Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
PRAŽŪTINGAS RŪKAS (2007) 127 min.
The Mist
Siaubo filmas N-16
JAV
Premjera Lietuvoje: 2007 12 14
Kino platintojas: Acme

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Ar jau sugebėjote ištrūkti iš mistiškojo viešbučio kambario Nr. 1408? Bet nuo Stepheno Kingo pabėgti vis tiek nepavyks. Produktyviausias siaubo istorijų autorius yra parengęs nesuskaičiuojamą gausybę atrakcijų su šiurpuliukų padažu. Šį kartą jo novelę ekranizuoja patyręs meistras Frankas Darabontas, kuriam pasisekė sukurti du geriausius ir įsimintiniausius filmus pagal Stepheno Kingo veikalus "Pabėgimas iš Šoušenko" ir "Žalioji mylia".

Nurimus griausmingai uraganinei audrai Meino valstijos miestelį Bridgtoną apgaubia milžiniško rūko debesys. Sparčiai blogėjant matomumui ankstų rytą atsibudę gyventojai atsiduria aklinoje apsuptyje. Precedento neturintis rūkas įkalina žmones maisto prekių parduotuvėje. Menininkas Deividas Dreitonas čia atėjo apsipirkti su penkerių metų sūnumi Bilu.

Iš pradžių jie net neįtaria nieko blogo. Bet netrukus visi įsitikina, kad tiršto rūko jūroje šeimininkauja negailestingi sutvėrimai. Antžemiškų būtybių pasirodymą galėjo įtakoti užslaptinti bandymai netoliese esančioje karinėje bazėje. Miestelyje jau senokai sklandė gandai apie keistą operaciją "Strėlės galvutės projektas".

Bet dabar juos užpuola šlykštūs šliužai su milžiniškais čiuptuvais, vabzdžius primenantys siaubūnai, rūgštimi užnuodytus spąstus mezgiantys vorai grobuonys, drakoniškų proporcijų skraidūnai, krauju mintantis didžiulis krabas, nenumaldomai greiti skorpionai ir milžiniškas begemotas su šešiomis letenomis, kuriose kaupiasi tūkstančiai bjaurių musių. Niekuomet nematyti sutvėrimai pasižymi padidinta reakcija į kvapą ir žiauriai žudo absoliučiai viską kas juda.

Mažos parduotuvės patalpos tampa gynybine siena ir miestelio gyventojų tvirtove. Likimo pamiršti žmonės desperatiškai stengiasi ištrūkti iš apokalipsinio košmaro, o tą jie privalės padaryti be pašalinių asmenų pagalbos.

Nervinė įtampa parduotuvėje didėja, todėl bendruomenės nariams pirmiausiai reikia išspręsti užsimezgusias konfliktines situacijas. Jiems reikia išspręsti nesutarimus savo būryje ir būtinai suvienyti jėgas norint išsaugoti bent minimalias galimybes mūšyje prieš nenuspėjamą priešą, kurio net neįmanoma matyti.

Proceso eigoje kai kurie silpnesni žmonės peržengia beprotybės ribą ir palūžta. Kitų per prievartą įkalintų veiksmus pradeda įtakoti jų sielose tūnantis blogis. Egoizmu persunkęs Deivido kaimynas Brentonas Nortonas provokuoją nesantaiką kalbomis, kad jis yra pernelyg turtingas ir nenusipelno tokios beprasmiškos mirties. Religingoji senolė ponia Kamodi (akt. Marcia Gay Harden) yra praktikuojanti katalikė, bet drįsta pasiūlyti kompromisinį ir drąstišką saliamonišką sprendimą. Jos manymu, bendruomenė privalo paaukoti vieną žmogų monstrams, kad kiti galėtų išsigelbėti iš rūko zonos ir pradėti naują gyvenimą.

18 pasmerktų žmonių. Vis gausėjantis nematomų monstrų būrys. Maža parduotuvė. Priešas ne tik už tvirtovės sienos, bet ir viduje. Kova už gyvybę. Žiaurios mirtys. Tobulas blogio šaknys. Nenumaldoma baimė. Gąsdinanti įtampa. Psichologinis siaubas. Košmariškas pragaras. Nenuspėjama pabaiga. Klasikinė Stepheno Kingo formulė. Virtuoziški kompiuterinės grafikos efektai. Įtikinama 3-jiems "Oskarams" nominuoto scenaristo Franko Darabonto režisūra. Patyręs veiksmo herojus, "baudėjas" ir "gilios žydros jūros" užkariautojas Thomas Jane'as.

ME  2009-01-09 13:03:25 

man atvirksciai sis filmas,,patiko nju gal taip pats filmas nu nera geras,,bet vistiek manes jis prikauste pagal stevena kingo knygas padaryti filmai tikrai tjuri minti ir yra psichologiniai,,ypac sito filmo pabaiga,ir parodo kokie mes galim but,


ACCELERANDO  2008-04-04 10:00:57 

stebiuosi kaip jiems nenusibosta zudyti, griauti amerika. Nu kiek galima ta pati per ta pati. Filmas yra absoliuti banalybe, neitiketina kaip jis turi toki auksta reitinga imdb.com. Tokiu filmu yra tukstanciai ir yra kaip as vadinu " siuksliniai filmai" nes toks jausmas, kad grupe zmoniu isleido tik tam, kad paskui skaiciuotu pinigelius. Filmas nesvarbu koks ir manau net kurejams nelabai rupi.


GEDIMINAS  2008-03-10 22:40:47 

Visiskas amerikietiskas slamstas. Prastesnio filmo turbut nesu mates.


SKYPIUS  2008-03-09 22:35:20 

retaj nuejnu i kina, si karta sumaniau nuejti i pastaraji... nusivyliau... veltuj sugajstas lajkas. duodu puse balu vien uz filmo pagrindine minti- zmogaus sasaja su pasauliu. norintiems pamatyti siaubo filma si varianta atmeskite.


  2008-01-16 17:24:29 

niu sudinesnio filmo nesu macius... Ziurejau ziurejau ir pasibaisejau kazkoks slamstas o ne filmas sugaisau tik laika. Dar butu ne taip blogai jei ne ta pabaiga. Neikit patariu:)


DARIUS  2008-01-08 19:18:20 

Vienas linksmiausiu filmu matytu per paskutinius 6 men. na paparastai kai siaubo filmas buna linksmas jis buna blogas, taciau sis atvejas isimtis... buvo geras siaubo filmas, kurio metu visa sale nuosirdziai kvatojosi na ir siaip keliose vietose plojo. verta paziureti.


NERKA  2007-12-30 01:12:44 

trumpai ir aishkiai: rimtas, geras filmas, kuri verta pamatyti.


CATERPILLAR911  2007-12-27 15:40:21 

Iš tiesų, eidama į filmą tikėjausi daugiau tradicinio siaubo, "šiurpuliukų". Jų nebuvo. Tačiau filmas man paliko daug gilesnį įspūdį nei tradicinės skerdynės. Kaip jau daugelis minėjo, filmas labiau primena psichologinę dramą ar trilerį, kurio pagrindas, manau, yra žmonių tarpusavio santykiai ir jų vidinės tragedijos. Kiekvienas filmą vertiname pagal savo požiūrio prizmę, tad ir patiks jis ne visiems (nors as vis dėlto siūlyčiau jį pamėginti "perkąsti" daugumai). Asmeniškai aš vis dar esu susimąsčiusi apie tai, ką iš tiesų slepia šis filmas, kokią pagrindinę idėją mums bando parodyti autorius. Tokius susimąstymus paliekantys filmai atsiduria aukščiausioje mano vertinimų skalės pakopoje.


ARKLYS  2007-12-26 20:00:25 

...nu zinot... Galvoju, prisesiu, paziuresiu, kur butu negaila 13 Lt investuot... TAI NE - "super!" - "visiskas s..." - tai kaip mano gaspadoriui susigaudyt, koki filma pasirinkt??? Ar negaletumet vertint pagal siuos kriterius: 1. Ar verta eit i kinoteatra, turint omeny, kad namie per dvd tris galima paziuret uz ta pacia kaina? 2. Gal galetumet pabandyt suprast ir pasistengt pakomentuot PRIES TAi (neskaitant sito) ejusi atsiliepima, kodel zmogui galejo pasirodyt vienaip ar kitaip? aciu. siandien i kina nebeisiu.


ZET  2007-12-25 01:05:09 

Filmas visai neblogas. Efektai pakankamai geri. Nervino veikejai, tai siek tiek liecia knyga (ja skaiciau), nes butent joje veikejai buvo lopai. Vienas is tikslu ir buvo parodyti tikraji zmoniu veida. Bet kingas truputi dirbtinai tai padare. O rezisierius galejo istaisyti tai. Na tiek to. Bet pabaiga idomi, sakyciau labai, vat ji ir pakele mano balsavimo reitingus. Patarimas, pries einant i filma, reikia suzinoti, ka tas filmas nori parodyti, jei patiks ideja, galite eiti, nes cia savotiskas filmas :)Filmo aprašymas aplankytas kartų: 21681
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt