaištas iš praeities, kad nesiklausė pasaulio. Nepralaužiamos sienos - abejingumo aplinkai simbolis. Tik ištrūkęs iš savo kiauto ir pamynęs savo principus jis išsilaisvino. o filmo pabaiga stulbinanti... žodžiu nereikia tiesiogiai suprasti tai ką matai ar girdi...


MINDAUGAS  2007-08-20 23:55:53 

Ar šitie aprašymai skirti imbecilams? Buvau filme, patiko, ačiū Dievui neskaičiau aprašymo čia, nes maždaug 40-50 % filmo atpasakota. Būtent - atpasakota. Ir taip su beveik visais filmais.Filmo aprašymas aplankytas kartų: 27521
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt