Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
AUKLĖS DIENORAŠTIS (2007) 105 min.
The Nanny Diaries
Romantinė komedija
JAV
Premjera Lietuvoje: 2007 09 28
Kino platintojas: Acme

Lankytojų reitingas:
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Amerikiečių nepriklausomo kino režisierių šeimyna Shari Springer Berman ir Robertas Pulcini (juos išgarsinęs originalusis filmas "Amerikietiška puikybė" Lietuvoje buvo rodomas tik per kabelinių televizijų kanalus) pagaliau užbaigė naują kūrinį, kurio su nekantrumu laukia visi gero arthauzinio kino gerbėjai.

Jausmingoje ir humoristinėje istorijoje jauna mergina iš neturtingos šeimos stengiasi realizuoti universitete įgytas žinias ir surasti savo vietą sparčiai besikeičiančiame pasaulyje, kuriame sukasi dideli pinigai.

Enė Bradok (akt. Scarlett Johansson) užaugo paprastų darbininkų šeimoje, gyvenančioje kukliame name Niu Džersyje. Jai teko nuolat klausytis medicinos sesele dirbančios mamos pamokslų apie ateitį. Milžiniškas spaudimas pasirinkti prestižinę profesiją ir ieškoti laimės verslo srityje kiekvieną dieną tik didėjo, todėl mergina faktiškai neturėjo kitokio pasirinkimo ir savo slapčiausias svajones pasiliko vėlesniam laikotarpiui.

Sėkmingai užbaigusi Niujorko universitetą Enė yra priversta kruopščiai skaičiuoti kiekvieną kišenėje užsilikusį centą. Ji desperatiškai ieško bet kokio įmanomo pajamų šaltinio ir užsako skelbimą laikraštyje, tikėdamasi per vasaros atostogas padirbėti aukle. Žaviajai merginai greitai nusišypso laimė, nes ją į pokalbį pasikviečia paslaptingasis ponas X (akt. Paulas Giamatti) ir jo keistuolė žmona ponia X (akt. Laura Linney). Pasiturinčiai gyvenanti turtuolių šeimynėlė tikisi surasti patikimą 4-erių metų sūnaus Grejerio (akt. Brande'as Roderickas) prižiūrėtoją.

Žinoma, tokiomis pareigomis Enė niekuomet negalėtų pasigirti reikliai mamai, todėl išdrįsta šiek tiek pameluoti. Bet kokiu atveju ji yra įsitikinusi, kad tai tik laikina stotelė karjeros pradžioje. Juolab, darbas pinigais pritvinkusioje elitinėje Niurjoko šeimoje merginai atrodo puiki alternatyva. Auklės profesija nėra svetima Enei ir anksčiau ji sugebėdavo susitvarkyti net su pačiais nepaklusniausiais vaikais. Tačiau jaunoji absolventė net neįsivaizduoja, į kokį siaubingą košmarą teks įžengti šį kartą. Ji gan greitai įsitikina, kad turtuolių kasdienybė nėra vien rožėmis klota, nes dolerių aruodai su septyniais nuliais neatneša daug džiaugsmo.

Paklusni auklė verčiasi per galvą, kad išpildytų kiekvieną neurotiškosios ponios X užgaidą, užimtų daug dėmesio reikalaujantį padūkusį bernioką ir visais įmanomais būdais išvengtų susitikimo su tironiškuoju ponu X, kuris dėl verslo reikalų Čikagos kompanijoje tampa ypač retu svečiu namuose. Šio milijonieriaus išlepinta įnoringoji žmonelė yra tarsi iš pragaro nužengusi darbdavė, kuri išsunkia Enės energiją iki paskutinio lašo. Nerealių pageidimų sąrašas kiekvieną dieną tik gausėja, nes kuoktelėjusią moteriškę link beprotybės veda niekaip nesibaigianti vyro uždirbtų pajamą sąskaita.

Enė mėgina neprarasti savitvardos ir išlaikyti stiprius nervus šiame beprotnamyje, bet nuoširdžiai džiaugiasi kiekviena trumpa akimirka, kai gali ištrūkti į susitikimą su geriausia drauge Linete (akt. Alicia Keys). Ji tiesiog neturi kitos išeities, todėl sekančius 9 mėnesius privalės laviruoti tarp keistosios šeimynėlės reikalavimų ir stebėti neišvengiamą santuokos griuvimo procedūrą. Darbščios merginos gyvenimas dar labiau komplikuojasi, kai ji įsimyli žavingąjį ponų X kaimyną (akt. Chrisas Evansas), kurį švelniai pravardžiuoja Harvardo gražuoliu.

Filmo scenarijų labiausiai įtakojo JAV ypač išpopuliarėjusi Nicola'os Kraus ir Emma'os McLaughlin prisiminimų knyga, nes autorės sudėjo neįkainojamą asmeninę patirtį, kurią įgijo dirbdamos auklėmis turtingų verslininkų namuose. Sarkazmo kupinas romanas aštriai kritikuoja aukščiausios socialinės klasės niujorkiečių šeimas, kurios savo vaikus auklėja ypač savitais principais. Kūrinyje specialiai nenurodomos tikslios pavardės, nes rašytojos personažų charakteriuose apjungė kelių skirtingų žmonių iškrypimus.

Pavartykite tikroviškus, sarkastiškus ir įžvalgius "Auklės dienoraščius", kuriuos juodu humoru nepaprastai patobulino talentingieji režisieriai vunderkindai Shari Springer Berman ir Robertas Pulcini.

DANAS  2007-10-14 21:57:40 

Tokiu filmu prikurta yra daug, viskas aisku nuo pradziu, gal ir ydomu zmonem daug filmu nemaciusiems...


JURGIS  2007-10-14 20:59:12 

paprastas, gyvenimiskas, idomus, pabrezia zmogaus bukuma, privercia susimastyti, man patiko, draugei patiko dar labiau!


NAKTINETOJA  2007-10-10 13:36:52 

totalus slamstas, tik tiek galiu pasakyti. nuobodus, lekstas filmas. ji ziureti galima nebent todel, kad gerbi Scarlett Johansson, ne daugiau.


TADAS  2007-10-09 14:11:45 

Trys, skirtingo požiūrio į gyvenimą, žmonės nuejom į šį filmą. Nė vienas nesigailėjom. Skarletė fantastiška, aktorių vaidyba tiksli, siužetas paprastas, juokingas..Atpalaiduoja ir nuteikia gerai. 5 balai


ALMA  2007-10-06 12:46:38 

Filmas paskutinis sh. Jau po 10 min. puse sales miegojo. Ash niekaip negalejau uzmigti nes shalia mieganti pensininke knarke kaip barsukas.


INDRUTEEE}  2007-10-05 19:05:31 

o man tai jis pasirode labai lekstas....toks koki rodo sestadienio rytais per televizija :)


SSAULE  2007-10-05 15:04:05 

zavus filmas..nuotaikingas bei ydomus. grazi muzika. labai mergaitiskas. ;D beto tik patvirtina posaky, kad pinigai laimes neatnesa.


GELYTE  2007-10-04 21:23:52 

verta nueiti i filma, ji nori skaniai pasijuokti ir jei baigi universiteta ir nerandi saves.... man patiko... :) verta nueit


SAULIUS  2007-10-03 11:18:29 

Manau tai geras filmas, jis atskleidzia nuo pinigu poreikio ir ju leidimo zlugusiu zmoniu gyvenimus. Parodo kas buna kai turi daug pinigu, daug dirbi ir kaip Elgiesi su kitais zmonem. To pavizdys aukle, kuri turejo kentet ju isakinejimus. Patariu nueit.Filmo aprašymas aplankytas kartų: 16848
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt