Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
RYTIETIŠKI PAŽADAI (2007) 100 min.
Eastern Promises
Kriminalinė drama N-16
JAV, Kanada
Premjera Lietuvoje: 2008 01 04
Kino platintojas: Garsų pasaulio įrašai

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Toronto tarptautinio filmų festivalio aukščiausias apdovanojimas

Elitinio kanadiečio režisieriaus Davido Cronenbergo įsimintino kriminalinio trilerio centre - rusų emigrantų mafija Londone. Filmo veiksmas vyksta Londono pogrindiniame pasaulyje. Kalėdų išvakarėse gimdydama miršta labai jauna rusė. Akušerės Anos rankose lieka naujagimis ir dienoraštis, kurį ji aptinka tarp mirusios paauglės daiktų. Ana pakraupsta jos gyvenimo istorija ir pradeda asmeniškai domėtis paauglės likimu. Ji trokšta susisiekti su mirusios šeima ir pėdsakai ją atveda tiesiai į rusų mafijos židinį. Taip moteris susipažįsta su paslaptinguoju Nikolajumi, kuris jai padeda susigaudyti šioje painioje istorijoje.  Ana nė neįtaria, kad jos naujasis pažįstamas – žiaurius ir nuožmus kompromisų nepripažįstantis rusų gangsteris psichopatas, priklausantis vienai rusų grupuotei Londone (Vincentas Casselis). Užsimezga dar viena  šiurpinanti meilės, žudynių ir keršto grandinė. Anai beieškant atsakymų, atsiranda vis daugiau ir daugiau nežinomųjų.

Kriminalinis trileris “Rytietiški pažadai” išsiskiria brutaliu smurtu, preciziškai tiksliai sulipdyta atmosfera, neišblėstančia įtampa ir pribloškiančiu aktorių darbu. Danų kilmės aktorius Viggo Mortensenas įtaigiai suvaidino Londone viešpataujančios rusų mafijos karjeros laiptais kopiantį cinišką vairuotoją, kuris slepia didelę paslaptį. Trilogijos „Žiedų valdovas“ aktoriui pavyko atskleisti sudėtingą savo personažo charakterį ir įvaldyti rusų kalbos dialektą. Senokai ekranuose matytam prancūzui Vincentui Casseliui taip pat pavyko ryškiai sužibėti ir ypač tikroviškai įkūnyti rusiškai besikeikiantį žiaurų gangsterį Kirilą.

* * *

Vienas iš nedaugelio likusių tikrų klasikų - autorių, kuriančių savitą, į nieką nepanašų kiną Davidas Cronenbergas sukūrė labai stilingą ir žiūrovišką filmą, atskleidžiantį rusų mafijos žiaurią kasdienybę ir emigrantų socialinę aplinką. Filme režisierius nagrinėja asmenybės dvilypumo, likimo neišvengiamumo temas.

Režisieriaus meistriškumas leido kinematografinėmis priemonėmis sukelti nuolatinę įtampą ir dramatizmą. Filmas labai stilingas ir įspūdingas, nepalieka abejingų ir prikausto prie ekrano kiekvieną.

Su filmu „Rytietiški pažadai“ Cronenbergas pasiekė savo kūrybos viršūnę. Liūdna kriminalinė baladė vadinama tikru šedevru.

ZAGA  2008-01-05 13:40:48 

kadangi nesu rusisku filmu gerbeja ir nezinau kaip vaidina tikri rusai... bet man ju vaidyba pasirode gera. siuzetas vietomis nuspejamas, o vietomis taip ir lauki kas bus toliau, ir ypampa jautesi =)man patiko, taciau apie mafija yra ir geresniu filmu


DIEDUKAS  2007-12-30 01:17:24 

Filmas ne gurmanui.eilinis,nei kameros ,nei saundtrack'o pasigedau siuzeto ir dar karta isitikinau,kad aktoriai uzsienieciai,niekada nesuvaidins 'ruso' ..ech


ANGLAS  2007-12-24 20:26:05 

filmas idomus mokslo prasme. idomu buvo ziureti kaip prancuzas bande vaidinti rusa. ir mastymas ir kalbos stilius visgi lieka vakaru.. :) jeigu lyginti su tikrais rusiskais filmais. siek tiek scenarijus skystokas. bet kelios vietos gana neblogos. pagrindinis aktorius gerai vaidina. beje, rusu restoranas labai jau primena los angeles rusu restoranus, tad galbut rezisieriai pasinaudojo jav patirtimi daugiau.. ir tiesa pasakius, sis filmas labai panasus i kita filma - we own the night, su marku walbergu. abu kazkokie vienodi, nes ziurint pastaraji viskas atrode zinoma...


SIMONAS  2007-12-20 21:20:14 

Patiko aktorių vaidyba, tikroviškumas.


ZAMAS  2007-12-20 11:54:55 

Mano nuomone apvalus nulis, tfu12
Filmo aprašymas aplankytas kartų: 26218
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt